Jump to content



Aγορά νέου ΑΤΑ δίσκου 80GB


sa1901

Recommended Posts

εχω 2 maxtor φιλε και ειναι πολυ καυτα μοντελα και οι δυο.

απο επιδοσεις στα τελευταία συγκριτικα που ειχα κοιταξει οι maxtor ήταν γρηγοροτεροι.

απο θερμοκρασια παλι φημιζονται οτι ειναι πολυ θερμοαιμοι. το βλεπω και στην πραξη.

επειδη εχω δουλεψει και seagate & ibm (makria) & western digital θα σου προτεινω τον τελευταιο απο αποψη θερμοκρασιας και αξιοπιστιας.

αλλα μην κοιτας τοσο τη θερμοκρασια και δε λεω να βαλεις αναμιστηρακι στο δισκο (ισως το κρινεις πολυτελεια).

οι επιδοσεις μετρανε!!!!!!!!!!maxtor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι 3 τελευταιοι μου δισκοι ηταν Western Digital Jb (2*80gb & 1*120GB) οι οποιοι δεν εβγαλαν ουτε 6μηνο... Αποφασισα να παρω Seagate (160Gb) μιας που εχουν 5 χρονια εγγυηση (Μεχρι τωρα παει καλα, αλλα επιφυλασσομαι)... Δεν θα αναφερθω σε παλιοτερες εμπειριες με δισκους, απλα εχω καταληξει στο εξης συμπερασμα:

ΚΑΜΜΙΑ εταιρια δεν ειναι 100% αξιοπιστη...

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα στο πρώτο μου υπολογιστή είχε χτυπήσει ο δίσκος την επομένη μέρα που έλειγε η εγγύηση, ο δίσκος ήταν maxtor 13gb, αλλά απο όταν έβαλα τον 40αρί και είναι εδω και δύο χρόνια και, και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα, άλλαξα γνώμη τώρα για τον 120αρι τη να πώ τον έχω 5-6 μήνες αλλα δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας τα ποστ που ακολουθησαν μετα το τελευταιο που εκανα ξεχασατε να πειτε τα σημαδια των καιρων:

Θυμηθειτε (οι παλιοι του χωρου) που σκαγαμε πριν μια 6ετια 100.000 δρχ (300Ε τοτε σημερινα βαλε ποσα θα βγαινουν) για την αγορα ενος μεγαλου δισκου και τωρα οι τιμες τους εχουν πεσει στο μισο και σε μερικες περιπτωσεις και λιγοτερο ε λογικο δεν ειναι να μη δινουν τοσο βαρος οι εταιρειες οπως παλιοτερα???

Το φθηνοτερο hardware ο,τι κι αν ειναι αυτο με τον πληθωρισμο να ανεβαζει ολα και παρολα αυτα οι υπολογιστες να ειναι φθηνοτεροι απο το παρελθον οδηγει σε πτωση της ποιοτητας και μοιραιο ειναι να την πληρωνει ο καταναλωτης LOL ποσες μητρικες εχουν αποδειχθει αχρηστες (ως παθων ξερω πολλα)..... :099:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.