Jump to content



Το κουτί μου στα πρότυπα του xrist.


midkin

Recommended Posts

Προσπάθησα να κάνω τα mod του xrist περι τακτοποίησης καλωδίων καθώς και περί εισαγωγής του τετραπλού ψυγείου στο κουτί μου(Stacker 832).

Παρακάτω φένονται μερικές φωτογραφίες! Βεβαίως θέλει δουλεία ακόμη(ράφια για σκληρούς και λίγο κόψιμο-ράψιμο ακόμη) αλλά αυτά θα γίνουν μάλλο το Σαββατοκύριακο!

dsc01684gw1.jpg

dsc01677an5.jpg

dsc01680di7.jpg

dsc01683cm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update καθώς καθημερινές ο χρόνος που διαθέτω είναι ελάχιστος!

Όπως φένεται παρακάτω, πρόσθεσα ραφάκια για τους σκληρούς.

Σαββατοκύριακο αν όλα πάνε καλά θα μπει η υδρόψυξη!

P.S. Η hwbot υπογραφή μου, πότε θα γίνει update;;;;;;;;

post-929-1414343095,1107_thumb.jpg

post-929-1414343095,1508_thumb.jpg

post-929-1414343095,1884_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνέχεια(λίγο κόψιμο-ράψιμο):

dsc01714bt0.jpg

dsc01715ns2.jpg

dsc01710kd4.jpg

Ξέρω χαζός τρόπος να το κόψω, αλλά βιαζόμουνα και μου είχε χαλάσει το πριονάκι~~

....

dsc01722oi9.jpg

Εδώ έκοψα για να περάσει το καλώδιο της αντλίας από πίσω!

dsc01723ko5.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάλη το ποθεσία θα ταν πίσω απ'το τροφοδοτικο

που να χορεσει βρε τετοια γομαροαντλια εκει πανω?:D

η καλυτερη (κατα την γνωμη μου ) τοποθεσια ειναι κατο απο τους δισκους χρησημοποιοντας γωνιες στην εισοδο και στην εξοδο της αντλιας

Link to comment
Share on other sites

Good Job!

φανταζομαι πως εχεις κανει πλέον εξαερωση,γαιτι απο τις φωτογραφιες σου φενεται πως υπαρχει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυς αερας μεσα στο κυκλωμα σου ο οπιος φυσικα κ πρεπει να την κανει ;)

Μια ερωτηση

Το τανκ που εχεις ποιο ειναι ακριβως?Για δωσε κανα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Το σημείο εισαγωγής της αντλίας πρέπει πάντα να είναι χαμηλότερα απο το σημείο που ρουφά νερό. Καλύτερα να ξανακάνεις το κύκλωμα και βάλεις την αντλία να ρουφά απο το tank.

Το κουτί πάντως βγήκε πολύ καλό. Nice! :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραια δουλεια! Αλλα θα πρεπει να κανεις μια αλλαγη. Το ρακορ που ειναι στην μεση του cpu μπλοκ ειναι η εισοδος του νερου.

Εκτός απο αυτό εχεις βάλει τις βίδες συγκράτησης του μπλόκ ανάποδα Δηλ το κεφάλι τις βίδας (αυτο με το σταυρό για το βίδωμα) πρέπει να είναι στην μητρική

μαζί με την λαστιχένια ροδέλα για την μόνωση. Βγάλε αν θέλεις νια φώτο για το πως τα ΄χεις τοποθετήσει .Επ'ισης οπως παρατήρησε ο τρελομέρμηξ υπάρχει πολύς αέρας στο κύκλωμα .Οι τοσες πολλές φυσαλίδες γιατί δημιουργήθηκαν? Τι πρόσθετο έχεις ρίξει στο νερό σου?

Μια χαρά τα πήγες πάντως Το κουτί σου έγινε πολυ όμορφο.Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Ο σωλίνας που χρησημοποίησα είναι ο http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?cPath=21_26_42&products_id=137

και το τανκ το http://xtremeshop.com.gr/catalog/product_info.php?cPath=21_26_41&products_id=119

Όσο για τον αέρα που λέτε αυτός φεύγει μέσα σε 20 δεύτερα απο την στηγμή που μπαίνει σε λειτουργεία η αντλία...

Οσον αφορα της προτάσεις σας θα δω ποιες απο αυτές μπορώ να εφαρμώσω.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ο αερας δεν φευγει....

Η ιδεα σοθ ειναι...

Απλα με την κινηση του νερου μετακινειται μεσα στο συστημα

Οσο υπαρχει αερας μεσα στο κυκλωμα,αυτος μεταφερεται και σε καποια φαση θα μαζευτει ολος μεσα στο ψυγειο σου αν δεν κανεις εξαερωση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.