Jump to content



νέας γενιάς κάρτες γραφικών για του φτωχούς


dpresv

Recommended Posts

γνωρίζετε αν θα κυκλοφορήσουν νέας γενιάς κάρτες, σε χαμηλές τιμές? μιλάω για κάρτες Χ600 ή αντίστοιχες αλλά προφανώς όχι σε pci-express. φαντάζομαι αυτές θα έχουν γύρω στα 200Ε...

Link to comment
Share on other sites

θα κυκλοφορησει η χ666 βασισμενη στο chip ''ιλια-τσιπι''

..θα κοστιζει μια φρατζολα ψωμι και 5 ελιες!!..εδω αξιζει να σημειωθει οτι η μοναδα παραγωγης των ενλογω low-end καρτων θα βρισκεται στην Αλβανια!!

humor,humor :045: :045:

παντως περα απο την πλακα ,πιστευω οτι η σειρα ''low-end'' θα βασιζεται πλεον στην παλαια γενια chips..βλεπε radeon 9600xt/9800 pro etc etc..δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι παρουσιαζονται τελευταια ,νεα μοντελα 9600χτ με 256μνημη

Link to comment
Share on other sites

ATi RV410 Rumors?

Faud “NDA Schmen-DA” Abazovic over at The InqWell says he has hands on information on ATi’s next-gen cards. The article claims that an 8 pipeline replacement for the 9600XT and the X600XT. Will this pan out into a product we will actually see? Time will tell.

http://www.theinquirer.net/?article=17152

λεει για προτοτυπο καρτας με 8 pipelines και default 3dmark03 7000

δηλ περιπου σαν 9800προ.

Βεβαια ειναι PCI-E, αλλα πιθανον να βγαλει και AGP μοντελο.

Eπισης οπως λεει, η nVidia θα εχει ταχυτερο μοντελο και πανευκολα θα βγαζει και AGP εκδοση με το bridge τσιπακι της

Αλλα παλι, αν κανει 200Ε, σχεδον τοσα θα κανει και η 9800προ αν κυκλοφορει ακομα, οποτε μια η αλλη.

Γνωμη μου, αν θς καλη και φτηνη AGP καρτα, παρε τωρα 9800προ

καινουργια κανει 240 με 2 χρονια εγγυηση.

και αρκετα φτηνοτερα θα μπορεις να βρεις μεταχειρισμενη με μεγαλο υπολοιπο εγγυησης, απο αυτους που τις πουλανε για να παρουν τα νεα "τερατα"

αμφιβαλω αν απο τη νεα γενια θα βρεις κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα

και δεν θα περιμενεις κι ολας :D

Link to comment
Share on other sites

ρε γαμώτο τα 240Ε είναι πολλά λεφτά να τα δώσω για κάρτα γραφικών... μπορώ να πάω 10 μέρες διακοπές με τόσα λεφτά! οπότε με κόβω να βολεύομαι με καμμία 9600pro ή ΧΤ και να είμαι και μία χαρα... άλλωστε δεν είμαι και κανένας τρελός gamer!

Link to comment
Share on other sites

240 εχει καινουργια

τοσες πολλες που εχουν πουληθει, δεν θα δυσκολευτεις να βρεις μεταχειρισμενη σε καλη τιμη, καλη κατασταση και εγγυηση πανω απο χρονο.

Απειρως καλυτερη απο 9600.

τωρα τι καρτα εχεις?

9600 ειναι πεταμενα λεφτα τωρα.

πιο καλα να περιμενεις λιγακι ακομα, να πετυχεις καλυτερη τιμη στην 9800

Link to comment
Share on other sites

240 εχει καινουργια

τοσες πολλες που εχουν πουληθει, δεν θα δυσκολευτεις να βρεις μεταχειρισμενη σε καλη τιμη, καλη κατασταση και εγγυηση πανω απο χρονο.

Απειρως καλυτερη απο 9600.

τωρα τι καρτα εχεις?

9600 ειναι πεταμενα λεφτα τωρα.

πιο καλα να περιμενεις λιγακι ακομα, να πετυχεις καλυτερη τιμη στην 9800

σύμφωνο και εγώ εκτός αν βρεις καμιά μεταχειρισμένη 9500pro με 100€ :047:
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ την εμπειρία μου :

Πρόσφατα έδωσα την 9600 pro που είχα (της Club) και πήρα μεταχειρισμένη μια 9800pro 128ΜΒ της ίδιας εταιρείας.

Ξαναπάιζω το Far Cry με όλα στο Very High από medium - high που είχα πριν και ουσιαστικά παίζω ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Απίστευτη διαφορά !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.