Jump to content



Q-tec 500W Big Fan....


anhelito

Recommended Posts

Επειδή τελευταία είχαμε κάνει συζήτηση για το συγκεκριμένο τροφοδοτικό κ το βγάλαμε σχεδόν

άχρηστο, θέλω να καταθέσω την δικιά μου εμπειρία. Το παρήγγειλα από περιέργεια κ το έβαλα

στο σύστημα της υπογραφής μου. Το σύστημα μου έχει 2 σκληρούς wd 7200rpm, 1 dvd-rom, 1

dvd-rw, και έχω δώσει στον επεξεργαστή μου 1.84 βόλτ στον επεξεργαστή κ 2.7 στις μνήμες.

Επίσης έχω κ 3 ανεμιστήρες συνολικά. Τα αποτελέσματα των τάσεων μετρημένα με πολύμετρο

έχουν ώς εξής:

Σε full load:

5.06

12.54

3.34

και σε idle:

5.08

12.41

3.40

Οπότε από τάσεις φαίνεται πολύ καλό. Επίσης είναι 500W(και βγάλε!) οπότε κάτι θα αξίζει.

Εμένα πάντως μου φάνηκε πολύ καλό τροφοδοτικό, αλλά εσείς γνωρίζετε κάτι παραπάνω. Εγώ απλά

θέλω να καταθέσω το πώς συμπεριφέρεται αυτό το τροφοδοτικό, που από τιμή σκίζει!!!!

Από θόρυβο δεν τα πάει κ άσχημα, αλλά κ εντελώς αθόρυβο δεν είναι. Ένα ακόμα κακό είναι η

μυρωδιά του γράσσου που έχουν βάλει στον ανεμιστήρα. Δεν μπορώ να αναπνεύσω. Έχει γίνει

Νταχάου το δωμάτιο μου!

Θα αγοράσω σε λίγο κ το Tagan να δώ τι διαφορά με ένα κορυφαίο τροφοδοτικό. Πάντως το Power

Innovator 400W που είχα ήταν εντελώς αισχρό. Η 12 τάση ήταν στο 11.67 περίπου!!! Οπότε αν

κάποιος δεν θέλει να ξηλωθεί για ένα καλό τροφοδοτικό καλά είναι να προτιμήσει το εν λόγω

q-tec. Μεταξύ της μετριότητας είναι το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα υπέροχα σταθερές τάσεις, μετρημένες με πολύμετρο και όλα δούλευαν ρολόι μέχρι που το τροφοδοτικό αυτοκτόνησε καίγοντας και την μητρική...

μέχρι τότε όμως όλα ήταν φανταστικά!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θες να πεις '' ώς την στιγμή που αποφάσισα να το πειράξω για να δώ αν πάει παραπάνω ο Η/Υ και δώσω διπλάσιο ρεύμα στις μνήμες/CPU μέχρι που το τροφοδοτικό αυτοκτόνησε καίγοντας και την μητρική...'''

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.