Jump to content



Τελικά δεν ήταν τροφοδοτικό.Καμμιά πρόταση?


Recommended Posts

Δεν είχα καμμία πρόθεση να προσβάλλω και λυπάμαι ιδιαίτερα αν έτσι εξελήφθη η απάντησή μου.Μου φάνηκε περίεργο αυτό που έγραψε ο φίλος spybol και γι'αυτό αντέδρασα έτσι(ίσως να φταίει και η στιγμή). Τέλος πάντων του ζητώ συγγνώμη αν προσβλήθηκε κι από εσένα αν ενοχλήθηκες(!!??).

ΥΓ.φαντάζομαι ότι το "φιλικά" στο τέλος ήταν τυπικό έτσι;

ΥΓ2.κατορθώ(ο)ματα?μπα πολύ αμφιβάλλω.Αλλά δεν πιστεύω ότι θα έβαζες για avatar σου το κουτί μου ούτε και αντιστρόφως.

Για αλλού ξεκινήσαμε κι αλλού φτάσαμε .Θα προτιμούσα αν είναι να υπάρχει συνέχεια να γίνει με προσωπικά μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε schumifer...

Αρχικα να σου πω πως η αληθεια ειναι οτι με την πρωτη ματια που θα ριξει στο ποστ σου καποιος η απαντηση σου φενεται αρκετα αλλαζονικη..

Ναι ενοχληθηκα λιγο..δεν το κριβω...

Το φιλικα.. στο τελος οχι δεν ηταν τυπικο...το εβαλα διοτι απο ενα ποστ δεν μπορεις να καταλαβεις το υφος του αλλου και δεν ηθελα να φανει οτι στο λεω λες και σε μαλωνω...και γιατι οχι φιλικα? εχθροι ειμαστε?

Φυσικα ουτε εγω μπορουσα να καταλαβω το υφος του ποστ σου...επομενως μπορει να κανω και λαθος...απλα ετσι μου φαμηκε...

Εχω δει πολλα αβαταρς τα οποια εχουν βαλει καποιοι και δεν ειναι δικα τους case...

Στο κατω κατω υπαρχουν τοσα κουτια που ειναι εργοστασιακα ετσι..δεν μπορει ο αλλος να ξερει αν το εχεις κανει εσυ.....

Απλα μερικες φορες πρεπει να ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι με τα ποστ μας γιατι ειναι κρημα να δημιουργουνται παρεξηγησεις απο το πουθενα...

Φιλικα...παντα...

Παναγιωτης...

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη συγκινητική συμμετοχή στο δράμα μου(κλαααααψψψψψ) είπα να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.Είχαμε μείνει στο σημείο που πια το μηχάνημα δεν άντεχε ούτε στα 100 fsb.Για ρεύμα δεν το συζητάμε .Ακόμη και σε 100 fsb να έδινα 0.05 απλά δεν πέρναγε ούτε το POST!!

Αργά λοιπόν χτες το βράδι τα ξεμοντάρω,καθαρίζω ψύκτρα επεξεργαστή ,βρίσκω το κουτάκι του επεξεργαστή και τα τοποθετώ μόλις τα ετοίμασα δίπλα στην πόρτα του σπιτιού για να τα πάρω μόλις θα ξύπνηγα το πρωί να τα πάω στο e-shop.

To πρωί προς μεσημέρι παίρνω τηλέφωνο στο e-shop πέφτω στον υπεύθυνο.Γεια σας ,τι κάνετε μπλα μπλα μπλα,αυτό και αυτό συνβαίνει ,μπορώ να σας τα φέρω σήμερα?

Μάλιστα μπορείτε αλλά δεν κάνετε κι ένα memtest μπας και φταίνε οι μνήμες?

Γκρρρ εγώ από μέσα μου-άντε στήστα όλα πάλι και ξέστησέ τα πάλι μετά .Ήμουν όσο σίγουρος μπορεί να είναι κανείς ότι δεν έφταιγαν οι μνήμες..Τέλος πάντων του είπα εντάξει οπότε έπρεπε να το κάνω....

...

...

Κάπου εκεί λοιπόν τα ξαναέβαλα όλα στο κουτί μπαίνω με 100 fsb ,άντεξε πάνω από 5 λεπτά------------?????????

110 fsb άντεξε.

Άρχισα να σταυροκοπιέμαι

Λέω ας δοκιμάσουμε και default

FSB 133 και.....όλα καλά!!! Toast για ώρα...όλα καλά!!!!!

166 φσβ με το ρεύμα που χρειάζεται -μπουμ.(Υπόψην ότι πριν όλα αυτά ήμουν σταθερά στα 170-172 με 1,75 vcore)

133 fsb με 0.05 ρεύμα παραπάνω...-μπουμ

100 fsb με 0.05 ρεύμα παραπάνω...-μπουμ

Ρε παιδιά τι γίνεται.Αύριο μάλλον καλώς εχόντων των πραγμάτων θα δοκιμάσω τα κομμάτια αλλού και θα ενημερώσω-αν και κατά πόσο μου έχουν μείνει μαλλιά στην κεφαλή!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μήπως έχεις καμιά παράξενη αγώγιμη πάστα η οποία ζεστάθηκε ξεχείλησε και τελικά βραχυκύκλωσε τίποτα bridges πάνω στην cpu? Διότι είναι τρελό να δουλεύει η cpu μόλις την ξανα έβαλες και μετά από λίγο να άρχισε να τα ξαναπαίζει.

Link to comment
Share on other sites

Arctic Silver 5

H CPU δεν δείχνει ότι είναι παιγμένη μέχρι να της ζητήσεις να υπερβεί τα εργοστασιακά της δεδομένα!Οτιδήποτε πάνω από το νορμάλ και μπουμ!!!Βγάλε καλώδιο-περίμενε-βάλε καλώδιο και πάλι από την αρχή.

Σίγουρα κάτι πρέπει να παίζει με το ρεύμα.Άμα δώσω λίγο παραπάνω όχι μόνο κλείνει αλλά τις περισσότερες φορές δε με αφήνει καν να μπω BIOS.Ή με το που μπαίνω σβήνει το μηχάνημα πριν προλάβω να κάνω κάτι.Κάτι από όλα απέκτησε ξαφνικά μια αλλεργία στο ρεύμα.Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει

ΥΓ εσύ τουλάχιστον έφτιαξες την οθόνη σου-και την ίωση?

Link to comment
Share on other sites

Ok , νομίζω ότι πλέον δεν είναι επείγον και ότι το θέμα θα πρέπει να ανοίξει κάπου αλλού που να ταιριάζει καλύτερα και να κλείσει αυτό.

Ευχαριστώ..

Τελευταία νέα , το πρόβλημα λύθηκε μετά από επιμονή του χρήστη...

Συγκεκριμένα δήλωσε:

''Μπορεί να μην κοιμήθηκα σήμερα αλλά τουλάχιστον το μηχάνημα δουλεύει.Ο κανόνας πρώτα βγάλε και ξαναβάλε και το ίδιο 3-4 φορές επαληθεύτηκε!Πού να το φανταζόμουνα???''

:021:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.