Jump to content



Ποιο απο DVDRW να παρω??


krisiun82

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Mε το 1763s υπηρξε μια στροφη προς το καλυτερο για τα drives της lite-on. Κανει καλες εγγραφες ακομα και σε 16χ και εχει πολυ καλο media compatability. Δεν εχω τεσταρει ακομα τη συμπεριφορα του σε CD media αλλα απο οσο γνωριζω αντιμετωπιζει προβλημα με τη ποιοτητα εγγραφης το οποιο ειναι παραξενο.

Τελος η μετατροπη του σε 1693s ειναι πλεον σιγουρα δυνατη με καλα ως στιγμη αποτελεσματα.

Έχω το συγκεκριμένο (1673s) εδώ και 2 μήνες περίπου και είναι πάρα πολύ καλό σαν συσκευή ( :045:

Το αναβάθμισα σε 1973s (περισσότερες πληροφορίες εδώ) και τα πράγματα είναι ακόμα καλύτερα. Τα dvd που έχω είναι της Tdk (Tdk Dvd+R, 1-16x) και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής στις 16x εγγραφές ή στις 4x, 8x κ.λ.π. που δοκίμασα :007:

Link to comment
Share on other sites

μου το ειχαν πει σε ενα μαγαζι πριν αγορασω,ρωτησα πιο να παρω μεταξυ sony lg&nec και μου ειπαν πως ολα ιδια ειναι,και ετσι πηρα το sony που ηταν πιο φτηνο,λετε να εκανα βλακεια?

Link to comment
Share on other sites

μου το ειχαν πει σε ενα μαγαζι πριν αγορασω,ρωτησα πιο να παρω μεταξυ sony lg&nec και μου ειπαν πως ολα ιδια ειναι,και ετσι πηρα το sony που ηταν πιο φτηνο,λετε να εκανα βλακεια?

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μαλλον την εκανες..................... :021: :021: :070: :( :077:

Link to comment
Share on other sites

δηλ μαπα το σονυ?

Δεν ξέρω αν θα το χαρακτήριζε κανείς μάπα, στα ίδια λεφτά όμως έπαιρνες ένα Nec που είναι άριστο και δοκιμασμένο από πολλούς. Ή ένα LG, επίσης πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Mε το 1763s υπηρξε μια στροφη προς το καλυτερο για τα drives της lite-on. Κανει καλες εγγραφες ακομα και σε 16χ και εχει πολυ καλο media compatability. Δεν εχω τεσταρει ακομα τη συμπεριφορα του σε CD media αλλα απο οσο γνωριζω αντιμετωπιζει προβλημα με τη ποιοτητα εγγραφης το οποιο ειναι παραξενο.

Τελος η μετατροπη του σε 1693s ειναι πλεον σιγουρα δυνατη με καλα ως στιγμη αποτελεσματα.

Για να μην ειμαστε οφ τοπικ τελειως ;) krisiun82 σου προτεινω ανεπιφυλακτα το 3520, all around ειναι ενας πολυ καλος οδηγος. Επισης θα σου προτεινα να κοιταξεις και προς τη μερια της LG.

Mπερδέυτηκα τελείως τώρα εγώ.

LiteOn 1693s

Nec 3520A

LG 4163B

Ποιο από όλα βρε παιδιά; Όλα έχουν τα πλεονεκτήματά τους και όλα προτείνονται ως άριστα. Με κλήρο δηλαδή να διαλέξουμε; :087:

Link to comment
Share on other sites

Mπερδέυτηκα τελείως τώρα εγώ.

LiteOn 1693s

Nec 3520A

LG 4163B

Ποιο από όλα βρε παιδιά; Όλα έχουν τα πλεονεκτήματά τους και όλα προτείνονται ως άριστα. Με κλήρο δηλαδή να διαλέξουμε; :087:

Liteon:Πολυ καλη συσκευη διαβαζει και...πετρες οπως κανενα αλλο.Οντως στροφη της εταιριας προς καλυτερο media compatibility.

Nec 3520a:Αριστο media compatibility απαραδεκτο reader, θες και δευτερο drive για να δεις φως.

LG:Συνδυασμος και των δυο.Καλο reader & media compatibility.Κακος μηχανισμος tray (με λαστιχακι-ελλειψη ποιοτητας το θεωρω) και θερμοκρασιες των οπτικων μεσων που καιγονται κυριολεκτικα.

Μεταξυ ολων προτεινω το 1ο ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.