Jump to content



dremel kai εργαλεια


fotme

Recommended Posts

Θα παω αυριο αθηνας να παρω ενα ντρεμελ απο αλεξ πακ. Για την κοπη του κουτιου πιο εργαλειο θελω, υπαρχει καποιο part number γι αυτο? Χρειαζεται να ειναι γνησιο το μεσο κοπης η μπορω να παρω ιμιτασιον? Θελω να αντεχει και λιγο οχι μια φορα και τελος.

Link to comment
Share on other sites

28 818 Fibre-Cut Discs

Reinforced discs made of aluminium-oxide. Diameter 38 mm, thickness 1.8 mm. Shatter-proof and thus suitable for scrubbing. 5 pieces with tool arbor. Shaft diameter 2.35 mm

NO 28 810

NO 28 812

NO 28 820 Corundum Discs

Discs made of a special compound of diameter 22 or 38 x 0.7 mm. Used to part alloys and metals, stainless steels and NF metals, as well as wood and plastics. All arbors 2.35 mm.

http://www.proxxon.de/

Τα μικρα βαλτα 2-2 στην βιδα γιατι σπανε πολυ ευκολα (φορεσε και καποιο γυαλι στα ματια)

Link to comment
Share on other sites

Το ταχυτροχο του alex-pak ειναι πολυ τιμια προταση για τα λεφτα του...

οσο για τα παρελκομενα του αυτα ειναι αληθεια οτι ειναι σχετικα φτωχα...

θα χρειαστει σιγουρα να αγορασεις ξεχωριστα δισκακια κοπης μεταλλου...

τα οποια θα βρεις στα εξης μερη..

-A.Διλμας (Dremel) Aθηνας χαμηλα σχετικα- Μοναστηρακι

στο αριστερο σου χερι καθως κατεβαινεις την Αθηνας απο Ομονοια...

-Πρακτικερ (Dremel) Πειραιως ή Βουλιαγμενης

-Πλατεια Καρυτση (Διπλα στον Ασημακοπουλο)

εχει μαγαζι με εργαλεια αργυροχρυσοχοοΐας οπου θα βρεις καλα και φτηνα εξαρτηματα

τα γνησια Dremel δισκακια κοπης μεταλλου εχουν 9 ευρω η πενταδα

ενω τα no-name παιζουν γυρω στα 0.7-1.20 το τεμαχιο...

παρε και μικρα και μεγαλα...(για να κοψεις και πιο κλειστες γωνιες και καμπυλες)

και προσεξε μην παρεις τα πετροδισκακια τριβης αλλα τα ενισχυμενα μαυρα για κοπη μεταλλου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το dremel το original εχω αλλά ο kaynd πήρε το dolt με 17 ευρώ και μιά χαρά μου φαίνετε... Πιστεύω οτι θα κάνεις την δουλεία σου και με το παραπάνω... Και αν μετα απο ΑΡΚΕΤΗ χρήση πέραν του κουτιού που πιστεύω θα το καταφέρεις χωρίς να σε προδώσει και να σου καεί (αν δεν το αλλάξει η εγγύηση) σιγά 17 ευρώ ήταν... Εγώ έσκασα 150ε μαζί με μια κασετίνα με έναν τόνο εργαλειάκια με μητούλες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PaPa-ZorD

To dremel einai poli xreisimo ergaleio aksizei na to agoraseis (sto leo apo prosopiki pira) :laughing:

Φίλε μου, σε κάθε post που έχεις κάνει, γράφεις με greeklish.... σε κάθε post υπάρχει απάντηση από moderator/administrator που σου ζητάνε να γράφεις Ελληνικά.

Αν δεν διορθώσεις τις καταχωρήσεις σου, θα αναγκαστούμε να σε διώξουμε.

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασα μια ξυλινη κασετινουλα απο το Practiker στην Ιερα Οδο 11 ευρω με 40 κομματια μεσα,BEST BUY EVER!!! Κανει για το εργαλειο σου γιατι εχω ακριβως το ιδιο.Βεβαια πριν απο 3 μερες ειδα οτι και το Carrefoure φερνει το ιδιο πακετακι με 9 ευρω.Για ολους οσους εχουν εχουν Dril που παιρνει 2.5" και 3" κεφαλες το συστηνω ανεπιφυλακτα.Εχει μεσα οτι μπορεις να φανταστεις και ειναι και σχετικα καλης ποιοτητας.Η δε θηκη αξιζει μονη της τα λεφτα που δινεις για ολα.Το ονομα της εταιρεια δεν μπορω να το θυμηθω αλλα ειναι αυτη με το μπλε σημα και τα κιτρινα γραμματα που βρισκεις στο Practiker (Hobby??? η κατι τετοιο);)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από $k@G [18-01-2005 05:01]

Αγορασα μια ξυλινη κασετινουλα απο το Practiker στην Ιερα Οδο 11 ευρω με 40 κομματια μεσα,BEST BUY EVER!!! Κανει για το εργαλειο σου γιατι εχω ακριβως το ιδιο.Βεβαια πριν απο 3 μερες ειδα οτι και το Carrefoure φερνει το ιδιο πακετακι με 9 ευρω.Για ολους οσους εχουν εχουν Dril που παιρνει 2.5" και 3" κεφαλες το συστηνω ανεπιφυλακτα.Εχει μεσα οτι μπορεις να φανταστεις και ειναι και σχετικα καλης ποιοτητας.Η δε θηκη αξιζει μονη της τα λεφτα που δινεις για ολα.Το ονομα της εταιρεια δεν μπορω να το θυμηθω αλλα ειναι αυτη με το μπλε σημα και τα κιτρινα γραμματα που βρισκεις στο Practiker (Hobby??? η κατι τετοιο);)

ακουγεται πραγματικα πολυ καλο....:T:

εχουν κατα καιρους κυκλοφορησει τετοια σετακια αλλα γινονται αναρπαστα εντος ωρων...

ποτε δεν εχω προλαβει να παρω ενα ρε γμτ...

i'll check it out....

Link to comment
Share on other sites

Aν το θες για να μονταρεις το κουτακι οτι κ να παρεις θα κανεις δουλεια,δε νομιζω να τα φτυσει απο τη λαμαρινα του pc case.

αν πετυχεις κ κανα κελεπουρι σαν αυτο που λεει ο Skal εισαι ετοιμος! :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1. Παιδια επειδη θελω να βαλω ενα παραθυρο στο κουτι αγορασα δισκακια τις dremel με κωδικο 456. Ειναι μεγαλα και νομιζω ειναι ενισχυμενα με ινες γυαλιου απο οτι ειδα απο τις φωτος που υπηρχαν στις οδηγιες. Θα κανουν δουλεια η εκανα πατατα?

2. Επισης μαζι με το εργαλειο υπαρχουν στο κουτι και δισκακια με κωδικο 420. Ειναι πιο μικρα. Μπορω να χρησιμοποιησω και αυτα?

3. Τελος για να κοψω το πλεξι να χρισημοποιησω καποιο απο τα παραπανω?

Ειναι η πρωτη μου αποπειρα και θα εκτιμουσα τις συμβουλες σας!! :o:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.