Jump to content



LifeView flyTV


kmichail

Recommended Posts

Αφού εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για το φόρουμ, έρχομαι να θέσω το πρόβλημα που συνάντησα με την εν λόγω ( ή μάλλον εν τίτλω ) κάρτα...

Κατ' αρχάς κατέβασα τους τελευταίους drivers της, την τελευταία έκδοση της εφαρμογής για θέαση τηλεόρασης και το "παράξενο" πρόβλημα είναι το εξής.

Στο autoscan που κάνει βρίσκει όλα τα κανάλια εκτός από το ΕΤ3. :095:

Τώρα θα μου πείτε ε και τί έγινε δες τα άλλα. έλα όμως που θέλω να γράψω κατ' ευθείαν στον υπολογιστή τα motoGP ....!!! ας έδειχνε μόνο αυτό και τίποτε άλλο ...

Λοιπόν συνεχίζω . Η συχνότητα εκπομπής της ΕΤ3 είναι 519,250 Μhz όπως είδα στην τηλεόρασή μου.

Κατεβάζω το DScaler ( ver. 4.1.8 ) στο οποίο μπορείς να δώσεις χειροκίνητα την συχνότητα . Βάζω την συγκεκριμένη συχνότητα και ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ ...

ΠΛΙΙΙΙΙΖΖΖ BOHΘΕΙΑ !!! ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ; έχω κουφαθεί

αρεε ΜΕΡΦΥ!!!! ΔΕΝ θα σε πιάσω στα χέρια μου;;;; αυτό βρήκ :120: ε να μη παίζει;

υ.γ.1 καλά από Δευτέρα βλέπω να τρώει σουτ και να αγοράζω καμμιά άλλη σοβαρότερη αλλά μου φαίνεται πολυ παράξενο γιαυτό και το thread...

υ.γ.2. στην ίδια πριζα σύνδεσα μια φορητή τηλεόραση και το ΕΤ3 σωστά μαντέψατε πΑΊΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!! :009:

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα... :037:

Link to comment
Share on other sites

Τρελή φάση.

Αν έχει επιλογές για διάφορες χώρες δοκίμασε και διαφορετική χώρα μήπως και είναι πρόβλημα με το profile που χρησιμοποιείς. Αυτό για την εφαρμογή της Lifeview.

Αλλά να μην δουλεύει ούτε με το DScaler?!!!

Μήπως είναι τελικά πρόβλημα του Tuner της κάρτας στην συγκεκριμένη συχνότητα? Θα μπορούσε άραγε να ισχύει κάτι τέτοιο?

Βασικά αν δεν πιάνει έστω και την συχνότητα της ΕΤ3 ίσως να είναι και λόγος για επιστροφή στο κατάστημα. Και αν μπορούν ας σου δείξουν πως πιάσαν την ΕΤ3 αν σε αυτούς δεν παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα...

Υ.Γ. Από την στιγμή που το πρόβλημα επιμένει και με το DScaler δεν είναι θέμα οδηγών.

Πάντως στην καρτέλα του DScaler για το setup της κάρτας/tuner δοκίμασε και χειροκίνητα διαφορετικά Tuners.

Link to comment
Share on other sites

Τρελή φάση.

Αν έχει επιλογές για διάφορες χώρες δοκίμασε και διαφορετική χώρα μήπως και είναι πρόβλημα με το profile που χρησιμοποιείς. Αυτό για την εφαρμογή της Lifeview.

Αλλά να μην δουλεύει ούτε με το DScaler?!!!

Μήπως είναι τελικά πρόβλημα του Tuner της κάρτας στην συγκεκριμένη συχνότητα? Θα μπορούσε άραγε να ισχύει κάτι τέτοιο?

Βασικά αν δεν πιάνει έστω και την συχνότητα της ΕΤ3 ίσως να είναι και λόγος για επιστροφή στο κατάστημα. Και αν μπορούν ας σου δείξουν πως πιάσαν την ΕΤ3 αν σε αυτούς δεν παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα...

Υ.Γ. Από την στιγμή που το πρόβλημα επιμένει και με το DScaler δεν είναι θέμα οδηγών.

Πάντως στην καρτέλα του DScaler για το setup της κάρτας/tuner δοκίμασε και χειροκίνητα διαφορετικά Tuners.

Τελικά, αφού δοκίμασα διάφορα πράγματα έβαλα μια άλλη κάρτα, pixelview ( η φθηνότερη της αγοράς ) με την οποία πιάνω ΕΤ3 κανονικά...

Ευχαριστώ για την απάντηση. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το είχα προσέξει τώρα έκανα ένα Autoscan με το μαμά πρόγραμμα της κάρτας και πιάνει καμπάνα το ΕΤ3 στο κανάλι 61 (δε μου λέει συχνότητα).

Εννοείται με την LifeView έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα το ΕΤ3 είναι στο κανάλι 31. Ή αλλιώς στα 551,250MHz.

Το ερώτημα θα μπορούσε να είναι το αν η κάρτα έχει πρόβλημα με την εν λόγο συχνότητα που ανέφερε ο kmichail τα 519,250 Μhz που αντιστοιχούν στο κανάλι 27 όπου και φαντάζομαι εκπέμπει το ΕΤ3 στην περιοχή του.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.