Jump to content



Γνωμες για TFT 19'' και ιδιαιτερα για NEC.


nkoumo

Recommended Posts

Θέλω να πάρω 19tft με κατα προτιμιση 8ms. Exω βρει στο εμπόριο Benq (δεν θυμάμαι τώρα το μοντέλο)στα 380ευρω kai NEC 1970gx στα 560. Μάλλον κλείνω προς την NEC διοτι έχει καλύτερα τεχν.χαρκτ. αλλά κολάω κάπως στην τιμή. Θέλω γνώμες για οθόνες NEC, ποιότητα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βιάζεσαι να αγοράσεις. Θα προτεινα να κοιτάξεις και άλλα μοντέλα ιδιαίτερα της LG που έχουν εγγύηση zero pixel

ρίξε μιa ματια εδω στην 1980Q 8ms dvi

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=1850&catid=16

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όταν έψαχνα για 15άρα (κατέληξα στην EIZO που έχω τώρα L365) η NEC έδινε μια 15άρα τότε με 1280χ1024 αλλά το panel ήταν μαύρα χάλια, με ψόφια χρώματα και με το contrast+brightnes στο max για να φανεί εκέι που οι άλλες ήταν στο 70%....απο τότε πολλά έχουν αλλάξει αλλά κοίτα ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ αυτό που σου είπε ο ΚΤΜ και επίσης να την δείς side by side με άλλες σε κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

nec 1970 εδώ.

Πολυ ευχαριστημένος!

16.7 εκ. χρώματα.

Εαν κατάλαβα, έχεις την NEC 1970NX;

Μπορείς να πείς τις εντυπώσεις σου γιατί με ενδιαφέρει και μένα; Από ότι ξέρω έχει πολύ καλά χρώμματα και πολύ καλή γωνία θέασης! S-IPS δεν έχει;

Δε ξέρω όμως με τα παιγνίδια τι γίνεται. Πώς σου φαίνεται το ghosting;

Επίσης διάβασα κάπου ότι το joystick που έχει για τις διάφορες ρυθμίσεις είναι κακής ποιότητας και ενδεχομένως να χαλάει εύκολα. Είναι έτσι;

Τέλος, ξέρεις τί εγγύηση δίνει η αντιπροσωπία, κυρίως από πλευράς καμμένων pixels...

Link to comment
Share on other sites

ghosting δεν παρατηρώ.

Το joystick πράγματι φαίνεται ευπαθές αλλά μπορείς να την ρυθμίζεις και με λογισμικό.

Συνολικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Ξεκούραστη και ευχάριστη οθόνη.

Εγγύηση νομίζω ότι είναι στα 3 αλλά δεν ασχολούμαι διότι προτιμώ να έχω καλή ποιότητα εικόνας παρά 0 πιξελ εγγύηση και μέτρια ποιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση νομίζω ότι είναι στα 3 αλλά δεν ασχολούμαι διότι προτιμώ να έχω καλή ποιότητα εικόνας παρά 0 πιξελ εγγύηση και μέτρια ποιότητα...

Eννοείς ότι η LG έχει χειρότερη ποιότητα απεικόνισης; Ψάχνω για μια 17αρα και σκέφτομαι μεταξύ Nec και Philips. Τα 0 pixels της LG είναι δελεαστικά...
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.