Jump to content



Πλαισιο case modification


soki

Recommended Posts

Συγχαρητηρια στο Πλαισιο.....ακομα μια αξιολογη προταση για τους modders (+ μεγαλυτερος ανταγωνισμος --- καλυτερες τιμες) .......

Ειναι απιστευτο ομως αυτο με τις λαμπες! Θυμαμαι τα 20 ευρωπουλακια :rant: που κανανε οι λαμπες πριν λιγα χρονια και τωρα φτασανε στα 5-7 ευρω !

Link to comment
Share on other sites

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο αυτή τη στιγμή

ελεος πια

Link to comment
Share on other sites

ωπα τις το πλαισιο....... για αρχη καλα ειναι αυτα που εφερε.. να δουμε τι θα ερθει ακομα ομως...

λαμπες, leds κ τετοια κολπα για το φωτισμο εχει αρκετα ε?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου την βαράει είναι κάτι έτοιμες συνθέσεις τις πλάκας που πουλάει το multirama και τώρα θα αρχίσει να πουλάει και το πλαίσιο και θα πηγαίνει ο κάθε παλιο n00bis να τις πέρνει και εκεί που δεν ξέρει την τύφλα του, που μέχρι και το καπάκι φοβάτε να ανοίξει θα νωμίζει οτι είναι καλός επιδή έχει μουράτο Pc και θα σε φωνάζει σπίτι να του κάνεις φορμάτ και θα σου πουλάει μούρη! "δες εδώ φίλε pc που έχω!" :TD:

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ ΣΤΑ PC!

:upside::D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aristos87

ο κάθε παλιο n00bis

χεχε, ελα βρε συ μην το παιρνεις κατακαρδα:D

αυτα ειναι κομπλεξ που ολοι ειχαμε [εχουμε?] και πρεπει να τα αποβαλει καποιος αν ασχολειται με το σπορ.

μπορει στην αρχη να νιωθεις ζηλια/φθονο για τους αλλους που εχουν καλυτερα μηχανηματα, αλλα αν το αποδεχτεις και ξεκολλησεις, φτιαχνεσαι με τις συνθεσεις/OC των αλλων.

μπορει κατα βαθος να ειμαστε "κοντρακηδες", αλλα πιστευω οτι γουσταρουμε οταν βλεπουμε κατι καλο.

προς θεου δεν στα λεω προσωπικα αυτα, γενικα μιλαω. μην παρεξηγηθουμε κιολας:D

το μονο κακο με αυτη την κινηση του πλαισιου ειναι οτι θα κοψει καποια/αρκετη κινηση απο αλλα μαγαζια που κανουν τζιρο και ασχολουνται αποκλειστικα με το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορώ να πώ πως δεν το περίμενα από το Πλαίσιο! Κι εμένα πάντως μου κάνουνε μεγάλη εντύπωση οι τιμές που πριν λίγο καιρό ήθελες κοντά 20 τη λάμπα και τώρα θες 7 για δυο λάμπες. Έχει πολλά μπιχλιμπίδια πάντως αν και τα περισσότερα είναι κλασικά...

Αρχική απάντηση από aristos87

Εμένα αυτό που μου την βαράει είναι κάτι έτοιμες συνθέσεις τις πλάκας που πουλάει το multirama και τώρα θα αρχίσει να πουλάει και το πλαίσιο και θα πηγαίνει ο κάθε παλιο n00bis να τις πέρνει και εκεί που δεν ξέρει την τύφλα του, που μέχρι και το καπάκι φοβάτε να ανοίξει θα νωμίζει οτι είναι καλός επιδή έχει μουράτο Pc και θα σε φωνάζει σπίτι να του κάνεις φορμάτ και θα σου πουλάει μούρη! "δες εδώ φίλε pc που έχω!" :TD:

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΦΩΤΩΝ ΣΤΑ PC!

:upside::D

Όντως μεγάλο σπάσιμο...

Υ.Γ.: Καλά τα αυτοκόλλητα τι τα έχουν; Το modding που κάνουμε νομίζουν οτι είναι να κολλάμε αυτοκολλητάκια; Έλεος δλδ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FatMan

χεχε, ελα βρε συ μην το παιρνεις κατακαρδα:D

αυτα ειναι κομπλεξ που ολοι ειχαμε [εχουμε?] και πρεπει να τα αποβαλει καποιος αν ασχολειται με το σπορ.

μπορει στην αρχη να νιωθεις ζηλια/φθονο για τους αλλους που εχουν καλυτερα μηχανηματα, αλλα αν το αποδεχτεις και ξεκολλησεις, φτιαχνεσαι με τις συνθεσεις/OC των αλλων.

μπορει κατα βαθος να ειμαστε "κοντρακηδες", αλλα πιστευω οτι γουσταρουμε οταν βλεπουμε κατι καλο.

προς θεου δεν στα λεω προσωπικα αυτα, γενικα μιλαω. μην παρεξηγηθουμε κιολας:D

το μονο κακο με αυτη την κινηση του πλαισιου ειναι οτι θα κοψει καποια/αρκετη κινηση απο αλλα μαγαζια που κανουν τζιρο και ασχολουνται αποκλειστικα με το θεμα.

Έχει δίκιο ο Aristos γιατί απ'ότι κατάλαβα δεν ζηλεύει αλλά του τη δίνουν οι beep που κάνουν τους έξυπνους. Δε νομίζω πάντως πως ένα case φτιαγμένο από π.χ. τα Multirama ¨η το Πλαίσιο είναι το ίδιο ωραίο με ένα case homemodded...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FatMan

αυτα ειναι κομπλεξ που ολοι ειχαμε [εχουμε?] και πρεπει να τα αποβαλει καποιος αν ασχολειται με το σπορ.

Είχατε και [έχετε?].... εγώ δεν έχω! Εμένα αν μου λένε ποιά τίποτα τους λέω κάντε οτι θέλετε... εμένα μην με ανακατέβετε αφου τα πληρώνετε δεν πα να βάλετε και επίχρυσο κουτι?

Απλά μου τη σπάει η τσάμα μαγκιά που σου πουλάνε και μετά οι άλλοι τον θεωρούν τάχα "τρελλαμένο με τα pc" επίδή πήγε και πήρε ένα έτοιμο pc με τίγκα νέον απο το πλαίσιο... Έβλεπα της προάλλες στο φυλλάδιο των multirama σύνθεση με stacker και λέω "είχε τόση μανούρα να φτιάξω τα καλώδια και να το κάνω όσο καλύτερο μπορώ" όπως και το παλιό μου κουτί και φαντάζομαι πως θα το έχουν κάνει εσωτερικό! Εδώ είδα herolchi απο ram shop στιμένο και μέσα ήταν όλα τα καλώδια του Psu με έναν τεράστιο σφιχτίρα μιά τεράστια μπάλα μέσα στην μέση και το pc ... σκέτο αίσχος! Τέλος πάντων... δεν έχω πρόβλημα με κανέναν και μην αρπάζεστε... Ούτε κόμπλεξ έχω... Το pc το φτιάχνω για να το χαίρομε ΕΓΩ και όχι για να λεει ο άλλος ΑΑΑΑ ΟΟΟΟΟ τι pc έχει!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 23:35]

Έχει δίκιο ο Aristos γιατί απ'ότι κατάλαβα δεν ζηλεύει αλλά του τη δίνουν οι beep που κάνουν τους έξυπνους. Δε νομίζω πάντως πως ένα case φτιαγμένο από π.χ. τα Multirama ¨η το Πλαίσιο είναι το ίδιο ωραίο με ένα case homemodded...

μπορει ναι μπορει και οχι....μην μου πειτε οτι δεν υπαρχουνε απαισια homemodded..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

μπορει ναι μπορει και οχι....μην μου πειτε οτι δεν υπαρχουνε απαισια homemodded..

Καλά, οπωσδήποτε υπάρχουν και χάλια homemodded. Εγώ εννοώ moddαρισμένα από κάποιον που ασχολείται και το χαίρεται. Από τέτοια άτομα σπάνια βγαίνουν γρουσούζικα ή όπως τα λέω εγώ γύφτικα PCs...

Link to comment
Share on other sites

Kαι σκ@τ@ να είναι το homemade σημασία έχει οτι αυτός που έφτασε στο σημείο να κάνει ένα homemade δηλαδή να ξεπεράσει το επίπεδο του να φοβάτε να βγάλει το πλαινό καπάκι και να αρχίσει να κώβει δέν είναι άσχετος.... Μπορεί να του αρέσει αλλά να είναι ατάλαντος :p Αλλά οχι και να το πάρει έτοιμο! ΕΛΕΟΣ! Είναι σαν να πέρνεις ένα αμάξι να το πάς στο συνεργείο και να του πείς "Φίλε κάντω ΤΟΥΜΠΑΝΟ βάλε νεον πάνω κατω, τέλειο ηχοσύστημα τέρατα woofer θα σου δώσω τόσα λεφτά " και είναι έτοιμος... Και μετά θα βγαίνει στον δρόμο και θα περνάει απο τους δρόμους και θα λένε τα 13 χρονα και 14 χρονα (οχι όλα υπάρχουν και μυαλομένα) " ΠΟΠΟ ΜΑΓΚΑΣ ΦΙΛΕ!!! ΤΙ ΑΜΑΞΙ ΕΧΕΙ!!!!??"

:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Σε κανα 2χρονο μονο αυτο και κανα e-shop βλεπω να υπαρχει ετσι οπως παει!

Ετσι ειναι τα πραματα......το μεγαλο ψαρι τρωει το μικρο!

κ μετα σου λεει πολιτισμος:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

γύφτικα PCs...

ακριβως εκει ειναι το σπασιμο.

πιστευω οτι ο αριστος αυτο εννοει.

ποσους μπομπιρες δεν ξερετε που γουσταρουν ενα ομορφο pc αλλα δεν εχουν τον τροπο/χρονο/ικανοτητα/χρημα για να το αποκτησουν.

απλως το πλαισιο/multirama εκει στοχευει. οπως λεμε fast food=junk food ετσι και fast modding=junk modding.

δεν θα πουλησει σε εμας που αν θες παραθυρο θα κατσεις να το κοψεις η θα φτιαξεις μονο σου κανα rheobus.

αριστο θες να μου πεις οτι οταν αρχισες να ασχολεισαι με pc's δεν ζηλευες τα μηχανηματα αλλων?

εστω και λιγο?;)

πιστευω παντως οτι αρκετοι εχουν περασει απο αυτη την φαση.[/me also:drool: ]

[ειδες στο ειπα να μην τα παρεις προσωπικα, κουβεντα κανουμε]:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Σε κανα 2χρονο μονο αυτο και κανα e-shop βλεπω να υπαρχει ετσι οπως παει!

Δέν νωμίζω οτι ισχύει απόλυτα αυτό... Υπάρχουν και μαγαζιά που βρήσκεις πράματα που δεν τα βρήσκεις στα μεγάλα καταστήματα!...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.