Jump to content



ASUS A7V880 (KT880)


schumifer1442169067

Recommended Posts

Δε χρησιμοποιώ το probe. Δοκίμασες το προγραμματάκι που αναφέρω?Σου έδειξε τη επιπλέον θερμοκρασία? Ούτε το speedfan βλέπω να τη δείχνει. Πρέπει να είναι κανένα mosfet.Ρίξε μια ματιά πληζ.

ΥΓ βλέπω το speedfan διαβάζει τρομερά τις -12 και -5 ε? Το hardware sensors monitor δεν τις αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε αγορι μου προσπαθω να βοηθησω εδω περα αλλα βλεπω δεν εχει νοημα.χρησιμοποιεις ενα tool για ελεγχο θερμοκρασιων το οποιο δεν ξερω που στο ****** το ανακαλυψες αλλα ειναι για κλαματα.

το κατεβασα το εγκατεστησα για να δω αν τελικα εχεις οντως δικιο και μου λεει αφου περιμενα 30 δευτερα to counter λογω του οτι ειμαι unregistered user οτι η evaluation period is over!! ελεος δλδ ρε συ,που πας και τα βρισκεις αυτα τα προγραμματακια....???βαλε η το speedfan η το mbm. τελος με αυτο το θεμα.

και οντως η Α7V880 ειναι μια πολυ καλη μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Speedfan 4.19 ->configure->advanced->chip IT8712F -> Temperature Sensor Diode 2 -> αλλαγή από Thermistor σε Diode.

Αν και τώρα το temp2 σας δεν αλλάξει τότε κάτι το μοναδικό συμβαίνει στη μητρική μου.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Το αντίστοιχο βιντεάκι.Ειναι .avi και ζυγίζει μόνο 137kb .

http://briefcase.pathfinder.gr/file/schumifer/28682/365802

Link to comment
Share on other sites

Tip: τσέκαρε τις τάσεις με κανένα άλλο πολύμετρο γιατί μάλλον μούφες λέει.

Ιδιαίτερα αν είναι απο τα φτηνά...

Το δικό μου, του κιλού που έχω, τώρα που τελειώνει η μπαταρία λέει άλλα

αντ'άλλων.Γιατι με 13 στην 12αρα όλο και κάποιος σκληρός θα είχε παραδώσει...

Καλή συνέχεια με το mobo ;)

Link to comment
Share on other sites

@Ναζ άμα η 5200 παίζει κοντά στους 100 ,ζήτω που ψηθήκαμε.Βασικά αν χρησιμοποιείς το 4.19 speedfan πες μου ότι δε βλέπεις το ίδιο και θα αποφύγω να ξαναγράψω για το θέμα.(tip:θα έχω ήδη πέσει από το 5ο όροφο!).Είδες που δεν έφταιγε το προγραμματάκι αλλά κάτι όντως υπάρχει???Απλά ελπίζω να μην είναι μόνο το δικό μου κομμάτι...

@ΝοΔΣΛ:Το πολύμετρο καλά δουλεύει .Η 12άρα είναι πάνω από 12 αλλά όχι τόσο όσο λέει το monitor.Επίσης η 5άρα όταν δεν είναι ελάχιστα πάνω από 5 είναι 5 μπαμ με πολύμετρο.Η μπαταρία του πολυμέτρου καλά κρατεί και το απέδειξε σε μπόλικες μετρήσεις αντιστάσεων που χρειάστηκε να κάνω τελευταία

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το ειδα αυτο που λες παντος.η μεγαλυτερη θερμοκρασια ειναι αυτη του barton στο μηχανακι και ειναι 40 μπαμ.την σουταρα παντος την 880 αρχισε κατι κουλα με τα ide και την banara χαλαρα,δεν τα μπορω αυτα....εβαλα μια nf2 παλι και την βλεπω πολυ σωστη,μια albatron kx18ds pro2.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έψαχνα πριν μου ανολίξει ο ο΄ρθοντοξ τα μάτια και δω το ΚΤ880.Τεσπα.Αν μο έλεγες ξεκάθαρα ότι χρησιμοποίησες το ίδιο πρόγραμμα και δε τα είχες αυτά θα τρελαινόμουνα.Δε βαριέσαι.Τρία χρόνια εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.