Jump to content



Φτιάχνοντας gaming PC από την αρχή


Recommended Posts

γεια σας θα ήθελα να φτιάξω 1 pc gaminig μόνος μου μέχρι ώρας έχω το κουτί θα ήθελα να μου πείτε τη παραχώματα να του βάλω μέσα για να είναι καλώ και να μην κρασάρει στα παιχνίδια και στο περίπου πόσο θα στοίχιση (έχω και 1 μητρική)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουτι και ποια μητρικη εχεις; τι παιχνιδια θες να παιζεις; σε τι αναλυση; τι απαιτησεις εχεις οσον αφορα τα settings? Και το κυριοτερον.. Ποσα χρηματα θελεις να διαθεσεις;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ θα ήθελα να σου επισημάνω ότι τα forum (και το TheLab.gr δηλαδή) δεν είναι chat για να γράφει ο καθένας λίγες λέξεις σε κάθε του μήνυμα. Θα σε προτρέψω λοιπόν να γράφεις πλήρη μηνύματα με τα ερωτήματα ή τις απαντήσεις σου. Θέλεις να φτιάξεις ένα PC; Ωραία, τότε θα πρέπει να αναφέρεις τι χρήση θέλεις, πόσα λεφτά δίνεις και τι εξαρτήματα έχεις ήδη στο αρχικό σου μήνυμα και όχι να πρέπει τα υπόλοιπα μέλη να σε ρωτήσουν για να καταλάβουν τι χρειάζεσαι.

 

Επίσης η κατηγορία PC Gaming είναι καθαρά για θέματα σχετικά με παιχνίδια για PC και όχι για στήσιμο PC Hardware. Σου μετέφερα και τα δύο σου θέματα στη σωστή κατηγορία.

 

Παρακαλώ πολύ να συμμορφωθείς με τις παραπάνω υποδείξεις πρώτον για να έχεις καλύτερη και αμεσότερη ανταπόκριση από τα υπόλοιπα μέλη και δεύτερον για να μην θεωρηθούν τα μηνύματα σου ως spam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

αδερφέ , λέσ κοιταξες τη μητρική. Που την κοιταξες ; ρίξε και μια φωτο να δούμε ποια είναι :) άν είναι όντως παλιά και δεν υπάρχουν TA υπόλοιπα παρτς διαθέσιμα για αγορά, θα κοιτάξουμε τι μπορούμε να κάνουμε. Πάντως 350€ και gaming μηχάνημα, δεν γίνεται. Αν θες μοοοονο lol ίσως να παλεύεται λίγο. Αλλά αν δεν έχεις οθόνη θες έξτρα λεφτά...

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Οντως αρκετα παλια ,νομιζω AM2 Socket. Αλλα παιρνει και ΑΜ3 . Παιζει να μπορει να βαλει εναν phenom II X6; Δε ξερω απο AMD και τοσο καλα... Και εχει ηδη επεξεργαστη επανω ή με γελουν τα ματια μου; 

 

Αν και οντως με APU και 350€ κανεις μια χαρα συστημα και αργοτερα αν δεν καλυπτεσαι , βαζεις μια καρτα γραφικων

Link to comment
Share on other sites

APU , λογο τιμης και λογο οτι η iGPU των ιντελ δεν μαξαρει ...το ΛΟΛ 

Αλλα απο κανα πλαισιο , γιατι φαινεται πως θα εχουμε ζημιες 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν διαβάζω τέτοια θέματα γιατί μου έρχεται μια τάση για νευρικό γέλιο;

Φταίει που είμαι κακός;

Φταίει που είμαι πολύ κακός;

Φταίει το debate που μόλις παρακολούθησα;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πες μας ρε μαν να γελάσουμε και εμείς. Επί του θέματος έχεις κάτι να πεις για να βοηθήσεις;

 

Μου φαίνεται αστείο το να ζητάς προτάσεις για pc με προϋπολογισμό  τα 350 €

και όταν σου προτείνεται hardware ανάλογου κόστους να λες, "με 400 € κάνω κάτι καλύτερο".  Ε, κάνε το  τότε.

Είπα ότι είμαι κακός και ότι παρακολούθησα και το debate των πολιτικών αρχηγών.

Επί του θέματος δεν έχω να προσθέσω τίποτα μιας και έχουν γίνει προτάσεις. Τα 350 € ( ή 400) δεν δίνουν περιθώρια για πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.