Jump to content



Γιατί αργεί τόσο το toshiba sd5112?


Einstain

Recommended Posts

Παίδες έχω ένα τρομερό πρόβλημα με το αντιγραφικό. Το πιστεύετε, κάνει 1 ώρα για να μου γράψει ενα dvd, ανεξαρτήτου ταχύτητας. Το δοκίμασα και στα δυο συστήματα που βλέπετε στην υπογραφή μου αλλά το ίδιο. Εγκατέστησα το τελευταίο firmware αλλά πάλι τίποτα :074: . Δοκίμασα επώνυμα δισκάκια όπως της sony αλλά πάλι τίποτα δλδ 1 ωρα. Ξέρετε τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Το Toshiba 5112 απ'τα firmwares της μάνας του είναι εκλεκτικότατο με τα δισκάκια. Γράφει σχεδόν τα πάντα μονή ταχύτητα ανεξάρτητα από ότι και να του δώσεις εσύ στο πχ Nero.

Λύση υπάρχει από hackαρισμένο firmware.

Δες http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=4306&highlight=5112

που το είχαμε συζητήσει και http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?category=4&manufactor=31 για να πάρεις το firmware

Προσωπικά έχω το 5112 και πριν το firmware έγραφα σχεδόν τα πάντα 1χ ταχύτητα.

Μετά το update τζάμι!

Link to comment
Share on other sites

Το Toshiba 5112 απ'τα firmwares της μάνας του είναι εκλεκτικότατο με τα δισκάκια

Ετσι ειναι!

Το ιδιο μου κανει και το δικο μου (nec) με καποια δισκακια αν προσπαθισω να τα γραψω γρηγοροτερα απο το κανονικο...

Link to comment
Share on other sites

Το Toshiba 5112 απ'τα firmwares της μάνας του είναι εκλεκτικότατο με τα δισκάκια. Γράφει σχεδόν τα πάντα μονή ταχύτητα ανεξάρτητα από ότι και να του δώσεις εσύ στο πχ Nero.

QUOTE]

Έχεις δίκιο παρόλο που τα δισκάκια είναι 4χ και το nero μου γράφει 4χ ταχύτητα εγραφής τελικά είδα με το nero drive speed οτι γράφει σε 1χ.

Όσο για τα δισκάκια ενώ έγραφε κανονικά τα budget ξαφνικά τα αποστρέφεται και άλλαξα και χρησημοποιώ τώρα τα princo και κανένα πρόβλημα έκτος βεβαια την ταχύτητα :089:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και με ένα TY 4χ (τα καλά όχι τα χύμα) αν στο γράψει 4χ τότε είναι το firmware που φταίει.

Τα (σχεδόν όλα) υπόλοιπα στα γράφει με 1χ.

Πάντως βάλε σου λέω το firmware το patchαρισμένο και θα είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.