Jump to content



AKASA Crystal blue CASE (ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΚΟΥΤΙ)


viper1442169065

Recommended Posts

Παιδια το ειδα στο checkmate και μου αρεσε πολυ:

Περιλαμβανει:

ase material: Crystal blue acrylic

Dim: 470 x 215 x 432mm (L x W x H)

Drive bay: 4 x 5.25" external

2 x 3.5" external

5 x 3.5" hidden

6 expansion slots

5 x 8cm fan spaces

8 crystal blue acrylic panels

- 1 top panel

- 1 bottom pane

- 2 internal bay panels

- 1 front panel

- 1 rear panel

- 2 side panels

4 x 5.25" clear bay covers

2 x 3.5" clear bay cover

4 x clear rubber feet

Power and reset button

Speakerwater_mark_ak_chcb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου σαν κουτί...

Αρχικά να πω πως δεν κρύβονται με τπτ καλώδια κλπ. όλα στην φόρα...

Στην συνέχεια δεν είναι και τόσο όμορφο όσο φαίνεται εάν τοποθετηθούν πάνω πολλά drives...κλπ...

Στην συνεχεία το βάρος...

Ειδικά με full εξοπλισμό θα είναι ασήκωτο...

Όσο για την ροή αέρα...δεν θα έχει πρόβλημα....

Του δίνω ένα 6/10 σε σχέση πάντα value for money...

Link to comment
Share on other sites

Με 1 dremel και έναν γνωστό τζαμά [για να μην σε σφάξουνε στο πλέξι] κάνεις το ίδιο[απο 1 παλιό κουτί η αν έχεις εμπιστοσύνη στα χέρια σου απο το ίδιο που έχεις τώρα] + ότι θα έχει μεταλικό σκελετό [αντοχές-σήκωνε-άφηνε- κουβάλημα] + ότι θα βγεί στα μισά λεφτά.

2 κομμάτια πλαινά για tower περίπου 25$

πάνω και μπροστα κομμάτι 10-15$ [τα 2 αυτα είναι σαν 1 πλαινό επιφάνεια]

Α ! και 16 ευρώ το dremel που θα σου μείνει κιόλας. [alexpak]

Link to comment
Share on other sites

Τα διάφανα απ΄όσο ξέρω έχουν πρόβλημα με την ακτινοβολία που εκπέμπεται από το μηχάνημα(μην ρωτάς λεπτομέρειες ούτε που θυμάμαι τι ακριβώς εκπέμπεται και απο που ακριβώς!). Πάντως αν κοιμάσαι σχεδόν δίπλα απ'το κουτί δεν είναι ότι καλύτερο.

Προσωπικά δεν μου αρέσει σαν κουτί, και έχεις το πρόβλημα που λέει ο Soler με την εμφάνιση αφού όλα είναι ορατά.

Για την ροή αέρα τα κλασσικά με ένα απλό κουτί.

Το θετικό του κάνεις όσες τρύπες θες πανεύκολα για να βάλεις όπου θες εξτρά ανεμιστήρες!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει το κουτί όλο διάφανο για τους λόγους που είπαν τα παιδιά .

Μπορείς να κάνεις και 2 μόνο πλαινά [αν δεν έχεις ήδη].

κόστος περίπου ~40 ευρώ μαζί με το dremelpak

post-1135-1442173928,1036_thumb.jpg

post-1135-1442173928,1774_thumb.jpg

post-1135-1442173928,249_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τα παιδια που ειπαν οτι δεν τους αρεσει για τους χψ λογους και θα συμπληρωσω το εξης: ξερεις ποσο ασχημο θα φαινεται μετα απο 1 μηνα λειτουργιας απο την σκονη που θα κολησει στο plexi?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τα παιδια που ειπαν οτι δεν τους αρεσει για τους χψ λογους και θα συμπληρωσω το εξης: ξερεις ποσο ασχημο θα φαινεται μετα απο 1 μηνα λειτουργιας απο την σκονη που θα κολησει στο plexi?

Σωστός...

Αν και σε άλλες περιπτώσεις θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει φιλτρακια...

Στο συγκεκριμένο case...θα φαίνονταν και αυτά άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τα παιδια που ειπαν οτι δεν τους αρεσει για τους χψ λογους και θα συμπληρωσω το εξης: ξερεις ποσο ασχημο θα φαινεται μετα απο 1 μηνα λειτουργιας απο την σκονη που θα κολησει στο plexi?

Συμφωνω!

Αν ειχατε δει καποτε το ram-shop στη Στουρναρη ειχε ενα τετοιο και δουλευε και ηταν πιχτρα στην σκονη!

Το ειχανε και στην βιτρινα και δεν το ξεσκονιζανε και καθολου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ατάρι πολλά δεν είναι τα 40 που λες για τα δύο πλαϊνά?Εγώ το ένα που έκανα το πήρα 5 ευρώ από πράκτικερ και πήρα και το χοντρό -φοβόμουνα μην έσπαγε ο πλεξονέοπαςΠαιδιά αυτό με τα ηλεκτροστατικά φορτία ,σε περίπτωση που κάποιος -λέμε τώρα - αποφασίσει να το φτιάξει μόνος του ,δεν καλύπτεται με τη χρήση βάσης μητρικής από κανονικό κουτί και μία γείωση ?

Link to comment
Share on other sites

Toυ πράκτικερ το πλέξι είναι μεν φτηνό όμως είναι και σχετικά φτηνιάρικο.Αν προσπαθήσεις να το κόψεις θα δεις οτι λιώνει αμέσως. Επίσης αν πας να το πιέσεις λίγο σπάει πανεύκολα. Αντίθετα το ακριβό δεν τα κάνει αυτά. Βέβαια και με τα δύο την κάνεις την δουλειά σου οπότε διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

40 euro μείον 16~ το dremel = 24 ,

24 / 2 = 12~ ευρώ το ένα . 43Χ40cm. Εγώ πήρα και τα 2 κομμάτια 15 ευρώ απο αυτά που βάζουνε στις βιτρίνες, από κατάστημα με κρύσταλλα , και είναι διαφορετικά στην σκληρότητα απο αυτά που λές που έχουνε στο πακ [τα είχα δεί όταν πήγα να πάρω το dremel.

Τώρα όπως και ναχει έτσι στο ~περίπου~ είπα την τιμή, μπορεί και να βγαίνει αν το ψαξεις πιό πολύ και πιό κάτω.

emnezia με πρόλαβες ...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να το βάψεις και να κάνεις ένα όμορφο κουτί κάτι σαν κι αυτό (κατα τη γνώμη μου πάντα οτι είναι όμορφο). Απλά θέλει λίγο δουλειά και δεν ξέρω αν υπάρχει χρόνος.

attachment.php?attachmentid=1592

attachment.php?attachmentid=1593attachment.php?attachmentid=1594

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.