Jump to content



Αυτη η ΑΒΙΤ θα με στειλει...


Rommel

Recommended Posts

Λοιπον με το συστημα της υπογραφης και πριν βαλω την 9800 η +12 ηταν 11.86 :010:

Με το που εβαλα την 9800 επανω εγινε το εξης κουφο...η +12 πηγε 11.98 την μια 12.04 την αλλη :017:

Τι εγινε ρε παιδια,αυτη η καρτα αντι να τραβαει ρευμα,δινει; :003:

Link to comment
Share on other sites

Aπλα πριν δεν ειχες ισορροπημενη καταναλωση απο το τροφοδοτικο,πολυ μικρη καταναλωση απο τα +5 μεγαλος φορτος στα +12 απο την Abit για τον cpu,τωρα που μπηκε η 9800 και τραβαει απο +5 ισορροπησε το τροφοδοτικο.Τα PSU οταν εχουν χαμηλη καταναλωση στα +5 εχουν και γενικα χαμηλη +12.....

Link to comment
Share on other sites

Aπλα πριν δεν ειχες ισορροπημενη καταναλωση απο το τροφοδοτικο,πολυ μικρη καταναλωση απο τα +5 μεγαλος φορτος στα +12 απο την Abit για τον cpu,τωρα που μπηκε η 9800 και τραβαει απο +5 ισορροπησε το τροφοδοτικο.Τα PSU οταν εχουν χαμηλη καταναλωση στα +5 εχουν και γενικα χαμηλη +12.....

Σωστος :119:

Μαλλον αυτο ειναι,ολα τα αλλα εμειναν σταθερα +3.34...+5.36 μονο η +12 πηγε επανω :046:

Link to comment
Share on other sites

Στραταρχη οι τιμες αυτες ειναι μετρημενες με πολυμετρο ή βασιστηκες στις ενδειξεις της μητρικης?

Δεν βασιζομαστε ποτε :018: στο τι μας δειχνουν οι μητρικες μας αν κι οι ΑΒΙΤ σχετικα ηταν κοντα στην πραγματικοτητα αλλα ειπαμε πολυμετρο........

Ο ΤhorLite εχει δικιο στο ποστ που σου εκανε αν τωρα το Tanga LOL Tagan δεν αντεχει Enermax RULEZZZZZZZZZZZZZZ :003: :003: :003:

Link to comment
Share on other sites

Αμ οταν τα λεω τοσες φορες μεχρι και κατι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ εχω βαλει στα FAQ τι αλλο να πω......... :063: :063:

Αν θυμαμαι καλα οι δυο ΑΒΙΤ που περασαν απο τα χερια μου εδειχναν λιγοτερο απο το πολυμετρο αλλα νουμερα δε θυμαμαι απεξω περασε καιρος.... :077: :077:

Υ.Γ.

Ασχετο με το θρεντ αλλα AMDστικο το νεο μου αβαταρ τι λες Στραταρχη?? :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο MrSeanKon, οι τιμες αυτες ειναι μετρημενες με πολυμετρο ή βασιστηκες στις ενδειξεις της μητρικης?

Λοιπον μαγκες η +12 με πολυμετρο σε φουλ μου δινει +12.36 :119: μ@μ@ει το ταγκαν :066:

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι τα 12.36 δεν πειραζει που ειναι λιγο παραπανω εδω μερικοι μονταρουν το PSU για να δινει μεγαλυτερες τασεις.......

Αρα δικιο ειχα που ειπα παραπανω οτι η ΑΒΙΤ δειχνει λιγοτερο απο τα πραγματικα κατι ξερει ο παλιος...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει μωρε το αναθεματισμενο το εχω πει κι αλλου ετσι κι αλλιως αλλη μητρικη δεν εχω με nForce3 η αναθεματισμενη η Albatron ειναι VIA KT800T και δε λεει για μονιμη χρηση.......

Βεβαια δινει μεγαλυτερα ρευματα ισως να παιζει με τη VIA ως 10 Χ 255 αλλα τωρα σκυλοβαριεμαι να λυνω ψυκτρες και τα ρεστα το εχω κανει καμμια δεκαρια φορες και δε λεει να μου παθει καμμια ζημια ο Α64 305Ε τον πληρωσα ασε να παλιωσει και θα του τα πεταξω τα ματια εξω...... :077: :077: :077: :077:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.