Jump to content



κολλαει τελειως τυχαια


Warlord

Recommended Posts

κοιταξα στο bios.απο τασεις κ θερμοκρασιες σε cpu, mobo chip, ram, vga ολα νορμαλ.

στα υπολοιπα:

ATX +3.3V ---> 3.23V

ATX +5V ---> 4.94V

ATX +12V ---> 11.79V

Battery(+3V) ---> 3.28V

Standby(+5) ---> 4.99V

για πειτε μου..

Αν εχεις 11.79 στο bios Τοτε εστω στα win για να μη πω στ full load θα πεφτει ακομα πιο πολυ...

δε ξερω...μπορει και να φτεει αυτο.

Δοκιμασε με αλλο psu..

Link to comment
Share on other sites

Απο 11.90 μεχρι 12.60.

Απο οτι ξερω απο πειρα και απο οτι εχω ακουσει εδω κατω απο 1.80 που εσυ πρεπει να εισαι κατω...δεν ειναι προς το καλο.

Βεβαια οπως ειπα καλο θα ηταν να τις μετρισεις και με πολυμετρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είχα πάθει και εγώ με διαφορά ibm σκληρό και wd 40gb και nf7-s rev2

Να σε πω την αλήθεια ακόμα δεν ξέρω τι είχε πάθει με σιγουριά

Βασικά 2 πράγματα μπορεί να είναι

1ον psu η ΔΕΗ

2ον drivers για τους σκληρούς!!!

Το είχα λύσει το πρόβλημα χωρίς να ξέρω τι έφταιγε ακριβός μιας και όταν το είχα πάθει έκανα ριζικές αλλαγές ( , format , new drivers , bios κα)

Link to comment
Share on other sites

Τα - 12 -5 δε μας ενδιαφερουν χωρια οτι σε καμια mobo δε τα μετραει σωστα!(η εστω σε λιγες..)

Οσο για την 12 και 5 σε εμενα ειναι ολα κοντα εκει που πρεπει..

Τα ιδια και πολυμετρημενα...

post-74-1442173861,0243_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύμετρο είναι η απάντηση αλλά όχι και αναγκαστικά.Αυτά τα ρεύματα έχω κι εγώ περίπου-δηλαδή χαμηλούτσικα - αλλά το πολύμετρο με έχει καθησυχάσει.Από την άλλη για να είσαι σίγουρος ότι είναι Psu πρέπει να κάτσεις με το πολύμετρο και να κοιτάς συνέχεια μια τάση μπας και τη δεις να ανεβοκατεβαίνει κάποια στιγμή.Αλλιώς πάλι με την απορία θα είσαι

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος ότι είναι οκ το psu βγάλε οι έχεις και δεν έχεις συνδεμένο μόνο άσε φυσικά την γραφικών σου και τον σκληρό , άμα ακόμα συνεχίσει τότε κάνε update bios αν έχεις το τελευταίο τότε βάλε κανένα προηγούμενο αν ακόμα και τότε τίποτα , τότε βαλέ κανένα άλλο σκληρό στη θέση του συγκεκριμένου που έχει το πρόβλημα , κάνε αυτά και μετά βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.