Jump to content



έστειλα για RMA την abit AN7 και....


anhelito

Recommended Posts

έστειλα για RMA την abit AN7 και μου επεστράφει η asus a7n8x-e deluxe. Στην αρχή μόλις είδα τί περιείχε το κουτί άρχισα τα καντήλια. Σκέφτηκα το o/c αμέσως. Αλλά λέω άς δώσω κ μια ευκαιρία στην asus. Τί βάζω πάνω κ παίζει μια χαρά. Βάζω κ το τελευταίο bios. Αρχίζω να ανεβάζω το ΦΣΒ. Στα 200mhz δουλεύει τέλεια το σύστημα, ενώ η ΑΝ7 δεν ήταν σταθερή. Η απορία μου είναι αν η μητρική έχει pci lock όπως η ΑΝ7. Στο bios έχει agp frequency και είναι στο auto. Μπορώ να ανεβάσω τον επεξεργαστή άφοβα ή μήπως διαλύσω τους σκληρούς...?????? Βασικά το o/c στην asus a7n8x-e deluxe rev2.0 γίνεται όπως στην ΑΝ7????? Ανεβάζουμε το ΦΣΒ έτσι απλά?????

Κανά modded bios παίζει? Αν κ αυτό που έβαλα είναι πολύ καλό.

Οι μόνοι περιορισμοί είναι οι τάσεις αλλά διορθώνονται από ότι είδα!!!! Βασικά τα 1.85βολτ για τον επεξεργαστή μου είναι ότι πρέπει για καθημερινή χρήση. Δεν θέλω να του βγάλω τα μάτια...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να σου επιστρέφουν κάτι διαφορετικό από αυτό που έστειλες; :103:

Μπορει να μην ειχαν αλλη Abit AN7 και να του εδωσαν ενα mobo αντιστιχης τιμης... Κι εμενα εχει τυχει να παω αλλη μαρκα σκληρο πισω και να παρω αλλη στην τελικη! Μακαρι να μπορουσες να επιλεγεις ετσι και απο e-shop... :102:

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι αλλά αν στο μέλλον σου ανοίξει η όρεξη για κάτι παραπάνω θα σε "κόψει" η Asus. Προσωπική μου άποψη να την αλλάξεις ξανά με την AN7. Αλήθεια σου δώσαν νέα απόδειξη που να αναγράφει την Asus? Πρόσεχε μην μείνεις χωρίς εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

από το e-shop την είχα πάρει την ΑΝ7. Προφανώς για να με εξυπηρετήσουν πιό γρήγορα μου έστειλαν την άσους. Έχει εγγύηση.

Ναί έχει nforce2 πάνω. Γιατί να με κόψει??? Μήπως λόγω των ρευμάτων που δίνει? Κάπου είδα μόντ για το πρόβλημα αυτό. Πάντως φαίνεται πάρα μα πάρα πολύ σταθερή για τα δικά μου δεδομένα. Δεν ξέρω τί παίζει σε extreme καταστάσεις. Πάντως πάει πολύ καλά. Βασικά δεν την επιστρέφω γιατί θα μείνω άλλον ένα μήνα χωρίς πι-σι! Στην αρχή σκέφτηκα όπως ήταν στο κουτί να την πουλήσω αλλά δεν πάει στο κόρακα. Θα της αλλάξω τα φώτα όμως.

Link to comment
Share on other sites

....Η απορία μου είναι αν η μητρική έχει pci lock όπως η ΑΝ7. Στο bios έχει agp frequency και είναι στο auto...
Αυτό είναι το agp/pci lock και θα το βάλεις manually στο 66 (αυτόματα κρατάει και το pci στα 33MHz)…
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω...Η ΑΝ7 δεν πηγαινε ουτε 200 fsb???Δηλαδη ουτε τα υποτηπωδη δεν επιανε?Και εισαι ευχαριστημενος που τα επιασες με την Asus?Δηλαδη οι αλλοι που πανε 240+ εχουν μητρικες απο αλλο πλανητη?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω...Η ΑΝ7 δεν πηγαινε ουτε 200 fsb???Δηλαδη ουτε τα υποτηπωδη δεν επιανε?Και εισαι ευχαριστημενος που τα επιασες με την Asus?Δηλαδη οι αλλοι που πανε 240+ εχουν μητρικες απο αλλο πλανητη?

Χα χα......μάλλον βαράνε αυξητικές και γίνονται ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ.....μα χα χε χουυ

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τί άλλαξε αλλά προς το παρών χωρίς να αλλάξω τίποτα άλλο εκτός από τη μητρική είναι στα 11.5χ200 σταθερότατος όπου με τη την ΑΝ7 δεν συνέβαινε το ίδιο. Κ σε λίγο θα ανεβω κ άλλο. Δεν ξέρω τί κ πώς συνέβει αλλά συνέβει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.