Jump to content



Nέo project υδρόψυξης


Chr1442169074

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

Ύστερα από κάποιες αλλαγές έφτασε στην τελική του μάλλον μορφή. Απλώς προστέθηκε δοχείο , μέσα στο οποίο βρίσκεται η αντλία βυθισμένη. Το δοχείο είναι ένα ταπερ από σούπερ μάρκετ αξίας 3ών ευρώ. Πάντως είχε τις ιδανικές διαστάσεις , αυτές που ήθελα!!

Επίσης πρόσθεσα και θερμόμετρο νερού. Από το παλιό μου evercool wc-101 , ξήλωσα το panelάκι και έναν αδιάβροχο sensor και πλέον έχω και αυτή την ένδειξη!!!

Πάντώς κάτι μου φαίνεται παράξενο. Το θερμόμετρο διαβάζει χαμηλές θερμοκρασίες νερού αρχικά ήταν 5-6 αλλά μετα που μάλλον έστρωσε έφτασε 24 idle έβγαλα και 2 photos αλλά από webcam . Η water-temp δεν είχε στρώσει ακόμα και φαίνεται ένα δωδεκάρι. το 24 είναι φυσιολογικό?

post-399-1442174015,4788_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λέτε αυτή η υδρόψυξη να μπορεί να ψύξει ικανοποιητικά ένα peltier 226watt?

Σχετικο ειναι ... 226W συν τα 150 περιπου ενος o/ced Prescott ειναι περιπου 350-400 Watt . Το ψυγειο σου θα ζεσταθει πολυ . Αυτο ειναι σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.