Jump to content



Kingston, 333 / C2,5 ή 400 / C3 ??


Orthodox

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Κυριε Sean Και εγω επειδη ειμαι βιαστικος τυπος πρωτη φορα το διαβασα αυτο για τις 400αρες σου...

Εμενα παντως πανε 240 με 2.8,...,Τωρα λαθη ξελαθη δεν εχω κατσει να το ψαξω...μονο που δε κολλαει με ενδιαφερει...

Link to comment
Share on other sites

O Μgmanager Στέλνει πάντως, τουλάχιστον εγώ τα Χριστούγεννα όταν βρισκόμουν Ηγουμενίτσα (α ρε πατρίδα) ειχα παραγγείλλει κάτι μνήμες και ένα δίσκο. Επίσης ένα φιλαράκι έχει παραγγείλει απο Θεσσαλονίκη κάμποσες φορές...Τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Για Στερεά και πάνω δεν ξέρω αλλά Κρήτη και γενικότερα στα νησιά απ’ όσων θυμάμαι δεν στέλνει…:009:

Link to comment
Share on other sites

rdox στειλε ενα παλικαρι που μενει αθηνα να σου τις παρει και να τις δει κιολας τι τσιπακια φορανε και να στις στειλει...σιγα το πραμα.αν θες παω και γω,θα παρω κανα φιλαρακι απο το χερακι να παμε να σε ψωνισουμε...λολ διχως πλακα παω αν θες

Μου έφαγες το “O”… :106: Το ένα το ρεμάλι λείπει διακοπές και ο άλλος όταν ακούει για υπολογιστές μου κλείνει το τηλέφωνο… (κάνε φίλους να δεις κακό:mad: ). Ευχαριστώ για την προσφορά σου πάντως, θα είναι στα υπόψην… :023:

Link to comment
Share on other sites

CMOS υπαρχει διαφορα πρωτα πρωτα εσενα θα εχουν αλλο chip επανω και φυσικα εγω προτιμω να εχω ησυχο το κεφαλι μου παρα να βλεπω μπλε οθονες η να μου κολλανε τα προγραμματα μετα απο καμποσες ωρες...... :064:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ομως μιλαμε για Gigabyte παιζει θεμα ασυμβατοτητας. Με την (ουστ απο δω) παλια μου GA-7N400Pro 2 και CL3 μνημες δεν αναβε καν η μητρικη. CL2.5 μοοονο

Τέτοια λέγε μου τώρα να πέσω από κάνα μπαλκόνι (σε ισόγειο μένω :003: )…

Ευτυχώς ο Θεούλης μου έδωσε και μένα ένα δράμι μυαλό :o και σήμερα που παράγγειλα ένα pc (τα parts) για μνήμη έβαλα μια 512 C3 με το σκεπτικό να δω τι chips φοράει και αν με ικανοποιήσουν οι επιδόσεις της να την αλλάξω με τις Samsung (να τις βάλω στο καινούριο pc, του άμοιρου που θα το πουλήσω…) και να παραγγείλω άλλη μια. Επομένως στην περίπτωση που δεν μπουτάρει ή δεν ανεβάζει Hz συνεχίζω με τις Samsung και παράλληλα ψάχνω και για μνήμη…

Link to comment
Share on other sites

Ορθοδοξε για take a look over here!!!! :023:

Αληθεια ποσο εχει φτασει το δολλαριο??? :120:

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς πάει $/€, αλλά απ ότι μου φαίνεται είναι μια η άλλη συν ότι στο Kingston Shop θα πληρώσω και μια τρίτη στα μεταφορικά…

Link to comment
Share on other sites

@ Orthodox. Καλά, οι Samsung που έχεις τώρα πόσο πάνε; Το digitstore έχει twinmoss c2.5 με chip mtec, για ρίξε μια ματιά. Οι μνήμες αυτές ξέρει κανείς πόσο ανεβαίνουν;

Δεν πάνε καθόλου. Με FSB:DRAM 1:1 στα 192 MHz (locked multiplier 11.5) πρέπει να το χω στο “Optimal” 8-3-3-3 (2,85 vdimm αν και δεν αλλάζει τπτ) ενώ τα default της είναι 7-3-3-2.5... από κει και μετά no post, no boot…:075:

Το digitstore έχει την twinmos 90 €:018:

Ένα παιδί μου πρότεινε τις Corsair (2x512) PC2700 XMS-2700LL (rev1.1).

Τι λέτε γι αυτές???

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το cas3.0, πρόβλημα με τις twinmos, να δω και τι θα ακολουθήσει…

Κατά κύριο λόγο θέλω να αναβαθμίσω από 512 Mb σε 1Gb και κατά δεύτερο λόγο να πετύχω καλύτερα timings με 192 fsb 1:1 μιας και παραπάνω δεν τραβάει ούτως ή άλλος…

Να δω τι θα γίνει με την Kingston και αν δεν…. με βλέπω να παίρνω άλλες δυο 256άρες Samsung με C2.5 που έχουν και τρέχουν σίγουρα έστω και με αισχρά timings…

Link to comment
Share on other sites

σε μια κτ600 μπουταρα σε 230 1/1 με μνημες 2-2-2-7 με 2.8 ταση φυσικακαι ηταν bh-6 ....erfree ενοειται.....το πουλησα ο ντιμακι ομως και σαν να μου λειπει τωρα τελευταια,μετα την αγορα ενος nforce2 based mobo....αντε να δω που θα ξαναβρω τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η δευτερη φορα που σε πιανω να διαβαζεις βιαστικα τα ποστ!

Ειπα εχω τις Kingston HyperX PC4300 CL3.0 1X512MB και κοστισαν 250Ε (πριν εναμισο μηνα τις αγορασα). :077:

:087: ειμουνα στη δουλεια οταν διαβαζα το thread κ ναι! ομολογω πως το διαβασα στα γρηγορα....

Ελπιω να μη τριτωσει το κακο MRseancon :025:

Link to comment
Share on other sites

σε μια κτ600 μπουταρα σε 230 1/1 με μνημες 2-2-2-7 με 2.8 ταση φυσικακαι ηταν bh-6 ....erfree ενοειται.....το πουλησα ο ντιμακι ομως και σαν να μου λειπει τωρα τελευταια,μετα την αγορα ενος nforce2 based mobo....αντε να δω που θα ξαναβρω τετοιο....

Αφου σου ειπα ολο μ@μ@κιες κανεις :081:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.