Jump to content



Σχετικά με voltage mods και τέτοια


SSJ5

Recommended Posts

Ρε παιδιά πώς ξέρουν αυτοί που κάνουν voltage mods σε mobos, graphic cards κ.α. τι κάνει το κάθε εξάρτημα και ανάλογα κολλάνε καλώδια, πυκνοτές και άλλας μαλ****ς;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 15:49]

την ιδια απορια ειχα και εγω... μεχρι που γνωρισα προσωπικα το hipro...

εε μετα απο αυτο, η απορια μου ειχε πλεον ακαδημαικο χαρακτηρα...

χαχαχα....:worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SSJ5

Ρε παιδιά πώς ξέρουν αυτοί που κάνουν voltage mods σε mobos, graphic cards κ.α. τι κάνει το κάθε εξάρτημα και ανάλογα κολλάνε καλώδια, πυκνοτές και άλλας μαλ****ς;

Ξερουν ηλεκτρονικη. Αγορασε κανενα βιβλιο να διαβασεις και θα δεις οτι δεν ειναι πολυ δυσκολο. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο hipro τί είναι; ’νθρωπος, ρομπότ :p εξωγήινος; Πλάκα κανω...

Με ηλεκτρονική άρχισα να ασχολούμαι και εγώ, αλλά δεν έμαθα και πάρα πολλά!

Zarras: Τι ακριβώς σου έδειξε ο hipro?

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να βγω εντελως offtopic (αν και ηδη ειμαι)

αλλα ενα εχω να πω για να καταλαβετε..

εγω εφυγα με τσιτσιδομενο ακα γυμνο ολο το μηχανημα...

ο root προβληματιστικε εντονα με το μπαλωμα μιας...τρυπας (γκουχ γκουχ)... καθως ο hipro του εδειχνε...πως μπαλωνονται τετοιες...τρυπες....

ο mortis καταναλωσε 2 πακετα τσιγαρα και 4lt εμφιαλωμενο νερο...ενω κατα την εξοδο μας απο εκει αρνηθηκε να μας επιβιβασει στο αυτοκινητο του....

οποιος καταλαβε καταλαβε...

οποιος δεν καταλαβε εεε ας παει μια βολτα απο κει...

Link to comment
Share on other sites

.....χμμμ....:happy: .....εεε....δεν μπορουμε να πουμε τιποτα ειναι απορητα αυτα τα πραγματα....:p ......περα απο την πλακα....απλα το Γιωργος αγαπαει αυτο που κανει και εχει

ριξει πολυ μελετη για να μπορει πλεον ευκολα να διαβαζει τα pcb....;) ..απλα οντως εκεινη η βραδυα ηταν σοκαριστικη....εκτος του οτι το ειχα δαγκωσει εκει μεσα...το σφυριγμα απο τους delta ,μου ειχε μεινει και αφοτου ειχαμε φυγει:)....να μην πω για την υπεμονταρισμενη X800XT PE που δοκιμαζε ...παντως οπως λεει και ο soki....δεν ειναι κατι ακατορθωτο αμα ασχοληθεις....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 11:02]

δεν θελω να βγω εντελως offtopic (αν και ηδη ειμαι)

αλλα ενα εχω να πω για να καταλαβετε..

εγω εφυγα με τσιτσιδομενο ακα γυμνο ολο το μηχανημα...

ο root προβληματιστικε εντονα με το μπαλωμα μιας...τρυπας (γκουχ γκουχ)... καθως ο hipro του εδειχνε...πως μπαλωνονται τετοιες...τρυπες....

ο mortis καταναλωσε 2 πακετα τσιγαρα και 4lt εμφιαλωμενο νερο...ενω κατα την εξοδο μας απο εκει αρνηθηκε να μας επιβιβασει στο αυτοκινητο του....

οποιος καταλαβε καταλαβε...

οποιος δεν καταλαβε εεε ας παει μια βολτα απο κει...

....man....κρυβε λογια......:p :P :p :P :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

εε βρε ειναι αυτο που σου εξηγησε ο μορτις και ο σοκι...

ειναι ανθρωποι που ασχολουνται ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ τα παντα περι ηλεκτρονικης... ειναι το χομπι τους...

απο κει και περα εγγυται στο ποσο σου "κοβει" το μυαλο ωστε να καταλαβαινεις τι "γραφει" πανω ενα κυκλωμα ωστε να επεμβεις πανω του προκειμενου να το βελτιωσεις...

παντως για παρεις μια ιδεα το εργαστηριο του θυμιζε περισσοτερο την γεφυρα του enterprise παρα εργαστηριο ηλεκτρονικου...

((να μην πω οτι καταχειμωνο εχει παντα ανοιχτο το a/c στους -100 για να...ψυχεται το συμπαν καλυτερα..))

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ανάγκη να ξερεις και πολλα απο ηλεκτρονική. τα βασικά απλος. Υπαρχουν Tutorials για να κανεις οτi Mod Θέλεις σε οποιο μοντέλο mobo vgacard θέλεις. Ενδιαφέροντα site ειναι τα εξης (κοιταξε τα forum Τους) : www.overclockers.com , www.extremeoverclocking.com kai alla polla alla ksekinα apo auta..

Link to comment
Share on other sites

Συκοφαντίες περί Air Condition καταχείμωνο συνέχεια........Μήπως το έχει συνηθήσει το πετσί μου.?....... :confused:

Επίσης αυτά τα περί "delta" ανεμιστήρες , απλά.........ΔΕΝ ακούγονται και τόσο........τώρα πιά........Μήπως κουφάθηκα από τη συνεχή χρήση τους.......?...... :confused:Φου - φου - ένα-δύο , ένα-δύο , φού-φού...... :D

Δοκίμασε κι από εδώ...... ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/forumdisplay.php?f=83

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SSJ5

Αυτός ο hipro τί είναι; ’νθρωπος, ρομπότ :p εξωγήινος;

Αρχική απάντηση από hipro5

Συκοφαντίες περί Air Condition καταχείμωνο συνέχεια........Μήπως το έχει συνηθήσει το πετσί μου.?....... :confused:

Επίσης αυτά τα περί "delta" ανεμιστήρες , απλά.........ΔΕΝ ακούγονται και τόσο........τώρα πιά........Μήπως κουφάθηκα από τη συνεχή χρήση τους.......?...... :confused:Φου - φου - ένα-δύο , ένα-δύο , φού-φού...... :D

Δοκίμασε κι από εδώ...... ;)

http://www.xtremesystems.org/forums/forumdisplay.php?f=83

οχχχχχ ο εξωγηινος!! :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χειμωνας...aircodition στο φουλ (κρυο εννοειτε) 3 το πρωι και ενας τρελος ακουγεται στην περιοχη του περαματος

Ρε Σιντο φερε ποιο εδω το κουτι σου γμτ....δεν χωραει να μπει η καρτα και αλλα πολλα ....

καποιοι πηγαν κατευθειαν δουλεια την επομενη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.