Jump to content



Please Help!!!!!!


vayper

Recommended Posts

Κάτι δεν παίζει καλά και μάλλον είναι Hardware. O event viewer τι λέει?

Σου κάνει κολλήματα ακόμα και αν έχεις μόνο καρτα γραφικών επάνω?

Δοκίμασε το εξής? βγάλτα όλα και άσε τα βασικά άντε και τον δίσκο και μπες στο ΒΙΟΣ.

Άστο εκει για κανα μισάωρο . Αν δε σου κολλήσει είναι καλό σημάδι. Μετά βάλε τον δισκο και κάνε το ίδιο. Υπάρχει περίπτωση να κολλάει λόγω ACPM. Κάνε εγκατάσταση των Windows πατώντας F5 νομίζω για να κάνεις την εγκατάσταση χωρίς acpm , το οποίο κανονίζει την διαχείρηση ισχύος . Αν οφείλετε σε κάποιοα συσκευή που τραβάει ρεύμα θεωρητικά κάνοντας αυτό κανονίζεις εσύ την διαείρηση..

Greek εχω βγαλει τα παντα και τα εχω δοκιμασει σε αλλους υπολογιστες και λειτουργουν τελεια.Το μονο που δεν εχω βγαλει ειναι το τροφοδοτικο.Αυριο παω να παρω 1 για να δοκιμασω.

Γιατι ομως να κολλαει μονο οταν τρεχω καποιο παιχνιδι???Αυτη ειναι η απορια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Greek εχω βγαλει τα παντα και τα εχω δοκιμασει σε αλλους υπολογιστες και λειτουργουν τελεια.Το μονο που δεν εχω βγαλει ειναι το τροφοδοτικο.Αυριο παω να παρω 1 για να δοκιμασω.

Γιατι ομως να κολλαει μονο οταν τρεχω καποιο παιχνιδι???Αυτη ειναι η απορια μου.

γιατί εκείνη την στιγμή(τι στιγμή που πας να σκοτώσεις τους 3 εξωγηίνους :042: ) τραβάνε οι συσκευές το περισσότερο ρεύμα! όπως κανουν και οι νεες NVIDIA που ο ανεμιστήρας δουλεύει περισσοτερο την στιγμη που ζορίζεται η κάρτα με τα γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά φορά παίζει ρόλο και ο συνδιασμός αλλά και οι drivers.

Δοκίμασε κάτι άλλο. Μέσα από το system manager ->computer ->ACPI κάνε update drivers και βάλε standar PC και δοκίμασε...

Αυτο το ACPI που ειναι ρε παιδια.Δεν μπορω να το βρω.:021: :021:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες.

Οι τασεις μετρηθηκαν με πολυμετρο(για το τροφοδοτικο)και ειναι ολες σε πολυ καλες τιμες.Πανω κατω 0.1 το πολυ επαιζαν.

Τι αλλο μπορει να φταιει???

Τωρα σκεφτομαι να βαλω παλιους drivers για την καρτα γραφικων μηπως φταιει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Νιπτω τας χειρας........

Οσο γιαυτο που λενε για το ACPI θα πας Control Panel --> System --> Device Manager και μετα κανεις κλικ στο My Computer εικονιδιο επιλεγεις Properties και κανεις ενημερωση του driver......

Τοτε θα σου ζητησει απο που (πατα εκει που λεει απο τον προορισμο των ΧΡ) και θα σου βγαλει μια λιστα με αλλες επιλογες αλλα στο απαντησα αυτο γιατι το ρωτησες αν σε βοηθησει θα γινω Δεσποτης... :022:

Link to comment
Share on other sites

E μην το ματιαζεις!

Ποιος ξερει απο το πολυ τα βγαλε - βαλε ξεχαρβαλωνονται ολα........

Εμενα ας πουμε κολλαει το μηχανημα ακομη και στα 2GHz ωρες ωρες (φαντασου του κανω κι underclocking) κι αλλοτε παιζει για ωρες στα 2.5+ γιγα...........

Δεν συμπαθουν τα Παραθυρα το πολυ γαργαλημα να ξερεις...........

Καλο ειναι να το αποφευγουμε τα πολλα κρεμασματα/κολληματα/μπλε οθονες βλαπτουν σοβαρα τα Παραθυρα.......

Αφου τα ειχες κανει ολα και δεν ειχες βγαλει ακρη η επανεγκατασταση ηταν η μονη λυση ομως προσεξε τι drivers βαζεις κλπ......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.