Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Hello moderades μου... :098: σημερα θα σας παρουσιασω το νεο μου pc design που λεγεται ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ(γνωστο στους ποιο πολλους εδω μεσα)

Μετα απο υπομονη μεχρι να μαζεψω κανα ρευστο εφτιαξα επιτελους το ενυδρειο που παντα ηθελα....παρακατω οι φωτογραφιες και ενα βιντεο στο youtube που γεμιζω το ενυδρειο....περιμενω σχολια σας :033:

http://img24.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img00043201004021419.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς συγχαρητήρια για το εγχειρήσιμα σου και είναι πολύ έξυπνη η ιδέα να έχεις το ενυδρείο για HTPC και να βάλεις κάποιο screen saver με ενυδρείο. Αφού είδα το video και τις photos έχω μια ερώτηση και δυο συμβουλές να σου δώσω...

Ερώτηση: Έχεις ψήκτρα με ανεμιστηράκι (CPU) κάτω από το λάδι;

Συμβουλές: Για το μέγεθος του ενυδρείου, πιστεύω θα ήταν καλύτερα μια μικρότερη mobo γιατί τώρα κρύβετε από το PSU. Αυτό που προτείνω λοιπόν (για να μην αλλάξεις mobo), είναι να μπει το PSU στα πλάγια (μπροστά απο τα PCI slots) για να φαίνεται περισσότερο η mobo. Και δεύτερον για να είναι πιο εντυπωσιακό θα μπορούσες να βγάλεις το καπάκι του PSU σου...

Όπως και να έχει, μεγιά το pc ενυδρείο :023:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ εχω την ψυκτρα του υπολογιστη....πειραζει? το PSU δυστηχως δεν χωραει αλλιως αλλα αν οπως λες ξυλωσω το καπακι του τοτε κατι μπορει να γινει.....και να ρωτησω κατι αλλο επειδη δεν ειχα μαζι μου το κουμπι για να τον ανοιγω και το βραχυκυκλωνα για τον ανοιξω τωρα μεσα ετσι οπως ειναι δεν ανοιγει με βραχυκυκλωμα....θα βαλω βεβαια το κουμπι αλλα μηπως δημιουργηθηκε κανα προβλημα?...ευχαριστω για τον χρονο σου :)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ εχω την ψυκτρα του υπολογιστη....πειραζει?
Απλά δεν είναι φτιαγμένο να δουλεύει σε τέτοιες συνθήκες και δεν ξέρω μήπως σου χαλάσει. Πράξε ανάλογα με τις θερμοκρασίες...
και να ρωτησω κατι αλλο επειδη δεν ειχα μαζι μου το κουμπι για να τον ανοιγω και το βραχυκυκλωνα για τον ανοιξω τωρα μεσα ετσι οπως ειναι δεν ανοιγει με βραχυκυκλωμα....θα βαλω βεβαια το κουμπι αλλα μηπως δημιουργηθηκε κανα προβλημα?...

Δεν είμαι σίγουρος... ίσως επειδή έχεις μη αγώγιμο λάδι σου συμβαίνει αυτό αλλά λογικά άμα ακουμπάς τις δύο επαφές πρέπει να περνάει ρεύμα.. δεν ξέρω

ευχαριστω για τον χρονο σου :)

Χαρά μου

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια το Pc Ενυδρειο επιτελους τελειοποιηθηκε....εβγαλα και το τροφοδοτικο απ το κουτι του οπως ειπε ο SKYLINE και οντως αλλαξε ολο το design....Θελω να σας ανακοινωσω οτι ειμαι ΒΑΘΙΑ συγκινημενος μετα απο αυτο το δημιουργημα μου :044: http://img405.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img00050201004031458.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gz σε λιγο καιρο σε καμια βδομαδα θα ειναι ετοιμο και το δικο μου pc ! Θα ετοιμασω ολοκληρη παρουσιαση με φωτω και τα λοιπα μιας και για εμενα θα ειναι το πρωτο στησιμο Pc χωρις να εχω κανει και κανενα modding !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://img714.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img714/6976/1271788954qcx.smil

To καινουργιο Pc Μου χαρη στην πολυτιμη βοηθεια ολων οσων μετα απο τοσα thread μου απαντησατε σε ολα και ετσι μπορω να πω οτι παρολο που πρωτη φορα στηνω pc τα πηγα μια χαρα και το pc μαμαει !

Link to comment
Share on other sites

Hello hackerades μου....σας παραθετω την πληρη εικονα του ενυδρειου που σας παρουσιασα ποιο πανω..... :fro::dance2::ylsuper:

Πολύ καλό το τελικό αποτέλεσμα.

Μπράβο !!!

Μ'αρέσει και το ταμπελάκι "no fishing" :D

Το μοναδικό που θα βελτίωνα είναι το dvd-rom.

Πιθανόν θα προτιμούσα μιά slim συσκευή από laptop και μιά βάση με υποδοχή στον πάτο του ενυδρείου θα ήταν καλή ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο το ασχημενει λιγο αλλα....παντως η ιδεα που δινεις ειναι πολυ δεν τιν ειχα καν σκεφτει :033: ..................Οσο αφορα τωρα για το Pc Design απ το κυριο συστημα μου http://img189.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=1001326i.jpg το οποιο τελικα τελειοποιηθηκε ετσι http://img29.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img00068201004212032.jpg εβαλα δλδ επιπλεον την ψηφιακη κορνιζα το router και 2 ψυκτρες στις ram και στον εναν σκληρο δισκο.....Η αληθεια ειναι οτι το βαρεθηκα :098: και ψαχνω να βρω κατι καινουργιο....εχω βρει πολυ πραμα στο internet αλλα ολα σχεδον ειναι μεσα σε κουτια.....δεν ειμαι πλεον αυτης της φασης να τον ξαναβαλω σε κουτι....θελω να βλεπει τον εξω κοσμο :033: ........γι αυτο θα ηθελα να μου προτεινεται οτιδηποτε γνωριζετε για case modding στον τοιχο.......η οτι αλλο τελως παντων γνωριζεται αλλα να μην ειναι σε κουτι.....Περιμενω ιδεες....σας ευχαριστω εκ των προτερων :106:

Link to comment
Share on other sites

Securitas εχεις ξεσκισει το modding η ιδεα μου ειναι ? Μπραβο ρε μαν ! θα προτιμουσα βεβαια αντι για την σημαια τις jamaica να ειχες την ελληνικη :p Να σου πω ρε μαν μηπως εχεις κανενα link της ψηχτρας ? μου εκανε πραγματικα μεγαλη εντυπωση η αν εχεις κατι σχετικα μηπως θυμασαι μοντελο και μαρκα ?

Link to comment
Share on other sites

από θερμοκρασίες μια φορα έπιασε 33 βαθμούς επειδή είχε το σπίτι 27 βαθμούς :110: αλλιώς μέχρι 31 το ανώτερο....όσο για το αν ταιριάζει Υποστηριζόμενοι επεξεργαστές: Intel Socket 775 Celeron/D, Pentium4/D, Core 2 Δυο/Quad/Extreme. AMD Socket AM2 Σέμπρον, ’θλον 64/X2/FX. είναι για socket 775

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.