Jump to content



Kingston HyperX PC4300 RULEZZZZZZZZ!


MrSeanKon

Recommended Posts

Οντως με ρευμα 2.54 παρακαλω κι ουτε καν 2.7 που λεει η Kingston ετρεξαν χθες στα 10 Χ 257 MHz 10 ωρες MemTest (All tests εκανε 3 περασματα) χωρις κανενα λαθος............

3-4-4-8 timings αλλα suckzzzzzzzzzzzzzz 1T ομως ωστε να τσιτωνονται......

Στο κωλοnForce2 με modded BIOS στην ΑΒΙΤ πηγανε 253 FSB Prime95 Blends FFT stable αλλα 2.98 Vdimm........

ΗyperX RULEZZZZZZZZZZZZ.........

Τουλαχιστο στον Α64 ειδα οτι επιτελους πληρουνται οι προδιαγραφες που εχει θεσει χαλαλι τα 250Ε που τις πληρωσα ομως η μητρικη δε με αφηνει να παω πανω απο 265 FSB........ :063:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παω και εγω σε λιγο διαστημα για καινουργιες μνημες σκεφτομαι να παρω τις OCZ EB 3700. Λες να ειναι καλυτερα απο τις KINGSTON? Δεν με νοιαζει να ανεβω τρελα αλλα να δουλευω γυpο στα 250 fsb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παω και εγω σε λιγο διαστημα για καινουργιες μνημες σκεφτομαι να παρω τις OCZ EB 3700. Λες να ειναι καλυτερα απο τις KINGSTON? Δεν με νοιαζει να ανεβω τρελα αλλα να δουλευω γυpο στα 250 fsb.

Μιχαλη εχεις Α64?

Εαν ναι πηγαινε για 3700ΕΒ!! και παρε μου και μενα 2 γιγα να μου βρισκονται!Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα αυτη την στιγμη αλλα και 360ευρω εεεε???

Link to comment
Share on other sites

Eχω την αισθηση οτι εχουν Samsung.......

Οι 4300?? Εαν εχουν τα TCCD τοτε πρεπει να αισθανεται πολυ τυχερος ο Γιαννης που τα δουλευει εκει πανω σε Α64. Δεν εχουν καθολου καλη συμπεριφορα σε Α64 οσο σε Ιντελ!

Link to comment
Share on other sites

Οι 4300?? Εαν εχουν τα TCCD τοτε πρεπει να αισθανεται πολυ τυχερος ο Γιαννης που τα δουλευει εκει πανω σε Α64. Δεν εχουν καθολου καλη συμπεριφορα σε Α64 οσο σε Ιντελ!

Kαι δεν καταλαβαίνουν και απο τάση οι άτιμες οι TCCD....Kρίμα και είναι "οικονομικές"..... :102:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη εχεις Α64?

Εαν ναι πηγαινε για 3700ΕΒ!! και παρε μου και μενα 2 γιγα να μου βρισκονται!Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα αυτη την στιγμη αλλα και 360ευρω εεεε???

Ναι Α64 εχω, αλλα δεν αναβαινουν ευκολα οι bh-5 που εχω οπωτε βρηκα να τις πουλησω 3 κατοσταρικα και μετα τις 20 του μηνος θα βαλω παραγγελια. Αν θελεις και εσυ και πες μου να κανονισουμε.

Link to comment
Share on other sites

250E το 1 Χ 512ΜΒ μου κοστησαν κι απο οτι ειδα εχουν Samsung επανω οπως ειπε ο ThorLite.......

Oσο γιαυτο που ειπες SLN δεν το καταλαβα...... :017:

Γιατι να μην ειμαι ικανοποιημενος??

Ασχετα αν η μητρικη αυτη δεν τραβαει παραπανω στα 265 FSB μπουκωνει οσο και Vdd κι αν εδωσα......

Οι μνημες τουλαχιστον πληρουν και με το παραπανω τις προδιαγραφες του κατασκευαστη τους (δεν εξεταζω κοστος) και τις αγορασα πριν 3 μηνες γιατι ηθελα να ανεβω ψηλα στον πρωην Barton.... :077:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.