Jump to content



Αποριες σχετικα με ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ DVD/CD απο την DISC IMPEX


loner

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Απο οτι καταλαβα τα bulk ειναι που κανουν την ζημια. Τι να κανουμε; Να παρουμε 4Χ η να προτιμησουμε 8Χ σε bulk παντα; Απο οτι βλεπω ομως κολλανε σε αρκετους. Θεμα δισκου η εγγραφεα; Εδω σας θελω.........

Link to comment
Share on other sites

0 revision; Ρισκο παιδια.......... Το dvd ιdentifier μου εβγαλε revision 1 τα αλλα φτηνιαρικα απο την προ-προηγουμενη αγορα απο disk impex...... Θα τρεξω και το dvdinfo να δω.......... ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ 832 Lite on με μαμα firmware και εχει παρει TY bulk 4X απο e-shop, παρακαλειται να μας πει τι γινεται...............

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει θεμα,

τα φτηνα του eshop ειναι ιδια με τα φτηνα της DI, δηλ rev0

εγω απορω με οσους πηραν απο DI και λενε οτι τους ετυχαν rev1

εγω παντα rev0 πετυχαινα, ακομα και απο την πρωτη-πρωτη φορα που ειχα παρει +R σε σελοφαν, οταν ακομα δεν ειχαν διαχωρισμο σε no-logo α' και β' διαλογης

επισης ειναι δεδομενο πως τα περισσοτερα DVD-RW , αυτα τα rev0 τα βλεπουν μονο ως 4x

Ακομα και το 3500 με το stock Firmware , μονο 4x τα βλεπει

ομως υπαρχουν αλλα FW που το κανουν να τα δει οχι μονο ως 8x, αλλα ακομα και ως 12x

δειτε το σχετικο thread του Maglara εδω

αλλα και το 2500 του αδελφου μου (δε θυμαμαι με τι FW) oλα τα TY, 8x τα σφαζει και τα μαχαιρωνει :003:

Αυτο ειναι και το κυριοτερο πλεονεκτημα των Nec κατα τη γνωμη μου

Για αυτο πηρα και εγω το 3500 και οχι για τα 16x και τα DL

τελος, τα ΤΥ 8x και σε μενα 16x τα βλεπει το 3500 με το stock Firmware

Αλλα δεν εγραψα ακομα κανενα να δω

(περιμενω να δω ποιο ειναι το καλυτερο FW για να το βαλω :003: )

.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα δε βαριεσαι και εγραψα ενα TY 8x σε ταχυτητα 16x με το stock FW (2.16)

Ανεβαζε γρηγορα ταχυτητα

Στη μεση περιπου δυσκολευηκε λιγακι κανοντας μικρασκαμπανευασματα. Εκει που πλησιαζε τα 12x, επεφτε κοντα ή και κατω απο τα 10x, και μετα παλι το ιδιο

Μολις προχωρησε λιγο ακομα, ανεβηκε σταθερα, μεχρι τα 15x στο τελος

Τελικος χρονος για 4482ΜΒ ηταν 5:40 και μαζι με το lead-out 6:09

Mε την πρωτη ματια δεν φαινεται να εχει καποιο προβλημα, παιζει κανονικα στη φετα.

Link to comment
Share on other sites

Σακ δοκιμασε και το φιρμ του Quikee ....μεχρι στιγμης με τον Μαγκλαρα εχουμε καταληξει στο δικο του.....Στα 4Χ +R που ειχα προβλημα και τα εγραφε 4 , με αυτο το φιρμ τα γραφει μια χαρα στα 8.

http://freeweb.siol.net/tvajng/Quikee_FW.html

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν παιζει προβλημα με τα dvd δισκακια ετσι; Οπως και να εχει παραγγειλα με τον γαμπρο μου και ενα φιλο γυρω στα 250 φτηνιαρικα απο e-shop. Απο οτι καταλαβα ειναι θεμα αλλαγης firmware αν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα. Παντως στο site της lite on που πηγα να κατεβασω το τελευταιο firmware ηταν χαλασμενο το link. Εμενα δεν με ενδιαφερει βεβαια να γραφονται σε 8Χ αλλα να γραφονται χωρις προβληματα ΓΕΝΙΚΑ! Τελοσπαντων μου ειπαν οτι εξαντληθηκαν (φυσικο ηταν) και οτι περιμενουν καινουρια παραλαβη. Καλα να ειμαστε και θα δουμε...........

Υ.Γ. Καποιος με lite on 832 να μου πει ποιο ειναι το καλυτερο firmware αυτη την στιγμη και που μπορω να το βρω; Γενικα ειχατε προβληματα με liteon και φτηνα ΤΥ;

Υ.Γ.2. Και ομως φιλε sakattack τα dvd που ειχα παρει απο DI τα ΤΥ τα φτηνιαρικα ηταν rev 1..................

Link to comment
Share on other sites

σε 4x γενικα γραφονται χωρις προβλημα

το θεμα ειναι αν θα μπορεσεις να τα γραψεις σε 8x

ειναι θεμα FW, αλλα αυτο δε σημαινει οτι υπαρχει σε ολα τα drives FW που να υποστηριζει κατι τετοιο.

Αντιθετα, μαλλον σε λιγα θα ελεγα.

Αλλα αφου δεν καιγεσαι, δεν υπαρχει προβλημα :003:

παντως ησουν τυχερος που σου κατσαν rev1 για φτηνα :040:

Link to comment
Share on other sites

σε 4x γενικα γραφονται χωρις προβλημα

το θεμα ειναι αν θα μπορεσεις να τα γραψεις σε 8x

ειναι θεμα FW, αλλα αυτο δε σημαινει οτι υπαρχει σε ολα τα drives FW που να υποστηριζει κατι τετοιο.

Αντιθετα, μαλλον σε λιγα θα ελεγα.

Αλλα αφου δεν καιγεσαι, δεν υπαρχει προβλημα :003:

παντως ησουν τυχερος που σου κατσαν rev1 για φτηνα :040:

Μακαρι να ειναι οπως τα λες. Παντως στα 50 που ειχα παρει 3 ειχαν προβληματα. 1 ειχε προβλημα απο το 13 ως το 32 περιπου λεπτο. Ειχε γραφτει σε 8Χ αν και 4Χ κανονικα. Το αλλο ηταν στο τελος του (Γ@ΜΩΤΟ!!!!) αν και γραμμενο σε 4Χ. Το τελευταιο δεν το θυμαμαι.......... Κοιταξτε μην τα θελουμε και ολα δικα μας. Στην τελικη οτι πληρωσεις παιρνεις. Ε, και 5 στα 50 να ειναι μουφα δεν χαθηκε κι ο κοσμος....... :004:

Link to comment
Share on other sites

παιδες οκ παιρνουμε το α2 αλλα σε ποια σταση σταματαμε , καπου πηρε το ματι μου για καποια εκκλησια αλλα αμα θυμαται κανεις την σταση θα του ειμαι υποχρεως .

απο κατω ειναι ολες οι στασεις του α2 .

ΑΦΕΤΗΡΙΑ / ΠΛ.ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ / ΣΤ.ΣΥΓΓΡΟΥ-ΦΙΞ / ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ / ΓΕΦΥΡΑ / ΠΑΝΤΕΙΟΣ / ΑΓ.ΣΩΣΤΗΣ / ΕΦΕΣΣΟΥ / ΚΥΑΝΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΣ / ΣΤΡΟΦΗ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ /ΣΚΡΑ /ΧΡΥΣΑΚΗ / ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ /ΠΕΝΤΕΛΗΣ / ΙΑΣΩΝΟΣ /ΗΧΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ /ΚΑΛΥΨΟΥΣ/ ΑΧΙΛΛΕΩ/ ΝΑΙΑΔΩΝ /ΓΕΦΥΡΑ/ ΝΑΥΑΡΙΝΟΥ /ΔΑΒΑΚΗ / 2η ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ/ 3η ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ /4η ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ / 5η ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ / ΑΛΙΜΟΥ /1η ΑΓ.ΚΟΣΜΑ/ 2η ΑΓ.ΚΟΣΜΑ /1η ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ /2η ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ / 4η ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ /ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΑ/ 2η ΓΛΥΦΑΔΑΣ /3η ΓΛΥΦΑΔΑΣ/ 5η ΓΛΥΦΑΔΑΣ/ ΠΛΑΤΕΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ /ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ / ΑΣΤΕΡΙΑ /ΠΙΚΠΑ / Α ΠΛΑΖ ΒΟΥΛΑΣ /ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ/ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ/ ΓΑΛΗΝΟΥ/ ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ /ΞΕΝΟΦΩΝΤΟΣ/ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ/ Π.ΤΕΡΜΑ /ΝΗΡΕΩΣ/ ΤΕΡΜΑ ΑΠΟΒΙΒΑΣΗΣ

.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο την ομαδικη . Τα dvd που πηρα ειναι ΤΥ 4x +R χωρις λογοτυπο,κουτι 27 λεπτα+ΦΠΑ (mat coat) .

attachment.php?attachmentid=2460&stc=1

πηρα και απο τα πολυ φτηνα αλλα ηταν για φιλο και του τα εδωσα πριν προλαβω να τα κοιταξω

post-37-1442173857,4974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγραψα ενα με αφησε να το γραψω σε 16χ αλλα η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν ξεπερασε τα 13χ ισως να οφειλεται στο γεγονος οτι εγραφα divx (εχω βαλει το Tweak στην registry για να βλεπω στο nero την αληθινη ταχυτητα ) . Η εγγραφη εγινε επιτυχημενα και τωρα θα περασει βασανηστηρια για να δουμε πως παει . μεχρι τωρα εβγαλε επιτυχημενα το verify Του nero

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.