Jump to content


Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

Ξενερωσαν τα βυζια μου τωρα :p Αντε τωρα να βρω κατι τοσο εντυπωσιακο και φθηνο...Eσυ δεν εχεις παρατηρησει καποιο προβλημα με τα modding που ερχονται με την θερμοκρασια του χωρου ? χωρις ιδιαιτερη ψυξη εφοσον δεν βρισκονται μεσα σε case ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Hey moderades μου :033: Όπως είπα και παραπάνω το επόμενο design μου θα είναι PC ΖAΝΤΑ.....Σήμερα ήμουν τυχερός και βρήκα πολύ εύκολα ζάντα....την έπλυνα,την καθάρισα την γυάλισα και ιδού το αποτέλεσμα..... http://img168.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=img00071201004261757.jpg Αύριο θα προχωρήσω στο δεύτερο βήμα το οποιο θα είναι να βαφτεί γυαλιστερό μαύρο...οποτε νέες photo από αύριο :001:

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΙΔΕΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΔΕΚΤΗ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

τελικα αποφασισα και ιδου το νεο μου case modding...δεν εχει πολλες διαφορες με το προηγουμενο απλα πιστευω οτι εγινε πολυ ποιο ομορφο ποιο συμμαζεμενο και σε ποιο καλο μερος......

http://img529.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=1001412.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα, αποφάσισα να εκθέσω σε κοινή θέα και την δικιά μου προσπάθεια.

Λίγα λόγια: Την άνοιξη του 2008 ξεκίνησα το πρώτο project που ολοκληρώθηκε. Χρειάστηκε ένα παλιό πύργο (πρώην server που έσωσα από τα σκουπίδια του Πολυτεχνείου) έμπνευση από αυτό το forum καθώς και πολλά του εξωτερικού, βίντεο tutorials και πολύ, πολύ πολυεστερικό στόκο. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί καθημερινά για περίπου ενάμιση χρόνο, διαθέτει πλέον καινούργια σωθικά (Amd Phenom II B50 @3.5) και αναμένει με ανυπομονησία μερικά καινούργια εξαρτήματα.

Προσεχώς και νέες φώτος με τα νέα εξαρτήματα...

Περιμένω τα σχόλια σας :048:

post-8324-1442175668,9812_thumb.jpg

post-8324-1442175669,1017_thumb.jpg

post-8324-1442175669,2015_thumb.jpg

post-8324-1442175669,313_thumb.jpg

post-8324-1442175669,4942_thumb.jpg

post-8324-1442175669,6715_thumb.jpg

post-8324-1442175669,8941_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Ακριβώς. Είχα κάτι ιμάντες που περίσσευαν. Ακόμη συντονίζει το κουτί, βέβαια είναι πολύ πολύ λιγότερο αισθητός ο συντονισμός.

Όσα Chieftec πέρασαν από τα χέρια μου (παλιά μοντέλα) το είχαν αυτό το πρόβλημα. Ίσως με κάποια ενίσχυση στο σασί τα πράγματα να ταν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αλλά αν έχεις τουλάχιστον 2 3.5άριδες 7200 σ.α.λ. δίσκους για λειτουργικά τα πράγματα ζορίζουν για εξωτερικές θήκες.

Το θέμα με το συγκεκριμένο είναι ότι έχει (είχε :p) 7 θέσεις για δίσκους και θα έπρεπε τουλάχιστον να το χανε κοιτάξει λίγο παραπάνω το θέμα με το συντονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κουτιά συντονίζουν. Αλλά είναι και θέμα δίσκων. Είχα κάποιους 7200 σε εξωτερικές θήκες που αν και ήταν εξαιρετικοί δίσκοι, μόλις ξεκινάγανε σταμάταγες να ακούς τον υπολογιστή!!! Άκουγες αυτούς. Έτυχε όμως και πέσανε στα χέρια μου κάτι single platter μικροί (160GB seagate και 250GB WD) οι οποίοι και πάνε σφαίρα (110ΜΒ/sec από τόσο μικρούς δίσκους δεν είναι και της πλάκας) και είναι και κρύοι/αθόρυβοι. Επίσης παρόμοια συμπεριφορά είχα διαπιστώσει με τον ST2000DM001 της Seagate που έχει μόνο 2 Platters (υπάρχει και έκδοση με 3 που δεν αξίζει). Αυτός ακόμα και σε εξωτερικό κουτί, ούτε συντονίζει, ούτε κάνει θόρυβο και χτυπάει και 180MB/sec!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ΟΤΑΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΑΠΟ Ο.Α.Ε.Δ. εχει Κ#@Uλ$ς!

attachment.php?attachmentid=26680&stc=1&d=1273266938

πω πω φίλε μου τι ειναι αυτό ? θυμίζει απο σκάφανδρο υποβρυχίου απο βίβλιο Ιουλιου Βέρν και επιστημονική φαντασια ..εναλλακτικά κατι απο Bioshock.

τρομερό !! 10 / 10

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.