Jump to content



Τα σχόλιά σας για νέο pc


sofos1442169074

Recommended Posts

Σε θέματα extra μόνο και μόνο λόγο Soundstorm θα πήγαινα κατευθείαν σε ASUS.

Η ASUS φαίνεται να διαθέτει από μόνη της σχεδόν ότι θα διέθετε μια Albatron που θα συνδύαζε τα ποιο ουσιώδη χαρακτηριστικά των δυο παραπάνω, της KX18D και της KX18DS.

Είναι γεγονός ότι μέχρι στιγμής απλά έχεις μικρότερα καλώδια μέσα! Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ. Ίσως το cpu utilization να είναι μικρότερο στους SATA, αλλά σε επιδώσεις δεν νομίζω να κερδίζει σε σχέση με τους επίσης καινούριους IDE. Απλά στο μέλλον, που δεν νομίζω να είναι νωρίτερα από 1-3 χρόνια, τα IDEs θα εξαφανιστούν από τα motherboards. Αλλά μέχρι τότε μπορεί να έχεις πει ήδη αντίο έτσι και αλλιώς στους δίσκους που έχεις/θα πάρεις σήμερα λόγο αναβάθμισής τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

μιας και απο μητρικη κατεληξα,ας ψαχτω λιγο ακομα και για τα υπολοιπα,αφου εχω 2-3 μερες ακομα μεχρι την τελικη παραγγελια...

καταληγω λοιπον στη λυση ενος σκληρου 120GB(μιας και η διαφορα στην τιμη απο τον 80αρη ειναι μικρη) και ειμαι μεταξυ

MAXTOR DIAMONDMAX PLUS 9 και WD

Χωρητικότητα: 120GB. - 120GB.

Ταχύτητα περιστροφής: 7200 rpm. - 7200 rpm.

Πρωτόκολλο επικοινωνίας: UDMA ΑΤΑ-133. - UDMA ΑΤΑ-100.

Average Seek Time: <9ms. - 8,9ms.

Μνήμη Buffer: 8MB. - 8MB.

Εγγύηση: 3 χρόνια. - 3 χρόνια.

με τιμη ακριβως την ιδια απο e-shop 76 euro.

σημαντικο ρολο βεβαια στην επιλογη μου παιζει το οτι απο τον 80αρη της western digital δεν εχω κανενα παραπονο.

EDIT

μολις ειδα οτι υπαρχουν αρκετα threads που μπορω να παρω καποιες πληροφορίες,οποτε ας μην αναλωθει και αυτο το thread σε αναλυσεις επί αναλυσεων για τον καλυτερο δισκο..thanks και sorry :003:

τελικος νικητης αναδεικνυεται ο εξης SATA WD

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.303761 :038:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.