Jump to content



Μπουρούχες 6800LE ΒρώμοMSI


Haunted

Recommended Posts

http://forum.msi.com.tw/thread.php?threadid=63509&hilight=6800le

http://forum.msi.com.tw/thread.php?threadid=64881

http://forums.guru3d.com/showthread.php?threadid=109988

Και γενικά όπου και να ψάξεις τα ίδια χάλια, βάζεις το αγαπημένο σου παιχνιδάκι και με το που φορτώνει το menu η οθόνη σβήνει, το reset δεν λειτουργεί και το μόνο που πιάνει είναι ο τερματισμός από το τροφοδοτικό. Έστείλα mail στην MSI και η απάντηση ήταν η εξής: Please do refer to the games vendor for updated patch and support.

:066:

Τι λέτε ρε???????

Μην πείτε τροφοδοτικό(Tagan 480),Ούτε drivers γιατί δοκίμασα ότι βγήκε.

Για τα pipe lines δεν το συζητώ τα άλλα 8 είναι νεκρά από πρώτο χέρι και αυτά που δουλέψαν ήταν μόνο τα vertex (A1,8X1,6vp) και για να καταφέρω να τρέξω έστω Harry Potter ΙΙΙ και Fifa 2005 (δεν μιλάμε για κανα σοβαρό παιχνίδι) υποχρόνισα την κάρτα σε 300-500 από 400-700 που τη τρέχει η MSI.

Βαρέθηκα να γίνομε Beta Tester εσείς???

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι και να μου την αλλάξουν θα μου δόσουν μια ίδια η οποία θα έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Παντού όπoυ έχω ψάξει σε ξένα forum λένε ότι η MSI την έχει κυκλοφορίσει υπερχρονισμένη πάνω απ'όσο θα έπρεπε να τρέχει η κάρτα.Και συγγεκριμένα είναι κατασκευασμένη για 200-400 δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό αλλά δεν είμαι διατεθημένος να τρέχω σε αυτές τις συχνότητες. Από Δευτέρα RMA και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθος όταν ψάχνεις για καινούργια κάρτα γραφικών σε ενδιαφέρει να δεις κανά review για επιδόσεις στο συγκεκριμένο τσιπάκι δεν ψάχνεις και για τυχόν προβλήματα μεταξύ τον κατασκευαστών ως προς την υλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθος όταν ψάχνεις για καινούργια κάρτα γραφικών σε ενδιαφέρει να δεις κανά review για επιδόσεις στο συγκεκριμένο τσιπάκι δεν ψάχνεις και για τυχόν προβλήματα μεταξύ τον κατασκευαστών ως προς την υλοποίηση.

Μην το λες αυτο!!! Εταιριες με εταιριες μπορει να εχουν και διαφορα στις επιδοσεις και μεγαλη μαλιστα... :045: :045:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα με πείραζε να έχανα 500 μονάδες στο 3dmark με πειράζει που δεν μπορώ να παίξω τα παιχνίδια που με την 9600 έπαιζα μια χαρά. Αναροτιέμαι πως έκανε όνομα αυτή η εταιρία (MSI) βγάζοντας συνέχεια πατάτες (από την bx-master μέχρι Κ8Ν - Neo και τις λοιπές κάρτες γραφικών σαν την δικιά μου)

Link to comment
Share on other sites

Απλά αμα δίνεις τα ωραία σου λεφτάκια και δεν μένεις ευχαριστημένος κάπου κλονίζεται η εμπιστοσύνη σου.(την έχω πατήσει Χ3 πρόσφατα γι'αυτό MSI K8N-Neo Platinum από τις ποιό ασταθές μητρικές που είχα ποτέ, MSI 865PE Neo-2V αυτή κι αν κάνει ότι θέλει, MSI NX6800LE τα γνωστά προβλήματα).

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ζητήσεις πιστωτικό από το κατάστημα που την αγόρασες!!!

Πιστωτικο λιγο δυσκολα... κοιτα αν γινεται να στην αλλαξουν με καποια αλλη μαρκα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.