Jump to content



MSI XX6800GT 256 Ερωτηση!!!


Papas

Recommended Posts

Παιδια πηρα την Msi 6800GT και πηγα να αλαξω την ψυκτρα αλλα οταν ξεβιδωσα ολες τις βιδες και πηγα να την βγαλω δεν εβγαινε! Σαν να ειναι κολιμενη με epoxy πανω στo gpu kαι στις μνημες. :027: Η καρτα εχει την ψυκτρα της Ultra πανω. Υπαρχει κατι που θα μπορουσα να κανω? Παντως δεν βρηκα αλλη βιδα που να μην την ειχα βγαλει. Σκεφτωμουνα να βαλω της Arctic πανω. Λετε να μην αξιζει τον κοπο? :068:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω τι θα ειναι καλυτερο για oc αλλα θα το ψαξω. Αφτο για το πιστολακι πρωτη φορα το ακουω. Να ζεστανω την ψυκτρα απο πανω δλδ? Μην καψω τπτ. Και κατι αλλο... Το προγραμμα για oc της καρτας δεν δουλευει. Δεν ξερω κ γω τι παιζει. Το εκανα reinstalll αλλα δεν αλλαξε τπτ Πιο λες να χρησιμοπιοισω και που θα το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ξερω τι θα ειναι καλυτερο για oc αλλα θα το ψαξω. Αφτο για το πιστολακι πρωτη φορα το ακουω. Να ζεστανω την ψυκτρα απο πανω δλδ? Μην καψω τπτ. Και κατι αλλο... Το προγραμμα για oc της καρτας δεν δουλευει. Δεν ξερω κ γω τι παιζει. Το εκανα reinstalll αλλα δεν αλλαξε τπτ Πιο λες να χρησιμοπιοισω και που θα το βρω?

Χαλαρα δουλεψε με το riva δε νομιζω να εχεις καποιο prob με αυτο! Κατεβασε το απο εδω :D!

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΧ παιδια θα κοιταξω τι μπορω να κανω. Οσο αφορα για οc ανεβαινει η MSI? Δεν εχω ασχοληθει γιατι δεν εχο οθονη αυριο παιρνω. Τωρα ειναι σε ΤV συνδεδεμενος. Δεν ειχα ωρα. Για να ξεκολισει η ψυκτρα θα την ζεστανω? εγω ειχα ακουσει οτι την βαζεις σε καταψυξη. LOL :)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα με το πιστολάκι αν και γω έχω ακούσει κάτι παρόμοιο για μητρική όμως.Με την μέθοδο της κατάψυξης είναι πολύ πιθανόν να γίνει υγροποίηση και αν δεν στεγνώσει καλά και το βάλεις σε λειτουργία ......:( Θα κλάψουνε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

μεταξύ της ψύκτρας και του gpu υπάρχει θερμοαγώγιμη πάστα η οποία όταν η κάρτα είναι κρύα στερεοποιείται.Με το μπιστολάκι αν την ζεστάνεις λίγο θα είσαι ok, και γω αυτή τη διαδικασία ακολούθησα βάζοντας το artic πάνω στη δική μου 5900xt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.