Jump to content



Creative Gigaworks S700/750


CmoS

Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω εντυπώσεις για τα συγγεκριμένα ηχεια απο οσους τα εχουν στο σπιτι τους :)

Επισης ποιος πιστευει οτι ειναι 530watt τα s700 και 700watt RMS τα s750 ?

Και τελος..Τι συμφερει?Αξιζει να δωσω 100€ παραπανω για να παρω τα s750 (7.1) απο τα s700 ?

Παρακαλω να απαντησουν μονο οσοι τα εχουν ή εστω τα ξερουν πολυ καλα!

THX!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρε τα S700. Αν εχουν οντως 100 ευρω διαφορα λενε. Αργοτερα μπορεις να αγορασεις τα 2 εξτρα ηχεια, αλλα το 7.1 σε πρωτη φαση δεν ειναι τοσο "χρησιμα". Να εχεις υποψην σου οτι για 5.1 συστημα θεωρω καλυτερη επιλογη τα Logitech Ζ-680. Οταν τα πηρα εγω τα logitech ειχν 60 ευρω ακριβοτερα απο τα 7.1 S750 και γιαυτο προτιμησα τα creative! Τωρα ομως τα ειδα (τα Z680) καπου 240-250 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πιστευω τα giga 7.1 ειναι τα καλυτερα για αγορα αυτη τη στιγμη(λιγο ακριβα βεβαια). To θεμα ειναι οτι απο τις καρτες ηχου εχεις προβλημα γιατι καπως σαν να τα περιοριζουν με το πραγματικο SNR που βγαζουν. Πρωτεινω χτυπα τα κ με την 2 zs που εχεις αλλα πιστευω οτι θα αξιζε κατι καλυτερο ακομα απο την 4 zs για να ακουσεις πραγματικη αποδοση Gigawork.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έχω εδώ και 4 μήνες και είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος και φυσικά μιλάω για τα s750!!!!Ευχαριστιέμαι μουσική και ταινίες αλλα οι γείτονες όχι :D Είναι πραγματικά δυνατά!!!!Best choice για μένα πάντα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και εγω εχω τα σ 750 χτυπα τα με την μια μην σκεφτεις τιποτα.δυναμη πιστοτητα ακριβεια .εχεις οτι χρειαζεσαι. δεν θα εισαι ικανοποιημενος με κατι λιγοτερο.... χτυπα α ν δεν τα εχεις χτυπησει ακομαααα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Εγω τα ηχεια δεν τα εχω αλα τα εχω ακουσει(μιλαω παντα για τα s750)και μπορω να σου πω οτι ο ηχος ειναι τρομερος το μπασο το ιδιο δηλαδη τα ηχεια ειναι φοβερα και αν εχεις τα λεφτα να προτιμησεις αυτα και οχι τα s700

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.