Jump to content



Παραγγελεια μεσω INTERNET from UK


kIlGoRi

Recommended Posts

Σκεφτομoυν να παραγγειλω 3500 winchester assus a8..nf4 sli deluxe και xfx geforce 6800 ultra pci express apo scan.co.uk

1oν ο winchie δεν ειναι διαθεσημος και ουτε buy δεν σε αφηνει να πατησεις

2ον η xfx ειναι καλη ?

3ον ξερει κανεις κανα αλλο site απο εξωτερικο για να παραγγειλω μνημη 1 GB σε ενα ντιμακι

γιατι στο site που προανεφερα εχει κατι corsair που δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλες

ειναι καλες ????????

4ον αυτα !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις ενα Search θα βρείς πολλά μαγαζία απο Αγγλία που στέλνουν Ελλάδα. Μερικά στα γρήγορα:

www.overclockers.co.uk

www.over-clock.co.uk

www.pc-memory-upgrade.co.uk

Καλες αγορές...

ΥΓ : Μια χαρά ειναι η XFX :p

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να προτιμήσεις ΗΠΑ και όχι Βρετανία.

Με τη διαφορά ευρώ - δολαρίου έχεις έκτπωση 30%. Ακόμα και τελωνείο να περάσουν που δε συμβαίνει συχνά, θα δώσεις 18% στη δηλωμένη αξία, άρα πάλι κερδισμένος είσαι. Μπορείς να ζητήσεις να στο στείλουν σαν δώρο (gift) όπου δεν περνάει τελωνείο, απλά λίγοι θα δεχθούν

Εγώ έψαχνα καιρό να βρω 6800Ultra & X800XT σε PCIe αλλά ήταν σχεδόν αδύνατο. Οπότε παρέμεινα σε AGP.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα σας καταθεσω επ ακριβως τι σκεφτομαι να μου πειτε τη γνωμη σας

αν και ειμαι ακομα πολυ μπερδεμενος

εχω 1800 ευρα στην ακρη

1)απο e-shop

ενα τροφοδοτικο 450 που να ειναι αρκετα καλο σαν και τωρα δεν το εχει της

antec ηταν αν θυμαμαι καλα εκανε γυρω στα 100 ευρα

σκληρος 300 gb 16 cache με το συστηματακι native ... 200 ευρα

2)και τα υπολοιπα απο εξωτερικο

- mobo σιγουρα το Asus A8N-SLi Deluxe nForce4

- cpu η το 3500 winchester η το fx 55 αν και λιγο δυσκολο το βλεπω το δευτερο

- μνημες ειμαι λιγο μπρεδεμενος και απο εταιρια αν και μαλλον ocz το κοβω

η θα παρω 2Χ gold

η σκεφτομουνα να παρω 1 gb σε 1 dimmaki ωστε αργοτερα να βαλω αλλο ενα

παλι ocz αλλα απο οτι καταλαβα δεν τα εχουν εξελιξει και παρα πολυ αυτα

- και απο καρτα γραφικων την 6800 την ultra pci-express μαλλον xfx με σκοπο να παρω και αλλη μια αργοτερα

τωρα με τις τιμες της λιρας δεν τα παω καλα νομιζω παντως οτι ειναι 1,5 φορα σε ευρω ετσι

δεν ειναι οποτε 1100 λιρες πρεπει να ειναι γυρω στα 1600 ευρω

για παραγγελια απο αγγλια και τα υπολοιπα 300 για τροφοδοτικο κτλ ...

καλα δεν τα εχω υπολογισει ... ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Θα σου πρότεινα να προτιμήσεις ΗΠΑ και όχι Βρετανία.

Με τη διαφορά ευρώ - δολαρίου έχεις έκτπωση 30%. Ακόμα και τελωνείο να περάσουν που δε συμβαίνει συχνά, θα δώσεις 18% στη δηλωμένη αξία, άρα πάλι κερδισμένος είσαι. Μπορείς να ζητήσεις να στο στείλουν σαν δώρο (gift) όπου δεν περνάει τελωνείο, απλά λίγοι θα δεχθούν

Εγώ έψαχνα καιρό να βρω 6800Ultra & X800XT σε PCIe αλλά ήταν σχεδόν αδύνατο. Οπότε παρέμεινα σε AGP.

Εγω θα πρότεινα να μη πάρεις τιποτα απο Αμερική γιατι το τελωνείο βαράει και βαράει άσχημα. Οσες φορές εχει τύχει να παρω κάτι, πάντα θα περναγε τελωνείο και κατω απο 120 ευρώ δεν πάει. Οποτε δεν αξίζει για μενα το ρίσκο. Το κολπο με τα δώρα κλπ το έχουν μάθει πια και τα κοιτάνε και αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 18:20]

Εγω θα πρότεινα να μη πάρεις τιποτα απο Αμερική γιατι το τελωνείο βαράει και βαράει άσχημα. Οσες φορές εχει τύχει να παρω κάτι, πάντα θα περναγε τελωνείο και κατω απο 120 ευρώ δεν πάει. Οποτε δεν αξίζει για μενα το ρίσκο. Το κολπο με τα δώρα κλπ το έχουν μάθει πια και τα κοιτάνε και αυτα...

Έχω πάρει πάνω από 10 πράγματα απ ΗΠΑ, και δεν πλήρωσα ποτέ τελωνείο. Μέσα σε αυτά και 2 κράνη μοτοσυκλέτας και διάφορα άλλα ογκώδη.

Μόνο το 1 κράνος ήρθε σαν δώρο και το άλλο πέρασε τελωνείο. Μόλις 34ευρώ. Μιλάμε για κράνος των 1000ευρώ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και του απαντώ, πως δεν είναι 1.5 είναι 1.69 :)

Αν τώρα εννοείς το αντίθετο το £/euro=0.5917

Για να ήταν στο 1.5 περίπου θα έπρεπε να euro να κοστολογείται σε δραχμές κοντά στις 250+ μονο που είναι 340.75 οποτε για αυτό και το 1.69.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dolly [Σήμερα, στις 19:27]

Μα δεν είπα τίποτα :)

Απλά επειδή και εγώ κολλάω πολλές φορες το διευκρίνισα λίγο καλύτερα, και είναι όντως 1.70:) οποτε και με 1.69 ήμουν λάθος!

Εγώ γιατί το βλέπω 1.41??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.