Jump to content



Ελεος, δεν γινονται αυτα !!!


Recommended Posts

βασικα το θεμα δεν θελει ψαξιμο...πες μου οτι ειχε κακοκαιρια απλα...αν η απαντηση ειναι ναι τοτε αυτο φταιει.αποσα μαθαμε στη σχολη να ναι καλα οι καθηγητες μας κανενα συστημα ups κτλπ δεν κοβει τα παντα...κανενα...εφαγε μια κρισιμη rf και το πηρες στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

πανω στο usb bracket που σου δινει, εχει και 4 στογγυλα λαμπακια που λειτουργουν ως διαγνωστικο.

Παρασκευη μεχρι το βραδυ εγινε η δουλεια, δε θυμαμαι τι καιρο εκανε.

ελπιζω να ειναι η μητρικη γιατι θα την αλλαξω αυριο.

μεχρι να παρω καινουργια και να τα ξαναδοκιμασω θα με φαει η αγωνια γιατι cpu ειναι ο 3200+ winchester που πηρα απο αγγλια και δεν εχω που να το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

ναι. το προσεξα. τι να πω, να τα ριξω στην MSI? γμτ

διαγνωστικο λες αυτο με τα 4 λαμπακια, ετσι?

αν ειδες πιο πανω, μου εμφανιζει κιτρινο-κοκκινο-κοκκινο-πορτοκαλι, ενω το βιβλιαρακι μεσα λεει μονο για πρασινο-κοκκινο στα χρωματα των κωδικων!

Δεν λεει τιποτα για αλλες αποχρωσεις του κοκκινου.

4 κοκκινα λεει για cpu προβλημα.

παντως αν θυμαμαι καλα, οταν ειχα βραχυκυκλωσει με AS5 τον Barton, οταν τον εβγαζα απο επανω, η μητρικη εμενε αναμενη.

Τι να πω...

μακαρι παντως να ειναι η μητρικη και να την αλλαξω.

αλλα ετσι στα καλα καθουμενα ρε γμτ, δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.

Επειδή λογικά δεν μπορεί να σου βγάλει άλλα χρώματα εκτός από αυτά που αναφέρει στο manual, και δεδομένου ότι και σε εμένα μου έλεγε ότι είχα πρόβλημα με την cpu, ενώ από το μαγαζί μου είιπαν ότι είναι οκ, κάηκε η μητρική!Συλλογισμος δεν μπορείτε να πείτε... :077:

Link to comment
Share on other sites

Για να δίνουν διαφορετικά χρώματα τα led τότε έχουν λάθος τάσεις στις ανόδους τους. Αφου το τροφοδοτικό είναι εντάξει τότε ίσως έχει χαλάσει εξάρτημα της μητρικής (fet, πυκνωτής κλπ) ή κάτι τραβάει παράλογα μεγάλο ρεύμα και πέφτει τόσο πολύ η τάση (CPU?).

Στείλτη για RMA γιατί αν δοκιμάσεις να τη βάλεις αυτή ή τον επεξεργαστή σε κάποιο άλλο PC ίσως του αλλάξεις τα φώτα κι εκείνου...

Link to comment
Share on other sites

Για να δίνουν διαφορετικά χρώματα τα led τότε έχουν λάθος τάσεις στις ανόδους τους. Αφου το τροφοδοτικό είναι εντάξει τότε ίσως έχει χαλάσει εξάρτημα της μητρικής (fet, πυκνωτής κλπ) ή κάτι τραβάει παράλογα μεγάλο ρεύμα και πέφτει τόσο πολύ η τάση (CPU?).

λογικο ακουγεται αυτο.

Πολυ περισσοτερο, επειδη συμβαινει ταυτοχρονα και με σκετη τη μητρικη, αλλα και να κλεινει το enermax, τοτε ισως κατι στη μητρικη χαλασε και βραχυκυκλωνει τραβωντας ρευμα, οποτε πεφτει καποια ασφαλεια και κλεινει το enermax?

Στείλτη για RMA γιατί αν δοκιμάσεις να τη βάλεις αυτή ή τον επεξεργαστή σε κάποιο άλλο PC ίσως του αλλάξεις τα φώτα κι εκείνου...

ναι τη μητρικη θα την αλλαξω αυριο. και βεβαια δεν θα εβαζα πανω της αλλη cpu.

ομως τι φοβος υπαρχει να βαλω τον επεξ/στη αλλου?

δεν εχω ακουσει ποτε καμμενο επεξεργαστη να καιει καλη μητρικη (το αναποδο βεβαια ναι).

ετσι κι αλλιως οταν ερθει η νεα μητρικη, παλι δεν θα βαλω επανω τη cpu?

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει βαρεθηκα να περιμενω το RMA της ΜSI και χτυπησα σημερα μια Asus A8V

εφου πρωτα εφαγα μια τεραστια κρυαδα, no-boot, και τα ξαναπακεταρα ετοιμαζομενος για RMA τη cpu στην Αγγλια ... ,

με πληροφορησαν οτι για να boot-αρει το Asus, θελει την μνημη στο dimm slot 3 !

οποτε και δουλεψε το μαραφετι και ησυχασα :003:

ελπιζω το βραδυ που θα γυρισω να συνεχισει να δουλευει

παντως θα το βγλαω τελειως απο τη μπριζα :040:

αντε να δουμε επιτελους...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.