Jump to content



κολλαει τελειως τυχαια


Warlord

Recommended Posts

παιδια εχω το εξης προβλημα!το πισι κανει κολληματα σε εντελως τυχαιες φασεις!μια οταν ειμαι στο νετ, μια οταν παιζς παιχνιδι, μια οταν δε κανω τπτ!συγκεκριμενα ακουγεται παρομοιος ηχος με αυτον οταν κλεινει το πισι απλα σε μικροτερο βαθμο(σα να παει να κλεισει αλλα το μετανοιωνει) κ μετα απο καμποσα δευτερολεπτα κολλαει το συμπαν με μονη λυση το ρεσετ!!!

προσφατα ειχα προβλημα με πτωση γενικου(πιθανοτατα αυτη ηταν η αιτια) κ βλαβης σε σκληρους αλλα το διορθωσα εδω κ 2 βδομαδες περιπου.αλλα τις τελευταιεσ 4-5 μερες μου το κανει αυτο!!!

τι μπορει να φταιει???

μηπως στιγμιαια πτωση τασης??μηπως εχει προβλημα το Psu?(antec true 480w)

εχω p4 3.2, 1giga ram, 9800προ, abit ic7-g, 40giga western ata 100 + 120 giga maxtor ata 133

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανει o/c...

cmos δεν εχω παρατηρησει να επανερχεται...ταφηνω καπου κει..10 δευτερολεπτα αλλα τπτ..

defragment κανω σχεδον καθε 2-3 μερες!τελευταια φορα σημερα μεσημερι!

κ φορματ εκανα 2 βδομαδες πριν!ελεος...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χαμηλωνει ο φωτισμος.ολα νορμαλ...

πως θα διαπιστωσω αν φταιει το τροφοδοτικο 100%??εκτος του να βαλω καποιο αλλο πανω(που δεν εχω) καμποσεσ μερες κ να παρατηρησω αν θα ξανασυμβει

Link to comment
Share on other sites

μα στα φωτα δε βλεπω κατι ιδιαιτερο..τρεμοσβημα κλπ..μηπως εχει κανα προβλημα το πολυμπριζο?μηπως παρουσιαστηκε κανα προβλημα μετα τη πτωση γενικου πριν 2 βδομαδες(θυμιζω ο γενικος ειχε πεσει 2 φορες συνεχομενες.κ αλλη 1 μια μερα πριν)

Link to comment
Share on other sites

μα στα φωτα δε βλεπω κατι ιδιαιτερο..τρεμοσβημα κλπ..μηπως εχει κανα προβλημα το πολυμπριζο?μηπως παρουσιαστηκε κανα προβλημα μετα τη πτωση γενικου πριν 2 βδομαδες(θυμιζω ο γενικος ειχε πεσει 2 φορες συνεχομενες.κ αλλη 1 μια μερα πριν)

Κοιτα και το πολυμπριζο αν εχει μαυρισει η αν ειναι ζεστο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.