Jump to content



BIOS SAVIOUR


vaios

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΕΠΥΤΥΧΕΣ FLASH ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ Η ΜΗΤΡΙΚΗ ΤΟΥ ( ΜΙΑ MSI K7N2 Delta- L ΕΝΩ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ BIOS ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΡΕΙ ΣΟΤ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ. ΚΟΑΛΕΙ ΣΟΤΝ FDD CONTROLLER. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΚΝΕΝΑ BIOS SAVIOUR ΟΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ FLASH ΑΠΟ ΑΛΛΗ MOBO?

ΑΝ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΑΝΕΙΣΕΙ ΑΣ POSTAREI H PM ΜΕ

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο προβλημα με μια MSI KT3 Ultra. Δεν εφτιαξε με BIOS update. Απενεργοποιησε το FDD controller στο BIOS. Εγω βασικά έβγαλα τον οδηγό της δισκετας και ησυχασα. Μια κολλουσε, μια δεν κολλουσε... Αν βρεις την λυση με ενδιαφερει και εμενα... Εγω δεν καταφερα κατι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το εχω εδω μαζι μου.

Οταν λες οτι κολλαει στον Fdd controller, τι ακριβως κανει?

αν boot-αρει και μετα κολλαει, απο τις δικες μου εμπειριες στην Abit 2 περιπτωσεις υπαρχουν:

η μια ειναι να ζηταει δισκετα με το Awdflash, αλλα θελει συγκεκριμενη εκδοση,

ριξε μια ματια εδω http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=714

η αλλη ειναι να λεει CMOS checksum error, αλλα ειναι πλασματικη ενδειξη, και δεν ξεκολλαει με τιποτα, ουτε clearCMOS ουτε τιποτα. Τοτε δεν θα αποφυγει το hotflash.

Παντως, τοσες μητρικες εχεις προσβασιμες :003: , παρε καμμια συγχρονη και δοκιμασε πανω της να φλασαρεις το τσιπακι του φιλου σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.