Jump to content



Προβλημα με το Pc μου


adagio

Recommended Posts

Εχω εναν Athlon 64 3500+, mobo MSI K8N Neo2 Platinum,

512Mb ram Kingstone και εχω το εξης προβλημα

Αρχικα το ειχα παρατηρησει στο Studio της Pinnacle οπου ενω δουλευα το προγραμμα, το pc εκανε απο μονο του restart.

Δεν ειχα δωσει και πολυ βαση τοτε ,αλλα χθες ειπα να παιξω

(μετα απο πολυ πολυ καιρο) κανενα παιχνιδι.

Εγκατεστησα λοιπον το Athens 2004 και παλι τα ιδια εκει που παιζω μολις πρεπει να επιστρεψει στο main menu του παιχνιδιου κανει (οχι παντα) restart.

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχεις ενεργη την αυτοματη επανεκινηση σε περιπτωση σφαλματος και αν την εχεις απενεργοποιησε την για να δεις τον κωδικο λαθους στην μπλε οθονη που λογικα θα σου βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες παιζω 30-35 min εως 50-55 max.

Τροφοδοτικο το ειχα παρει απο zero1 και ειναι αυτο (η καποιο παρομοιο)http://www.zero1.gr/product_info.php?cPath=53_55&products_id=12965

overclocking δεν εχω κανει

Απο καρτα γραφικων δεν ειμαι και πολυ καλα,εχω μια Albatron GeForce4 MX 480 64Mb

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες dual channel εννοεις για την ram?Απο που μπορω να το δω αυτο?

Την αυτοματη επανεκινηση σε περιπτωση σφαλματος που μπορω να δω αν την εχω ενεργοποιημενη.

Κανενα καλο τροφοδοτικο εχετε να μου προτεινετε?

Ευχαριστω πολυ

Ναι λεω για την μνημη αν την εχεις σε dual channel αυτο πιστευω επρεπε να το ξερεις αν εχεις βαλει 1x512 οπως καταλαβαινω εισαι σε single channel αν εχεις 2x256 στα σωστα slot βεβαια dual channel.......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κανεις δεξί κλικ στο ο υπολογιστής μου, ιδιότητες, στην ταμπέλα για προχωρημένους κανεις κλικ στο κουμπί ρυθμίσεις του "μενου" εκκίνηση και αποκατάσταση και απο εκει το επιλεγεις

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τον event viewer μέσα από τον πίνακα ελέγχου για τυχόν λάθη. Μετά , πρώτού βιστε'ις και κάνει καμμιά αγορά , πχ τροφοδοτικό , κάνε κάτι απλό. Βγάλε από πάνω ότι παραπανήσιο έχεις , πχ κάρτα tv tuner, όλα τα usb devices για να μειλωσεις την κατανάλωση ρεύματος.

Ακόμα δοκίμασε να ανοίξεις τα πλαινά του κουτιού να υπάρξει καλύτερη ψύξη . Είχα το ίδιο πρόβλημα με αυτό που αναφέρεις και ενώ είχα κανονικές θερμοκρασίες , σε full load ανεβαινε πολύ η θερμοκρασία στη κάρτα γραφικών και δεν τελείωνε το 3d mark . Το πρόβλημα λύθηκε όταν εβαλα έναν ανεμιστήρα να φυσάει πάνω της.Δοκίμαε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα που το λες μπορει να φταιει αυτο.

Η καρτα γραφικων εχει μονο ψυκτρα.

Ισως να θελει καποιο ανεμιστηρακι για την ψυξη της.

Επισης στο event viewer εχουν εμφανιστει τα εξης σφαλματα στο system

7000,7036,7(δεν ξερω αν βοηθησα καθολου)

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα την αυτοματη επανεκινηση και στην μπλε οθονη μου βγαζει σφαλμα για την nv4_disp.dll .Εγκατεστησα καινουργιους driver αλλα παλι τα ιδια.... :096:

Παντως το προβλημα μου το βγαζει παντα στον ιδιο χρονο απο τοτε που θα ξεκινησω το παιχνιδι.(Στο Athens 2004 μολις τελειωσω και το 3ο αγωνισμα... :089: )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.