Jump to content



Πρόταση για Ups


maqqis

Recommended Posts

Χαιρετώ

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο UPS μέχρι 100 και κατι ευρώ για το τροφοδοτικό την οθόνη και τον εκτυπωτή.Κατα προτίμηση να είναι αθόρυβο.Υπάρχει κατι σε αυτή την κατήγορία χρημάτων ή είναι λίγα?Δεν έχω ιδέα απο UPS (δεν ασχολήθηκα ποτε) :020:

Link to comment
Share on other sites

@spresv

Αναζήτηση έχω κάνει ήδη και αλλαγές σε ανεμιστηράκια και λοιπά δέν θέλω να κάνω.

Να υποθέσω οτι αυτή η κατηγορία τιμής κάνει και θόρυβο?Τα πιό ακριβά είναι αθόρυβα?

Link to comment
Share on other sites

ο θόρυβος βασικά εξαρτάται από τα VA και το πόσο θερμαίνεται (αν θερμαίνεται θέλει ψύξη).

εγώ έχω ένα mge nova 600VA το οποίο το πήρα επειδή ΔΕΝ έχει ανεμιστήρα.

δεν ξέρω πόσο κρατάει σε κανονική χρήση, σίγουρα όχι πολύ, αλλά για 68 ευρώ που κάνει πιστεύω αποτελεί καλή επιλογή. εγώ το πήρα για το server μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις υπ οψιν σου να βαλεις πανω τον εκτυπωτη προσεξε τι θα παρεις γιατι τα περισσοτερα ups αν οχι ολα στα λεφτα που λες δεν υποστηριζουν laser εκτυπωτες καθως τραβανε πολυ ρευμα..επισης κοιτα να εχει εξοδο σουκο για τον εκτυπωτη και οχι μονο για οθονη - πυργο...

Link to comment
Share on other sites

το mge nova 600 παίρνει μόνο καλώδια για psu- οθόνη, οπότε αν θες και άλλες συσκευές (π.χ. modem) ή κάνεις πατέντα ή παίρνεις κάποιο άλλο:)
Δεν χρειάζεται καμία πατέντα. Απλά πας στον Κατουμά και αγοράζεις ένα πολύμπριζο που μπαίνει σε μία από τις εξόδους του UPS.

Έχω πάρει ένα τέτοιο και έχω βάλει πάνω τους μετασχηματιστές από router, switch, print server και ασύρματο τηλέφωνο.

;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.