Jump to content



GIGAWORKS PROBLEM


xylokastro

Recommended Posts

Kαλησπέρα , εχω ενα πρόβλημα με τα παραπάνω ηχεία , τα συνδέω κανονικα στην μητρική η οποία υποστηριζει 7:1 αλλα δεν ακουγονται παντα 2 ηχεία με οποιαδήποτε συνδεσμολογία στο sub woofer , έχω κάνει τις ρυθμίσεις σωστά μέσα απο τα xp αλλα μεσα και απο το πρόγραμμα της realtek. Tι συμβαίνει?έχω κάνει τίποτα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε για να καταλάβω:

Αν κατάλαβα καλά έχεις τα Creative GigaWorks S750.

Τα συνδέεις σωστά στην On-Board καρτα της μητρικής σου A8V Deluxe η οποία υποστηρίζει 7.1

Και δεν παίζουν 2 από τα ηχεία...

Δεν παίζουν 2 συγκεκριμένα ηχεία, σε όποια θέση και να τα συνδέσεις, ή δεν παίζουν 2 συγκεκριμένες θέσεις;

Αν συμβαίνει το πρώτο, μάλλον τα ηχεία έχουν πρώβλημα, αν συμβαίνει το δεύτερο μάλλον πρέπει να ξανακοιτάξεις τη συνδεσμολογία και τους οδηγούς...

Link to comment
Share on other sites

Αλλα εσυ τελικα δεν θες να δουλευουν με upmix.Απο τα λιγα που ξερω για τις ενσωματωμενες καρτες για να δουλεψουν σαν 7.1 θελουν και κατι τζαμπερακια .Τωρα απο εκει και περα δοκιμασε να βαλεις τελευταιους drivers και να τσεκαρεις ακριβως τι παιζεται με τις εξοδους.Δλδ παρε ενα ζευγαρι ακουστικα και χωνε στα βυσματα να δεις αμα βγαζει ηχο η καρτα σε ολα τα καναλια.Και να μην ξεχνας οτι τα giga εχουν δικα τους βυσματα.Ειναι καρφια 4 επαφων.Κατι τετοιο το υποστηιζει η καρτα σου η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

υποστηρίζει , αμα παρω μια sb audigy 2 θα έχω όλα τα ηχεία ενεργά χωρίς upmix?

Αρχική απάντηση από knight_77

Σιγουρα ναι καθως υποστηριζει εξαγωγη ηχου σε 7.1

sb audigy 2 ZS για 7.1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

θα δω όμως διαφορα απο αυτη της asus σε ποιοτητα?

Ποιοτικα τα πραγματα ειναι υποκειμενικα αλλο το αυτι το ενα αλλο το αλλο .Τεχνοκρατικα θα δεις και μεγαλη κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.