Jump to content



Alienware?


Braveheart1980

Recommended Posts

Δεν ειναι καινουργιο, τα εχω ξαναδει πανω απο χρονο.

Το βαρος πεφτει στην εξωτερικη εμφανιση, κατα τα αλλα δεν ειναι τιποτα τρομερο.

Δεν ειμαι σιγουρος αν τα δινουν σκετα η με συστημα μαζι, τσεκαρετε το.

Link to comment
Share on other sites

Τα alienware ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!

Βασικα ειναι πανακριβα και εχουνε μεσα οτι καλυτερο κυκλοφορει. Το SLI ειχε βγει πρωτα σε alienware pc και μετα βγηκανε μητρικες SLI. Δινει βαση σε οτιδηποτε μετραει για τον high end user. Εμφανιση, καλη μητρικη, καλες μνημες, καλο cpu, κλπ.

Βασικα μην τα μπερδευετε με τα αλλα ετοιματζιδικα συστηματα τυπου dell κλπ. Δεν εχουν καμμια σχεση. Δεν ειναι για να πουλανε χιλιαδες κομματια αλλα λιγα και καλα. Το πληρωνεις ομως περισσοτερο απο το να το φτιαξεις μονος σου (λογικο μια που πρεπει να βγαλουνε κερδος)....

Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρέσουμε το εσωτερικό του περιεχόμενο [fx sli κλπ] εξωτερικά δεν είναι και τπτ εντυπωσιακό [προσωπικη αποψη] αντίθετα σαν kidtower είναι .

Αλήθεια για lianli έχεις σκεφτεί ποτέ ? [μιλάμε για desing ,διαχρονικότητα ποιότητα , όχι για αέρα κοπανιστό .]

post-1135-1442174003,3743_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το εχω σκεφτει ( http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=7443 ) αλλα μου φαινεται κομματακι ακριβο....

Τι το ιδιαιτερο εχει και αρεσει σε ολους σας???Για πειτε μου εδω : http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?p=71255

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος είναι aplle :p

Άσε φίλε μου, ξέρω πολύ καλά τι πουλάνε εκεί....απλά βαρέθηκα τον κάθε πικραμένο να ξυπνά το πρωί και να ανοίγει ένα thread με ότι του κατέβει στο κεφάλι. Μασάει ρε η κατσίκα ταραμά? Εγώ περιμένω κάποιον απο τους ψηφίσαντες ΝΑΙ για mac να τον δω να τιμά την ψήφο του αλλά μάλλον και εκείνη ήταν άλλο ένα "οτι του κατέβει στο κεφάλι"....δουλειά δεν είχε να κάνει ο διάλος:046:.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις μπερδεψει μερικα πραγματα outlaw.

Η συζητηση που αναφερεσαι ρωτα ΑΝ θα αγοραζαμε mac σε τιμη pc. Ενας power mac με αξιοπρεπη καρτα γραφικων εχει 2.300 ευρω τελικη. Για αυτο και λιγοι το αγοραζουν. Ειναι θεμα τιμης. ΑΝ (λεω ΑΝ) ειχε 1.300 ευρα πιστευω οτι θα το προτιμουσε ο κοσμος(και σαφεστατα και εγω!). Ενθουσιαστηκα με τις καλυτερες ομολογουμενως επιδοσεις του PPC. Αλλα οταν πηρα χαρτι και μολυβι ( οχι ακριβως βεβαια χαρτι και μολυβι , keyboard και openoffice calc πηρα!) και εκανα σουμα εσοδων-εξοδων ειδα οτι δεν εφταναν. Αρα προτιμω να ριξω οσα εχω σε ενα πισι και να το κανω σουπερ , παρα να περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα πχ και να παρω mac. Δεν πιστευω να υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που να κανουν υπομονη αν θελουν να αγορασουν κατι! Πανε και το χτυπανε! Ετσι θα κανω και εγω. Ουτε θεμα κοντρας ειναι , ουτε τιποτα.

Θεμα υπομονης και χρηματων ειναι. Και δεν εχω αρκετα και απο τα 2. Αρα προτιμοτερο ενα σουπερ πισι!

ΥΓ Κατα καμμια εννοια δεν λεω οτι με χαλαει το πισι , απλα τα λεφτα για το αλμα σε mac ειναι παρα πολλα. 25 χρονια εξαλλου εχω δουλεψει μονο Commodore 64 (ω,ναι!) και πισια.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις μπερδεψει μερικα πραγματα outlaw.

Η συζητηση που αναφερεσαι ρωτα ΑΝ θα αγοραζαμε mac σε τιμη pc. Ενας power mac με αξιοπρεπη καρτα γραφικων εχει 2.300 ευρω τελικη. Για αυτο και λιγοι το αγοραζουν. Ειναι θεμα τιμης. ΑΝ (λεω ΑΝ) ειχε 1.300 ευρα πιστευω οτι θα το προτιμουσε ο κοσμος(και σαφεστατα και εγω!). Ενθουσιαστηκα με τις καλυτερες ομολογουμενως επιδοσεις του PPC. Αλλα οταν πηρα χαρτι και μολυβι ( οχι ακριβως βεβαια χαρτι και μολυβι , keyboard και openoffice calc πηρα!) και εκανα σουμα εσοδων-εξοδων ειδα οτι δεν εφταναν. Αρα προτιμω να ριξω οσα εχω σε ενα πισι και να το κανω σουπερ , παρα να περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα πχ και να παρω mac. Δεν πιστευω να υπαρχουν πολλοι εδω μεσα που να κανουν υπομονη αν θελουν να αγορασουν κατι! Πανε και το χτυπανε! Ετσι θα κανω και εγω. Ουτε θεμα κοντρας ειναι , ουτε τιποτα.

Θεμα υπομονης και χρηματων ειναι. Και δεν εχω αρκετα και απο τα 2. Αρα προτιμοτερο ενα σουπερ πισι!

ΥΓ Κατα καμμια εννοια δεν λεω οτι με χαλαει το πισι , απλα τα λεφτα για το αλμα σε mac ειναι παρα πολλα. 25 χρονια εξαλλου εχω δουλεψει μονο Commodore 64 (ω,ναι!) και πισια.

Η ειλικρίνια υπεράνω όλων, αν και θα προτιμούσα αυτά τα λόγια στο poll μιας και τώρα έρχεσαι στα λόγια όσων ψηφίσαμε οχι. Καρα offtopic θα μου πέις, αλλά σε βλέπω για LianLi οπότε το thread αυτό είναι στη δύση του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.