Jump to content



Ποια καρτα μα ποια καρτα ?


tefra1442169066

Recommended Posts

Ειπα να κανω ενα δωρακι στον εαυτο μου . Ειπα να παρω μια καρτα ηχου γιατι η on board της nf7-s rev 2 soundstorm αρχιζει να με χαλαει ειναι οτι το pc ειναι 24/7 ειναι λιγο το oc δεν ξερω οποτε θυμαται ο ηχος εχει σπασιματα . Φυσικα πριν ειχα μια Live 5.1 η οποια σε συγκριση με το soundstorm ηταν ξεκουρδιστη και εκτος τονου (αρε fame story τι μας κανεις :041: )

σκεφτομαι για μια απο τις δυο αλλα θελω να ξερω πρακτικα ποιες ειναι οι διαφορες τους . Να πω οτι τα ηχειακια μου ειναι τα inspire 5300 5.1 (3 χρονων ηχεια ποτε δεν με απογοητευσαν ισως η πιο καλη επενδυση που εχω κανει ποτε σε pc )

1) SOUNDBLASTER AUDIGY 2 ZS PLATINUM (7.1) 149e

Υποστήριξη ηχείων 5.1, 6.1 και 7.1 Dolby Digital EX και DTS-ES με ποιότητα ΤΗΧ της Lucas Film.

24-bit Digital-to-Analog conversion

24-bit Analog to Digital conversion

SPDIF (Sony/Philips Digital Interface) input εώς 24-bit/ 96kHz.

Creative Hardware synthesizer (2x16 Channels) με 64-φωνές.

Σύνδεση Firewire, μεταφορά δεδομένων μέχρι 400Mbps

2) SOUNDBLASTER AUDIGY PLAYER 2 ZS (7.1) 71e

24 bit επεξεργασία του ήχου με 108dB SNR.

Υποστήριξη ηχείων 5.1, 6.1 και 7.1 Dolby Digital EX και DTS-ES με ποιότητα ΤΗΧ της Lucas Film

Ποιότητα ήχου EAX Advance HD με 24 bit / 96 kHz.

Υποστήριξη DVD-Audio με ποιότητα 24 bit / 192 kHz

Ψηφιακή SPDIF και Firewire είσοδο/έξοδο ήχου¨ Ψηφιακή SPDIF και Firewire είσοδο/έξοδο ήχου

Είσοδοι ήχου Line In και Mic In, υποδοχή Midi/Joystick

ASIO 2.0 drivers για 16-bit/48kHz ή 24-bit/96kHz

Link to comment
Share on other sites

τεσπα doesn't matter ηδη πηγα και τσιμπησα την SOUNDBLASTER AUDIGY PLAYER 2 ZS τωρα μπορει να μου πει που θα βρω ενα package με ολους τους οδηγους και software . το cd οταν την αγορασα δεν το κοιταξα και τελικα ηταν θρυψαλα ημαρτον . αλλα μεχρι να παω αυριο στο καταστημα να μην χαρω την καρτουλα ? πηγα στο site της creative αλλα δεν βρηκα ενα ολοκληρωμενο package με οδηγους και λοιπα προγραμμα hq κτλ παρα μονο σκετους τους οδηγους και ενα σωρο μικρο updates .

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει νομίζω εδώ και χρόνια να βάζει στο site της όλα τα προγράμματά που δίνει η Creative. Παλιά τα είχε, μετά το έκανε να στέλνεις mail και να ζητάς να σου στείλουν το CD ή κάτι τέτοιο.

Πάντως με το CD δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα να σου δώσουν κάποιο άλλο. Θα είναι πολύ ξεφτίλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Aι καλα gt4 τα εχεις χασει τελειως!!!!!Συνεχισε ετσι.:D :D

Μετά από 7 μέρες από την απάντηση του gt4 ποστάρεις μόνο και μόνο για να του την πεις?

Θα σου πρότεινα να είσαι λίγο ποιο προσεχτικός με τα δικά σου posts, πριν σχολιάσεις των άλλων. :072:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.