Jump to content



Τhread γενικοτερων ερωτησεων...


Recommended Posts

:023: Ανοιξα αυτο το thread ετσι ωστε αν καποιος εχει καποια ερωτηση που πιστευει οτι δεν σηκωνει να ανοιξει ολοκληρο thread να μπορει να την ποσταρει εδω. Αυτο εξυπηρετει στο να υπαρχει μια "βαση δεδομενων" οπου οποιοσδηπωτε θα μπορει να βρει απαντηση σε καποιο προβλημα που ετυχε και σε καποιον αλλον και να βρισκει τι λυση. Ετσι ταυτοχρονα δεν θα γεμιζει το φορουμ με μικρα threads αλλα θα συγκεντρωνονται ολα εδω και δεν θα υπαρχουν, η εστω θα περιοριστουν τα "διπλα"... Οι ερωτησεις μπορουν να αφορουν οτιδηπωτε εχει σχεση με υπολογιστες, software η hardware. :023:

Αντε να δουμε τι θα βγει απο αυτο... :047: :016:

Για να υπαρχει μια συνεχεια, οσο το δυνατον αυτο γινεται, καλυτερα ειναι πρωτα να λυνεται ενα ερωτημα και μετα να προχωρουμε σε ενα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν....

1)ο σέλερόν μου βγαζει σκόρ 7700(+/-200) οσο και ο Α643000+(απ' οτι είδα στο φορουμ) δεν είναι βλακεία αυτο? (για όσους έχουν αθλον) :119:

2)με 6600ΓΤ υπερχρον. ποσο σκορ λετε να χτηπησω περιπου 70κ?

3)με 180 FSB και πολαπλασιαστη 2,5 στη μνημη αυτη τρεχει στα 450(νομιζω) ομως βγαζει σφαλματα με 2,8 βολτ λετε να στρώσει? Δε θα πεθάνει?

(τωρα έχω τον πλ/στη στο 2)

Link to comment
Share on other sites

@soulclaimer

Για το 1 δεν εχω αποψη. Ας μας πει καποιος που ασχολειται και με τα δυο.

2)Αν εννοεις στο aquamark πιστευω ναι. Υπαρχει μια database στο benchmarking για aquαmark.

3) τι εννοεις οτι βγαζει σφαλματα? πολλαπλασιαστη μαλλον λες το CAS latency. Οι περισσοτερες ραμ εχουν lifetime warranty, και οι twinmos ειναι καλες. Αν ειναι Utt που δεν νομιζω το χρειαζονται το ρευματακι τους. και το 2,8 δεν ειναι κατι το extreme. δωστους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα προβληματακι με το SmartGart των Radeon Omega Drivers (και οχι μονο)

Δλδ ενω τα fastwrites ειναι ενεργοποιημενα δεν μου δουλευει με το 8x interface η καρτα γραφικων.

Αυτο γινετε και με τους official drivers τις Ati

Link to comment
Share on other sites

@Elu Thingol, οχι ΚΑΣ!! Πολλλαπλασιαστη, διερετη, πως το λενε... στα φρεκουενσυ βολτατζ κοντρολς βρισκεται...

οταν λες UTT, εχουν καποια εμφανή διαφορα απο τις non UTT? Δηλαδη πως το καταλαβαίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααααααα...τωρα ειδα οτι εχεις την παλια μου μητρικη. να και ενα screenshot του τι εννοεις. Τυχερος εισαι, τοχα τραβηξει παλια και τα κραταω ολα για reference. :):)

Λοιπον αυτο το δυο σημαινει διαιρετης, και αντιστοιχει στο 1:1 βαλτο στο 1,66 οπως φαινεται στην δευτερη φωτο και συνεχισε. Αυτο μπορει να μην ειναι αναγκαιο αλλα θα εισαι σιγουρος οτι δεν σε κοβουν οι μνημες. :001:

ΥΓ δωσε και ενα screenshot απο το cpuz. Σε τι αντιστοιχει το 180 fsb. δεν ξερω τον πολλαπλασιαστη τους...

post-1364-1442174064,1163_thumb.jpg

post-1364-1442174064,1464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενα προβληματακι με το SmartGart των Radeon Omega Drivers (και οχι μονο)

Δλδ ενω τα fastwrites ειναι ενεργοποιημενα δεν μου δουλευει με το 8x interface η καρτα γραφικων.

Αυτο γινετε και με τους official drivers τις Ati

οσο ειχα τους 4.12 ειχα το ιδιο προβλημα!οταν εβαλα τους 5,1 λυθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω Elu Thingol να κάνω μια παρατήρηση. Αν είναι να κάνουμε τις μικροερωτήσεις μας σε ένα και μοναδικό thread όσον αφορά όπως επισημένεις ότι εχει σχεση με υπολογιστες, software η hardware τότε ποιός ο λόγος τη κατηγοριοποίησης του φορύμ? :107: :107: Και επίσης ποιος ο λόγος να κάθονται οι moderators να μετακεινούν τα threads που έχουν ανοιχτεί σε λάθος κατηγορία σε σωστή.? :107: :090:

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια ερωτηση?

καμμενα pixel εχουν μονο οι tft οθονες? η και οι crt? εγω ηξερα μονο για τις tft αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι εχει ενα καμμενο pixel (βγαζει ματι μαλιστα) στη crt του

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια ερωτηση?

καμμενα pixel εχουν μονο οι tft οθονες? η και οι crt? εγω ηξερα μονο για τις tft αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι εχει ενα καμμενο pixel (βγαζει ματι μαλιστα) στη crt του

Μόνο οι TFT.Αυτό που έχει η οθόνη του φίλου σου κάποια άλλη βλάβη θάναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπααα...δεν νομιζω. Αυτος ειναι και ο λογος που θα περιμενω πολυ ακομη για να παρω tft...

Κατι αλλο. Οσοι εχουν χρησημοποιησει το maya 6.0 μηπως ξερουν πως μπορω να φερω σε background ενα object απο αλλο φακελο?

Link to comment
Share on other sites

τις ταινιες divx που εχω γραψει με το FairUse θα τα παιζει το επιτραπεζιο dvd player το οποιο βεβαια υποστηριζει divx?

Ναι,με την λογικη.Μπες στον divx δωσε τα στοιχεια του βιντεο και δες αν παιζει σε certified players οπως αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.