Jump to content



Sempron ή Celeron?


totally_wired

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από planetman

Τους ρώτησα στο multirama και μου είπαν ότι άμα ανοίξω το κουτάκι, αυτομάτως χάνω την εγγύηση. Και τους είπα: ’μα θέλω να βάλω μία κάρτα γραφικών; Και μου λένε "Θα έρθετε να σας τη βάλουμε εμείς, άμα σκιστεί το χαρτάκι, χάνεται η εγγύηση". Ξενέρωσα ταμάλα. Δεν υπάρχει τρόπος ρε παιδιά να ανοίξω το κουτί χωρίς να φανεί; Τί να το κάνω άμα δεν μπορώ να αλλάξω κάτι;

H ιστορία με τα αυτοκόλητα στα multirama pc είναι πολύ περίεργη!!!

Χαρακτηριστηκά θα σου πω ότι δεν εξουσιοδοτημένα όλα τα multirama να ανοίγουν τα mutirama pc:slap:

Αγόρασε τα κομάτια ξεχωρηστά και φτιάξε εσύ το pc. Έτσι θα έχεις ξεχωρηστή έγγύηση για κάθε κοματι του υπολογηστή...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από planetman

FrOsT, συμφωνώ με αυτό που λες αλλά το θέμα είναι ότι το κόστος έτσι βγαίνει αρκετά παραπάνω.

με την ιδια συνθεση αλλα τα κομματια αγορασμενα ενα-ενα η τιμη ειναι η ιδια.....

το μονο που μπορει να αλλαζει ειναι αν καποιο περιφεριακο απο την συνθεση το εχουν αποκλειστικα για τα μηχανηματα τα δικα τους.

Link to comment
Share on other sites

chill-out, μιας και το ανέφερες. Μπήκα στο e-shop που είναι και φτηνό και προσπάθησα να κάνω όσο μπορώ ίδια σύνθεση και ορίστε το αποτέλεσμα. Βγήκε 30 παραπάνω αλλά:

1) Ο σκληρός είναι 40GB έναντι 60GB του multirama.

2) Έβαλα τη φτηνότερη μητρική που βρήκα, δεν ξέρω καν αν είναι για Intel, προφανώς δεν θα έχει κάρτα γραφικών onboard , δεν ξέρω αν έχει και δίκτυο ενώ του multirama έχει.

3) Έβαλα το φτηνότερο ποντίκι και πληκτρολόγιο.

post-1166-1416071523,6648_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικά δε βρίσκω το λόγο να πάρεις ένα τέτοιο σύστημα. Καλύτερα να πάρεις μεταχειρισμένα και να τα δέσεις μόνος σου, μπορεί να σου βγει φτηνότερο ή καλύτερο, εκτός και αν δε θες να παιδεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.