Jump to content



Tyan K8we ενα Νέο MOBO κυκλοφόρισε στην αγορά! απολάυστε το!


pokemon6401442169101

Recommended Posts

Ας κάνεις ένα CPU-z Validation... για να μην έχει κανείς αμφιβολίες.

www.cpuid.com/cpuz.html

Download CPU-z v1.27

Unzip it, τρέξε το , και πήγαινε στο τελευταίο tab και πάτα Validate , και δώσε μας το link για το validated result σου.

Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα... Τι opteron τρεχεις πανω? Ταχυτητες κλπ...

Τι καρτα γραφικων εχεις παρει??

Opteron 250 (Box) . Gigabyte 6600GT@128MB και μνήμη 2x CORSAIR XMS 512MB DDR500. HDD : Seagate baracuda 9GB , Seagate elite 47 και μετά θα αγοράσω έναν HITACHI ULTRASTAR @ 73GB 15k απο e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνεις ένα CPU-z Validation... για να μην έχει κανείς αμφιβολίες.

www.cpuid.com/cpuz.html

Download CPU-z v1.27

Unzip it, τρέξε το , και πήγαινε στο τελευταίο tab και πάτα Validate , και δώσε μας το link για το validated result σου.

Περίεργο πρόγραμμα αλλα μπορώ να σου δόσω μια εικόνα αν θες

cpuz.png

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πρόγραμμα αλλα μπορώ να σου δόσω μια εικόνα αν θες

cpuz.png

Aυτη η εικονα του cpuz ειναι απο ενα νορβηγικο site που εχει review dual opteron 250 http://www.hardware.no/art.php?artikkelid=11526&side=2 και την εικονα μαλιστα την κανεις και direct link.................

Tωρα γιατι λες οτι μας δινεις εικονα απο το περιεργο προγραμμα αυτο δεν καταλαβαινω εγω δεν θελω εικονα απο το PC σου ενα capture απο το System Summary απο το Sandra ή το Εverest μου αρκουνε...........

Link to comment
Share on other sites

Aυτη η εικονα του cpuz ειναι απο ενα νορβηγικο site που εχει review dual opteron 250 http://www.hardware.no/art.php?artikkelid=11526&side=2 και την εικονα μαλιστα την κανεις και direct link.................

Tωρα γιατι λες οτι μας δινεις εικονα απο το περιεργο προγραμμα αυτο δεν καταλαβαινω εγω δεν θελω εικονα απο το PC σου ενα capture απο το System Summary απο το Sandra ή το Εverest μου αρκουνε...........

Αμα γινόταν να γράψω καλά θα ήταν αλλα δεν γινόταν ότι και να κάνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα γινόταν να γράψω καλά θα ήταν αλλα δεν γινόταν ότι και να κάνω!!!

Να πηγαινε στο imageshack.us ή pathfinder.gr και φυσικα μπορεις να κανεις upload την εικονα σου στο site στα Αdditional options εχει ενα κουμπακι manage attachments.Οι εικονες σου να ειναι μεχρι 600χ600 και κατω απο 100kb αν θυμαμαι καλα οποιο τροπο και αν ακολουθησεις..........

Εμενα με προβληματισε στην εικονα που μας εδωσες αυτο που ειπες:"Περίεργο πρόγραμμα αλλα μπορώ να σου δόσω μια εικόνα αν θες"

Οποιος το ειδε και δεν εψαξε το link της εικονας καταλαβαινει οτι ειναι απο σενα το capture για αυτο αν δεν δω προσωπικα System Summary απο Sandra ή Εverest θα συνεχισω να ειμαι απιστος Θωμας............

Παντως δεν περιμενα σε ενα ανθρωπο με τετοιο server να δινω οδηγιες για attachments...........

Link to comment
Share on other sites

Opteron 250 (Box) . Gigabyte 6600GT@128MB και μνήμη 2x CORSAIR XMS 512MB DDR500. HDD : Seagate baracuda 9GB , Seagate elite 47 και μετά θα αγοράσω έναν HITACHI ULTRASTAR @ 73GB 15k απο e-shop.

Στο site της Corsair δεν ειδα να πουλανε XMS DDR500 Registered μεχρι 3200 ειδα,σε τη κουτι το εχεις βαλει; τη τροφοδοτικο εχεις βαλει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν επαιρνες για 4 cpu?θα εφτανες τα 7ghz ετσι απλα....

να σου πω την αληθεια,και εγω αυτη εχω,αλλα οταν βγηκε η 4χ το μετανιωσα,αν και επανω εχω 2χfx57 στα 3,8 τον καθενα.....και 2χχ800χτ pe ultra διπλοπυρηνες στα 850/800 και τις δυο,με ενα tristage σε καθεμια απο τις δυο καρτες και στην cpu....και 1gb μνημη στα 900mhz με 2-2-2-5 1Τ.....benchαρει κανονικοτατα στις ταχυτητες που σου εγραψα και βγαζει 3dmark01 γυρω στα 78κ....αλλα δεν εχει το πληκτρολογιο μου το κουμπι print screen δθιοτι ειναι παλιο και δεν μπορω ετσι να σας το δειξω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν επαιρνες για 4 cpu?θα εφτανες τα 7ghz ετσι απλα....

να σου πω την αληθεια,και εγω αυτη εχω,αλλα οταν βγηκε η 4χ το μετανιωσα,αν και επανω εχω 2χfx57 στα 3,8 τον καθενα.....και 2χχ800χτ pe ultra διπλοπυρηνες στα 850/800 και τις δυο,με ενα tristage σε καθεμια απο τις δυο καρτες και στην cpu....και 1gb μνημη στα 900mhz με 2-2-2-5 1Τ.....benchαρει κανονικοτατα στις ταχυτητες που σου εγραψα και βγαζει 3dmark01 γυρω στα 78κ....αλλα δεν εχει το πληκτρολογιο μου το κουμπι print screen δθιοτι ειναι παλιο και δεν μπορω ετσι να σας το δειξω...

Χα σε "εχω"

Εμενα βγαζει 79Κ στο 2κ1!! :025: :016:

Ψαξε λιγο τις ρυθμισεις! Λογικα μπορεις να το πιασεις κι εσυ. Το ιδιο συστημα εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να απευθύνω μία θερμή παράκληση.

Όλοι έχουμε αντιληφθεί (ή έστω θεωρούμε ως πλέον πιθανό) ότι πρόκειται για μία ατυχή προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων.

Όλοι επίσης είμαστε σε θέση να διασκεδάσουμε, επιδεινώνοντας συνεχώς την θέση του ατόμου που (πιθανά επαναλαμβάνω) διέπραξε το ατόπημα.

Αρκετοί ίσως, θεωρήσουν ότι η ατυχής αυτή προσπάθεια (εάν πρόκειται για ατόπημα) άξιζε μεγαλύτερης αρνητικής αντιμετώπισης.

Με δεδομένο όμως το ελαφρυντικό του "νεαρού της ηλικίας" θα παρακαλέσω να μην δοθεί συνέχεια.

Ελπίζω ότι το "μήνυμα" που όλοι δώσατε, θα γίνει αντιληπτό από τον αποδέκτη.

Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση και την θετική ανταπόκριση όλων.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος, ECC & REGISTERED ΔΕΝ είναι το ίδιο πράγμα....

πχ το i925X υποστηρίζει ECC αλλά ΟΧΙ registered που υποστηρίζει μόνο το iE7500

http://www.intel.com/design/chipsets/linecard/svr_wkstn.htm

Φυσικα και δεν ειναι το ιδιο. Αν και δεν νομιζω οτι εκει ειναι το θεμα στην συγκεκριμενη περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν ειναι το ιδιο. Αν και δεν νομιζω οτι εκει ειναι το θεμα στην συγκεκριμενη περιπτωση...

φυσικά δεν είναι εκεί το θέμα

απλώς το έγραψα προς διόρθωση ενός λάθους το οποίο δεν επισυμάνθηκε από κανέναν (και δεδομένου μάλιστα του σχετικά ειρωνικού ύφους του post - όχι βέβαια πως δεν το άξιζε ο pokemon640...) :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.