Jump to content



Το CPU Fan του επεξεργαστή κάνει σαν ηλεκτρική σκούπα!!!


albatron86

Recommended Posts

Εχω μια απορία, έχω έναν P4 3,2GHz PRESCOTT (E0) είμαι εντξάξει με τίς θερμοκρασίες 32 βαθμούς όταν τον ανοίγω και το πολύ 44-45 όταν παίζω παιχνίδια έχω κάνει αναβάθμιση BIOS και έχω AUTO το SMART CPU FAN.

Οταν είμαι στα windows και 38 βαθμούς να είναι ο CPU το CPU FAN πάει το πολύ μέχρι 2250RPM όταν όμως παίζω παιχνίδια και μάλιστα όταν αυτά ειναί βαριά λογικό είναι η θερμοκρασία να ανέβει(όπως είπα πάει 45 φαθμούς) και λογικό ειναί το CPU FAN RMP να ανεβαίνει αλλά ανεβαίνει υπερβολικά φτάνει και 4115RMP!!! με αποτέλεσμα το PC να ακούγεται σε όλο το σπίτι και θέλω να ρωτήσω αυτό είναι λογικό? Εσείς τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εναν D0 και το ανεμιστηρι του βουιζει υπερβολικα ακομα και οταν δεν στροφαρει πολυ.Cpu smart fan και Μ@@@ιες

ξυπνιος εισαι μωρε??speedfan και αγιος ο θεος (η ο βαβυλης)

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ο akasa ετσι εκανε(4100rpm ολη την ωρα ομως) και φυσικα ακουγονταν σε ολο το σπιτι!(φυσικες τιμες ειναι παντος!) να στο πω και ποιο φυλοσοφικα!ειναι η απελπισμενη προσπαθια του φανακίου να πει "ναι κεγω ειμαι εδω προσεξτε με"!!λολ

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία, έχω έναν P4 3,2GHz PRESCOTT (E0) είμαι εντξάξει με τίς θερμοκρασίες 32 βαθμούς όταν τον ανοίγω και το πολύ 44-45 όταν παίζω παιχνίδια έχω κάνει αναβάθμιση BIOS και έχω AUTO το SMART CPU FAN.

Οταν είμαι στα windows και 38 βαθμούς να είναι ο CPU το CPU FAN πάει το πολύ μέχρι 2250RPM όταν όμως παίζω παιχνίδια και μάλιστα όταν αυτά ειναί βαριά λογικό είναι η θερμοκρασία να ανέβει(όπως είπα πάει 45 φαθμούς) και λογικό ειναί το CPU FAN RMP να ανεβαίνει αλλά ανεβαίνει υπερβολικά φτάνει και 4115RMP!!! με αποτέλεσμα το PC να ακούγεται σε όλο το σπίτι και θέλω να ρωτήσω αυτό είναι λογικό? Εσείς τι λέτε???

φυσιολογικο ειναι αυτο,και το καλοκαιρι θα το ακους συνεχεια στο φουλ.η βαλε νερακι η παρε καμια γομαροψυκτρα για silent καταστασεις.εχει αρκετες τετοιες ψυκτρες.(πχ σαν την δικια μου,δεν την ακουω καν)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.