Jump to content



Flash-αρισματα απο το keyboard


ghost17

Recommended Posts

Εχω σοβαρο ποβλημα με το πληκτρολογιο.

Εκει που ολα δουλευαν καλα τοσο καιρο.. Πριν καμμοια εβδομαδα λεω, ας αποθυκευσω το pro evolution soccer 4. Ολα παιζανε ρολοι.. Και εκει που επαιζα μια μερα, τσουπ μου ερχεται και σπασω το πληκτρολογιο γιατι δεν μου εδινε foul ο διαιτητης!!

Αγοραζω αλλο πληκτρολογιο (ενσυρματο) microsoft, που καταληγει σε usb αλλα δινουν δωρο και μεταρτοπεα για usb-->ps/2.

Απο εδω αρχιζουν τα προβληματα.. Ειτε το εβαζα στην ps/2 ειτε usb, αργουσε να εκτελεσει τις εντολες μου. Και το χειροτερο.. στα games μια φορα παταω το μπροστα-->δεκα φορες παει αυτο. :clap: Ενω σε αλλες εφαρμογες, οπως στο rpg-game sacred, οταν παταω πανω απο δυο πληκτρα μαζι, κολαει και δεν εκτελει καμμοια απο τις δυο εντολες. Αυτο το κανει επισης, και οταν υπαρχει συνδιασμος πληκτρων του keyboard και του mouse μαζι.. :clap: :wall:

Ε, Λεω θα δοκιμασω πληκτρολογια καποιων γειτονων, μηπως και φταει το δικο μου.. Αλλα ειτε usb ηταν, ειτε ps/2 τα πληκτρολογια τους, παλι ειχαν ακριβως την ιδια καθυστεριση με κοληματα!!

Εχω τα windows xp pro, sp2, english.

Τα προγραμματα που ξεκινουν κατα την εκκινηση ειναι ακριβως τα ιδια με πριν το συμβαν. Απο ad-aware, registry-cleaner, easy-cleaner, norton ή firewall ειμαστε κομπλε.

Ακομα και φορματ (αργο) εκανα στο partition ( D ) που ειναι αποθυκευμενα τα παιχνιδια, και τα ξανα-αποθυκευσα μηπως και εφταιγε αυτο, αλλα τιποτα. Μηπως πρεπει να κανω φορματ και στο ( C ) ;; Ή τι αλλο πρεπει να κανω.. :worship:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή δες αν έχεις εγκατεστημένο το λογισμικό που συνοδεύει το πληκτρολόγιο (χωρίς αυτό απο μόνο του να δημιουργεί πρόβλημα) αν όμως έχεις αλλάξει πληκτρολόγια και έχεις εγκατεστημένα 2 ή περισσότερα διαφορετικά λογισμικά που τα συνοδεύουν τότε υπάρχει η πιθανότητα προβλήματος, στην πείπτωση αυτή αφαίρεσέ τα όλα και εγκατέστησε το σωστό για το πληκτρολόγιο που έχεις συνδεδεμένο.

Αν και το πρόβλημά σου μου θυμίζει έντονα τα γνωστά προβλήματα που προκαλεί το συγκεκριμένο game αφού περιέχει emulator για την μετατροπή των λειτουργιών του απο κονσόλα σε πληκτρολόγιο, πιθανόν αυτό να είναι το πρόβλημα και τουλάχιστον σε μία περίπτωση που είχα δεν διορθώθηκε ούτε με την απεγκατάσταση του game.

Link to comment
Share on other sites

Με το φορματ που έκανες στο partition των games δεν πέτυχες τίποτα.

Προτείνω να κάνεις format στο C. Αυτό πρέπει να λύσει το πρόβλημα.

Όσο για το emulator που λέει ο ταραμας, δεν νομίζω να έχει καμία σχέση καθώς με το προηγούμενο πληκτρολόγιο δεν είχες προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας [Σήμερα, στις 03:51]

Για αρχή δες αν έχεις εγκατεστημένο το λογισμικό που συνοδεύει το πληκτρολόγιο (χωρίς αυτό απο μόνο του να δημιουργεί πρόβλημα) αν όμως έχεις αλλάξει πληκτρολόγια και έχεις εγκατεστημένα 2 ή περισσότερα διαφορετικά λογισμικά που τα συνοδεύουν τότε υπάρχει η πιθανότητα προβλήματος, στην πείπτωση αυτή αφαίρεσέ τα όλα και εγκατέστησε το σωστό για το πληκτρολόγιο που έχεις συνδεδεμένο.

Δεν ειχα αποθυκευσει καθολου drivers ουτε για το πρωτο πληκτρολογιο: TurboX (απλο), ουτε για το δευτερο: Microsoft (ενσυρματο). Τα ειχε αναγνωρισει και τα δυο χωρις drivers.

Εγω βασικα αναρωτιεμαι μηπως μετα απο το κωπανημα του πρωτου πληκτρολογιου, εχει καει τιποτα πανω στη motherboard.. ?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.