Jump to content


ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!


benhour

Recommended Posts

έχω ένα σύστημα το οποίο φυσικά υπερχρόνισα και τη γνωμη σασ!το σύστημα είναι το εξης: P4c (2,8GH FSB 800) --ATI X800XT SAPPHIRE 520MHz 1.120MHz --MEMORY:1,024GB PC3200(400) KINGSTON --MB:ALBATRON PX865 PE PRO --HD:WD RAPTOR360GD(10.000RPM)&WD1200JD(120GB) --SOUND BLASTER Audigy 2 ZS --TV TUNER:PLAY TV PRO --MODEM TORNADO 56KB(MAPA TO KSERO) --PSU(AGNOSTOU PATROS) --CD-RW PLEXTOR 52/32/52A --DVD PLEXTOR PX-116A --6 IN 1 CARD READER --ΗΧΕΙΑ:creative 5.1pe 580 --17'' TFT EIZO οθονη!με το overclocking έχω πάει τον επεξεργαστή στα 3,8 και την VGA δεν την μαμισα ακόμα πολύ γιατί είναι καινούρια (580ΜΗζ)πηγε!παρακατω οι φωτώ του pcακίου μου! θελω να τονισω οτι η ψυξη γινεται με αερα με χωρις peltier!στην VGA εχω τοποθετισει το VGA SILENCER THΣ ARCTIC COOLING!οι θερμοκρασιες που εχω ειναι:38 και26 σε cpu και συστημα σε καταστασι μηδενικου φορτιου και 50 και 36 σε full load!στον pcu εχω δοσει +0,2volt!παντα κλειδωμενα τα AGP KAI PCI bus!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

παιδες και ομως γινεται με αερα!!η ψυκτρα που εχω στη cpu ειναι μια χαλκινη της akasa!εχω λιανει cpu και ψυκτρα για να πατουν καλυτερα!οι θερμοκρασιες ειναι απο το mbm5(motherboard monitor 5) και το ελενκσα και απο τα bios και διχνει τις ιδιες!οσο για τις kingstone ειναι κορυφη!μαλλον επεσες σε ελατοματικο dim!το steping μπορω να το κανω ανα 1 και εχει απο 200 μεχρι 550!(στο 550 βγαζει τη cpu στα 7,7GH φυσικα αν το βαλω τοσο θα φυγει απο το παραθυρο!)

Link to comment
Share on other sites

παιδες και ομως γινεται με αερα!!η ψυκτρα που εχω στη cpu ειναι μια χαλκινη της akasa!εχω λιανει cpu και ψυκτρα για να πατουν καλυτερα!οι θερμοκρασιες ειναι απο το mbm5(motherboard monitor 5) και το ελενκσα και απο τα bios και διχνει τις ιδιες!οσο για τις kingstone ειναι κορυφη!μαλλον επεσες σε ελατοματικο dim!το steping μπορω να το κανω ανα 1 και εχει απο 200 μεχρι 550!(στο 550 βγαζει τη cpu στα 7,7GH φυσικα αν το βαλω τοσο θα φυγει απο το παραθυρο!)

Ο emnezia οταν λεει stepping εννοει το stepping της CPU.

Link to comment
Share on other sites

δουλεψε για περιπου 1 μηνα στα 3,4 και μετα τον ανεβασα παραπανο!οσο για το avatar(αν και ασχετο)ειναι μια γνωστη μου!σου γυαλισε μπαγασα εεε!αν μικρινω τις φοτο οσο χριαζετε για να χωρανε τοσο σαν αναλυση οσο και σαν μεγεθοσ δεν φενεται τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

διευκρινιση:1) για τη μνημη μου!ειναι σε 4 dim τον 256!και οχι σε 2 τον 512 ή ενα των 1024!2)για την κυκλοφορια του αερα.το fan διπλα στιν cpu δεν βγαζει τον αερα απο το case αλλα βαζει αερα στο εσοτερικο οπως και το fan στην προσοψη!ο αερας βγενει απο το case μεσο ενως fan στην οροφη(βγαζει τον θερμο αερα απο τη cpu) ενω στο κατο μερως ι κυκλοφορια γινεται μεσο του μπρωστινου fan και του cooler της vga!

Link to comment
Share on other sites

Oταν λεμε stepping δεν εννοουμε το βημα που το ανεβαζες στο BIOS αλλα αυτο που γραφει πανω η CPU ή το κουτι της πχ η δικια μου γραφει πανω SL6WU...

Παντως για 1.75 που εχεις δωσει πολυ χαμηλες θερμοκρασιες εχεις και peltier που λες ετσι και αλλιως δεν θα μπορουσες να βαλεις σε P4 μονο αν ειχες καποιο +200W και νερο.

Ποσταρε και κανενα bench να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

αποσο ξερο το ActiveCool AC4G και το Thermaltake Subzero 4G ειναι με αερα και εχουν πελτιερ!!οσο για το στεπινγκ δεν το κσερο και βεριεμαι να βγαλω την ψυκτρα μονο και μονο για να το πο στου απιστουσ!λολ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.