Jump to content



DivX player United dvx 4069


lefterhs

Recommended Posts

Ενας φιλος μου αγορασε αυτο το divx player απο το carrefour 86 ευρω.

H ποιοτητα οταν επαιζε divx μου φανηκε πολυ καλη και επαιξε και divx 5.2.1

και mpeg4.

Εψαξα και βρηκα οτι εχει το chip Mediatek MT 1389 GE.

Για να κανεις update to firmware καις ενα CD με το αρχειο του firmware, αλλα δεν βρηκα πουθενα καμια webpage που να εχει firmwares για το ΜΤ.

Ξερετε καμια?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Ευχαριστω apotsi.

Την ειχα βρει αυτη τη σελιδα, αλλα ελεγα για κατι πιο επισημο απο τον κατασκευαστη του chip, ας πουμε.

Δηλαδη αν βγει divx 6, καποια πιο νεα εκδοση του divx 5, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? Δεν θα χρειαζεται νεο firmware?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτό θα γίνεται στο μέλλον αν το Recode της Ahead τύχει ευρείας αποδοχής φαντάζομαι.

Πάντως συμπίεση και αυτό σε mpeg4 κάνει αν δεν κάνω λάθος. Είναι συμβατό όμως με players της αγοράς? Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις ιδεα τι γινεται με subs?

παιζει κανονικα?

δοκιμασα κανα δυο ταινιες με .srt αλλα τιποτα.

Καμια συμβουλη?

Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο μοντέλο. Μάλλον είναι περιορισμός του. Το Yamada DVX-6600 που έχω δοκιμάσει, παίζει κανονικά και με srt υπότιτλους και με sub.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω επιτραπέζιοι players παίζουνε εξωτερικούς υπότιτλους srt,sub, αλλά μόνο με λατινικούς χαρακτήρες όμως.Αυτό σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να δει την ταινία μόνο με αγγλικούς πχ υπότιτλους. :085:

Link to comment
Share on other sites

103€+ΦΠΑ, αλλά δεν ξέρω από πού μπορείς να το προμηθευτείς. Μπορείς να ρωτήσεις την εταιρεία που τα φέρνει (Interset) στο 210-3490200 από πού μπορείς να το προμηθευτείς.

Δεν είναι διαφήμιση....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.