Jump to content



Tη Βοηθεια Σας!! Αν ειναι δυνατον!


Xorxhs

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

Παιδια δεν θα το πιστεψετε!!!Μολις εκανα disable Lan απο το bios το συστημα δουλεψε κανονικα!!!!!!!!!!!!Αν ειναι δυνατον!

Σας ευχαριστω ολους και αν καποιος αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ας κανει τα παντα disable στο bios και μετα ενα-ενα enable(μετα απο καθε επιτυχες boot για να εντοπισει το προβλημα)

Τωρα θελω να ρωτησω 3 αλλα πραγματακια

1)Οταν κανει boot πριν μπει sta windows γραφει...Fast track 378,Promise technology Scanning IDE drives.........και μετα απο λιγο No drive attached to fast track controller.The bios is not installed

Γνωριζεις περι τινος προκειται?

2)Είχα εναν IDE σκληρο και αγόρασα εναν SATA.UΘελω να κανω boot απο τον SATA αλλά συνεχεια κανει boot απο τον IDE.Εβαλα τον IDE ως slave με τα jumperakia αλλα παλι τα ιδια.Στο bios για το βοοt priority εμφανιζονται μονο ο ΙDE to Floppy kai to cd-rom,αλλά οχι ο SATA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γειά σου, εχω ακριβώς το ίδιο Mobo Και αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα,μόλις την είχα πάρει. Η προσωρινή λύση είναι αυτή που βρήκες και μόνος σου. Δηλαδή όλα τα On Board Devices Disabled. Πάντως να ξέρεις οτι εγώ την πήγα πίσω στο πλαίσιο και ΧΩΡΙΣ δευτερη κουβέντα μου την άλλαξαν.

Αν ο φιλαράκος σου δεν σου έδωσε απόδειξη αγοράς ΔΕN πειράζει. PM me.

Φιλικά Χρήστος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γειά σου, εχω ακριβώς το ίδιο Mobo Και αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα,μόλις την είχα πάρει. Η προσωρινή λύση είναι αυτή που βρήκες και μόνος σου. Δηλαδή όλα τα On Board Devices Disabled. Πάντως να ξέρεις οτι εγώ την πήγα πίσω στο πλαίσιο και ΧΩΡΙΣ δευτερη κουβέντα μου την άλλαξαν.

Αν ο φιλαράκος σου δεν σου έδωσε απόδειξη αγοράς ΔΕN πειράζει. PM me.

Φιλικά Χρήστος.

Πάνω που ηρεμησα καπως,αναστατώθηκα παλι :091:

Ειλικρινά φιλε Χρηστο ευχαριστω πολυ για το ενδειαφέρον σου

check your pm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.