Jump to content



Μία βοήθεια στους αρχάριους....


giorgosxristou

Recommended Posts

καλησπέρα παίδες,είμαι καινούριος στο θέμα και θέλω τα φώτα σας,έχω ένα επεξεργαστή intel pentium στα 2ghz και έχω κάνει overclocking και τον ανέβασα 2.6,όλα καλά και ωραία από θέμα σταθερότητας και "θεμοκρασιων" αλλα το πρόβλημα είναι ότι το βίος μου δεν μου δίνει δυνατότητα για παραπάνω δηλαδή πέρα από τα 133 cpu frequency δεν ανεβαίνει άλλο,μπορώ να κάνω κάτι ώστε να πάει παραπάνω σε πρώτη φάση?

thank's.

Link to comment
Share on other sites

"καλοσηρθες" στο site.

Αφού η μητρική δε σου δίνει επιλογή για παραπάνω μάλλον εκεί πέρα τερματίζει. Όλες έχουν κάποιο όριο. Δε νομίζω ότι με κάποιο βίος(hacked) η κάποιο άλλο τρικ να πας παραπάνω. Μια χαρά είσαι k στα 2.6..:)

εγω δε κανω παρατηρισεις αλλα θα στην πουν διαβασε τους κανονες

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και και o Cmos αυτό που αναφέρεις είναι θέμα μητρικής. Βέβαια αν θες ανέφερε μας το συνολικό σου σύστημα να έχουμ μια πλήρη εικόνα.

p.s. O Cmos φάνηκε αρκετά διακριτικός και μάλλον οι admin θα είναι αυτοί που θα επιληφθούν

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,είμαι καινούριος στο θέμα και θέλω τα φώτα σας,έχω ένα επεξεργαστή intel pentium στα 2ghz και έχω κάνει overclocking και τον ανέβασα 2.6,όλα καλά και ωραία από θέμα σταθερότητας και "θεμοκρασιων" αλλα το πρόβλημα είναι ότι το βίος μου δεν μου δίνει δυνατότητα για παραπάνω δηλαδή πέρα από τα 133 cpu frequency δεν ανεβαίνει άλλο,μπορώ να κάνω κάτι ώστε να πάει παραπάνω σε πρώτη φάση?

thank's.

επιληφθηκαν... :003: :003: :033:

Αληθεια οταν λες ενταξει απο θεμα σταθεροτητας και θερμοκρασιων πως το μετρησες!? με προγραμμα η...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,ευχαρηστω για το ενδιαφερον και συγνωμη για τα "γκρηλεσ",επι του θεματος,το συστημα ειναι:intel pentium στα 2ghz,Ram 512,Motherboard QDI SUPERD 4E 4/533,HDD 120G,Sound card creative live,VGA:GEFORCE4 MX64,με αναβαθμιση του βιος

θα κανω δουλεια,

ευχαρηστω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.