Jump to content



WinFast TV2000 XP Expert


fsbmaniac

Recommended Posts

Τα Multirama την έχουνε νομίζω κάπου στα 55€. Βασικά αν μένεις Αθήνα κατέβα μια βόλτα στην Στουρνάρι. Πρέπει να την έχουνε την καρτούλα μισή ντουζίνα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την πηρα κι εγω αυτη την καρτουλα και αφου την συνδεσα κανονικα δεν εχω καθολου ηχο.οταν ανοιγω το winamp και βαζω να παιξει ενα κοματι λειτουργουν μονο τα 2 πισω ηχεια με παρα πολλα παρασιτα και διακοπες.τα μπροστα τιποτα.νεκρα.εχω 5.1 και καρτα ηχου soundblaster live.

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να ορίσεις σωστά την είσοδο ήχου στο Winfast PVR. Επίσης κοίτα και στον mixer της Creative ή αυτόν των Windows όταν τρέχεις το PVR μήπως κάνει mute τα μπροστά ηχεία για κάποιο λόγο η εφαρμογή.

Τώρα το θέμα με το Winamp....

Μόνο με αυτό έχεις πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το σημα μου ηταν παρα πολυ καλο. Ηταν με δορυφορικο πιατο. Δεν ημουν ο μονος που χρησιμοποιουσε αυτο το πιατο, αλλα ο μονος που ειχε προβλημα ποιοτητας. Ισως να μου εκατσε το κοματι, τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πηγα να γραψω μια εκπομπη απο την τηλεοραση και εβαλα mpeg 2 optimal quality αλλα η εικονα παει πολυ αργα.τα δοκιμασα ολα και μονο το uncompressed avi μου το γραφει κανονικα.μηπως δεν ρυθμιζω τιποτα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει πρόβλημα πάντως....

Και δεν είναι ότι μπορείς να παίξεις με το frame rate να πω ότι μπορεί να έχει γίνει εκεί κάτι στραβό....

Το playback το έκανες με το WinfastPVR? Αν χρησιμοποιείς άλλον player μπορεί να έχει πρόβλημα με τα αρχεία που φτιάχνει το PVR. Πάτα F4 κατά την εγραφή να δεις και τι frame rate έχει. Θα πρέπει να σου δίνει κοντά στα 24-25fps.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχεις κανέναν Celeron στα 266 και PCI SiS6326 κάρτα γραφικών!!!!

Κάτι δεν έχει περαστεί σωστά από drivers. Είτε για το chipset είτε για την κάρτα γραφικών είτε ακόμα και για την κάρτα TV. Δοκίμασε επανεγκαταστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχεις κανέναν Celeron στα 266 και PCI SiS6326 κάρτα γραφικών!!!!

Κάτι δεν έχει περαστεί σωστά από drivers. Είτε για το chipset είτε για την κάρτα γραφικών είτε ακόμα και για την κάρτα TV. Δοκίμασε επανεγκαταστάσεις.

Athlon 64 3200 εχω john και καρτα γραφικων 6600gt leadtek.

εκανα επανεγκατασταση και ολα οκ. εκει που λεει video codec στο capture profil setting το αφηνω οπως ειναι η το αλλαζω?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο και η μνήμη.Εγώ προσπαθούσα να γράψω με το ulead video studio και έπιανα πολύ μικρό framerate χωρίς κοψίματα.Μετά κατάλαβα ότι με 256 ραμ δεν πολυσυμφέρει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.