Jump to content



Sempron ή CeleronD για λογιστικά προγράμματα???


Orthodox

Recommended Posts

Αν θα βάλεις τις dos εκδόσεις (γιατί dos ανέφερες) δεν είναι βαριές.. Αν πας σε singular control & accountant, εκεί είναι τα ζόρια. Είναι βαριές εφαρμογές όχι αστεία. Να ξέρεις αν θα τα χρησιμοποιήσεις σε κατάστημα, υποχρεούσαι να τα αλλάξεις σε windows εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το SAP που έχουμε εμεις είτε στου ΧΕΟΝ 700 είναι είτε στους ΧΕΟΝ 2.0 ίδια συμεριφορά έχουν σχεδόν. Απλά η ταχύτητα οφείλεται στην ταχύτητα των δίσκων λόγω πολλαπλής πρόσβασης σε δεδομένα της βάσης δεδομένων (Oracle) και στην μεγάααλη μνήμη 3GB +....

Link to comment
Share on other sites

Αν θα βάλεις τις dos εκδόσεις (γιατί dos ανέφερες) δεν είναι βαριές.. Αν πας σε singular control & accountant, εκεί είναι τα ζόρια. Είναι βαριές εφαρμογές όχι αστεία. ....

Αυτό με καίει και στα γραφεία τελικά θα μπουν P4 με 512 μνήμη. Εγώ θα βάλω τον Athlon που έχω τώρα (2800+) με 512 μνήμη…

Υ.Γ. Όλες οι εφαρμογές που αναφέρω είναι στο πακέτο “Accountant”…

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το SAP που έχουμε εμεις είτε στου ΧΕΟΝ 700 είναι είτε στους ΧΕΟΝ 2.0 ίδια συμεριφορά έχουν σχεδόν. Απλά η ταχύτητα οφείλεται στην ταχύτητα των δίσκων λόγω πολλαπλής πρόσβασης σε δεδομένα της βάσης δεδομένων (Oracle) και στην μεγάααλη μνήμη 3GB +....

SAP=???

Για να λες dual Xeon φαντάζομαι για server που φιλοξενεί βάση δεδομένων την οποία δουλεύουν πολλοί χρήστες ταυτόχρονα από τερματικά. Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα για την αναγκαιότητα ακόμα και συστοιχιών…

Σε ένα λογιστικό γραφείο με ένα PC που θα δουλεύει ένας χρήστης και μόνο μια εφαρμογή τη φορά δεν νομίζω ότι πέφτει ιδιαίτερο βάρος στον δίσκο…

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.