Jump to content



WinFast TV2000 XP Expert ή deluxe??


kagelar34

Recommended Posts

Επειδή δε θέλω να γεμίζω άλλο με άσχετα ποστς το thread του medthom με το remote control ανοίγω αυτό το thread για να προτείνετε.

Η WinFast TV2000 XP Expert βρίσκεται εδώ εδώ με τα specifications εδώ

και η WinFast TV2000 XP Deluxe εδώ με τα specifications εδώ

Την expert την βρισκω στα multirama στα 57€ με 2 χρόνια εγγύηση και την deluxe πάλι σ 'ένα ξεχασμένο από το Θεό multirama(έμεινε stock ) που δεν θυμάμαι εγγύηση με τιμή κάπου στα 50€.Και κάτι άλλα μαγαζάκια...Ξέρει κανείς εγγύηση?

Ποιά να πάρω?

1)Βασικά δεν μπόρεσα να εντοπίσω διαφορές εκτός του ότι η deluxe έχει το 878 και η expert το 881 ή 88χ [μετά από πληροφορίες του john_dr] που εκτός από τις περισσότερες δυνατότητες για φιλμνετ που έχει το 878 δεν έχω ιδέα αν έχουν άλλες διαφορές....

2)έχω υποψίες ότι η deluxe έχει στερεοφωνικό ήχο μόνο στο ράδιο και όχι στην TV ενώ η expert παντού , έτσι είναι ?

Αυτά και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

για να μην ανοίγω άλλο thread θέλω να κάνω μία ερώτηση για την Winfast deluxe.όταν γράφω στον υπολογιστή τραγούδια που ακούω στο ραδιόφωνο τότε δεν ακούω καθόλου ήχο(κατά τη διάρκεια της εγγραφής)...εκ των υστέρων όταν τα παίζω με οποιοδήποτε media player ακούγονται κανονικά.τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο....

Ίσως για κάποιο λόγο να ενεργοποιείται το mute. Δοκίμασε από το πρόγραμμα ή το τηλεκοντρολ να κάνεις unmute.

Πάντως είναι γεγονός ότι η κάρτα κάνει κανονικά εγγραφή ακόμα και με ενεργοποιημένο το mute ( πολύ καλό αυτό.... ).

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν είναι αυτό.πάντως με τα παλιά ηχεία χρησιμοποιούσα την αναλογική έξοδο της μητρικής και δεν μου έκανε τέτοιο πρόβλημα.τώρα με τα καινούρια χρησιμοποιώ την οπτική έξοδο και από τότε έχω αυτό το πρόβλημα.καμιά άλλη ιδέα?!?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή λέω να πάω αύριο να την χτυπήσω την deluxe....υπάρχει περίπτωση να μην έχω τόσο καλή εικόνα όπως με την expert?Να υπάρχει δλδ εμφανής διαφορά? Αυτό το λέω εφόσον υποτίθεται πως τα 88χ είναι καλύτερα...

έχω δει μόνο την expert σε PC και ήταν απλώς ικανοποιητική με εσωτερική κεραία.

Αν κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι ας το πει, αλλά και οποιουδήποτε άλλου γνώμη ή υπόθεση ευπρόσδεκτη και επιθυμητή!!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρώς καλύτερα θεωρούνται τα chip της Philips όσον αφορά την ποιότητα.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στην Cinergy 400 της Terattec ( no radio... ).

Τώρα μεταξύ 78Χ και 88Χ τα δεύτερα θεωρούνται καλύτερα. Αλλά είναι και θέμα του πόσο καλή υλοποίηση είναι η κάθε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Expert Δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος απο την ποιοτητα εικονας. Βασικα απογοητευμενος θα ελεγα.

Δεν ειμαι σιγουρος. Η expert εχει teletext. Κατι που δεν εχει η Deluxe.

Τι να πω. ισως να επεσα και σε κομματι περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναβάλλεται για αύριο η αγορά μιας και το πρωι το φάγαμε στο Πανεπιστήμιο

Η expert εχει teletext. Κατι που δεν εχει η Deluxe.

Eγώ γιατί νομίζω ότι έχουν και οι δύο?

Aυτό λέει για την Deluxe

Optional on-board FM receiver, MTS, and Teletext features

@edit Ο Γιαννης με πρόλαβε πριν ρωτήσω..

Δεν ξέρω τι παίζει με ελληνικό teletext στις 2 κάρτες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.